Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Maqedonia dhe Kosova, ndėr shtetet mė religjioze nė botė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Maqedonia dhe Kosova, ndėr shtetet mė religjioze nė botė  Empty
MesazhTitulli: Maqedonia dhe Kosova, ndėr shtetet mė religjioze nė botė    Maqedonia dhe Kosova, ndėr shtetet mė religjioze nė botė  Icon_minitime26/11/2008, 03:45

Prite bace, prite! Na ka pa mbete neve me e mbajt fene. Krejt i kemi ndreq vec me qene edhe te lidhun kaq fort me fe.

Sa ma te pasun prej mendve te krese, aq ma te pasun me fe.

Maqedonia dhe Kosova, ndėr shtetet mė religjioze nė botė
Studimet qė ka bėrė “Gallup” nė 114 vende nė vitin 2009 treguan se Maqedonia dhe Kosova janė ndėr shtetet mė religjioze nė botė, mė shumė nga SHBA-tė, qė zbatojnė mė shumė religjione si dhe me religjioze se shumica e vendeve fqinje qė nuk ėshtė rast me Shqipėrinė e cila ėshtė nė grupin e shteteve mė Joreligjioze.

Hulumtimi gjithashtu tregoi se me pėrjashtimin e Shteteve tė Bashkuara, vendet e varfėra janė mė fetare dhe anasjelltas, ata qė kanė tė ardhura tė larta janė mė poshtė nė listėn e Gallup, transmeton Shqipmedia.

Mesatarja e pėrgjithshme e tė rriturve tė cilėt thonė se feja ėshtė njė pjesė e rėndėsishme e jetės sė tyre tė pėrditėshme, ėshtė 84%, e cila ėshtė e pandryshuar nga ajo qė “Gallup” ka zbuluar nė vitet e mėparshme. Nė dhjetė vende, tė paktėn 98% kanė rėnė dakord se feja ėshtė njė pjesė e rėndėsishme nė jetėn e pėrditshme.


Shtete e Bashkuara, njė nga vendet mė tė pasura nė botė e kundėrshton kėtė prirje. Rreth dy tė tretat e Amerikanėve (65%) thonė se feja ėshtė njė pjesė e rėndėsishme nė jetėn e pėrditshme.Nė mesin e vendeve me tė ardhura tė larta, vetėm italianėt, grekėt, qytetarėt e Singaporit dhe vendet e Gjirit Persik, tė pasur me naftė, thonė se feja ėshtė e rėndėsishme pėr ta.


Shtetet mė religjioze nė botė:
1. Bangladesh
2. Nigeria
3. Indonezia
4. Jemen
5. Malavi
.
42. Kosova
65. Turqia
70. Bosna
71. Maqedonia
79. Greqia
80. Mali i Zi
85. SHBA-tė
88. Serbia
102. Shqipėria

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
 
Maqedonia dhe Kosova, ndėr shtetet mė religjioze nė botė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Diskutime Shoqėrore-
Kėrce tek: