Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Byrek Mix for 1 lb. filo dough

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Byrek Mix for 1 lb. filo dough Empty
MesazhTitulli: Byrek Mix for 1 lb. filo dough   Byrek Mix for 1 lb. filo dough Icon_minitime25/9/2010, 02:44

Byrek Mix for 1 lb. filo dough

Byrek Mix for 1 lb. filo dough 1210416990-byrek


Stir together in a large bowl until creamy. Place in the filo dough and it will be ready for baking.


Ingredients
1/2 cup chopped celery
5 eggs
1 lb. ricotta cheese
200 gr. feta cheese
3/4 tablespoons Pecorino Romano cheese
100 gr. Mozzarella cheese
3/4 tablespoons whipped cream cheese
1/4 cup fresh dill
Dry Seasoning- Mint, Oregano, Thyme, Black and Red pepper
Directions
Stir together in a large bowl until creamy. Place in the filo dough and it will be ready for baking.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
 
Byrek Mix for 1 lb. filo dough
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Albania - The Land of the Illyrians-
Kėrce tek: