Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit Empty
MesazhTitulli: Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit   Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit Icon_minitime24/2/2010, 03:39

Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit tė Sanremos me kėngėn, “Per tutte le volte che”.
Nė finale e se shtunes kanė arritur dhe treshja, Pupo-Emanuele Filiberto-Luca Canonici, tė cilėt u renditėn nė vendin e dytė me “Italia amore mio”. Ndėrsa nė te tretin u rendit, Marco Mengoni, me “Credici ancora”.
Corriere Della Sera njofton se spaktatorėt e spektaklit nuk kanė qenė tė kėnaqur me eliminimet e fazes finale. Fishkėllimet e platesė kanė qenė mė tė mėdha kur nga gara u skualifikua, Irene Grandi. Salla ka pasur pakėnaqėsinė mė tė madhe dhe shpėrthimin e inatit nė momentin qė u pėrjashtua nga gara, Malika Ayane.
Madje kur u shpall vendi i dyte, orkestra grisi partiturat per ti hedhur ne skene ne shenje mosaprovimi.
Por kjo per nje festival si Sanremo eshte dicka normale, fundja numerohen me gishtat e njeres dore edicionet qe kane shkuar mire.
Ky eshte viti i dyte rradhazi qe nje kengetar dale nga Talent show i Maria De Filipit : Amici te fitoje Sanremon pasi ka shitur qindra mijera kopje. Eshte era e Marias.

Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit 8533valerio-scanu

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit Jack_Sparrow_Avatar_II_by_Ardis84
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: