Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Entry by roadways

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Entry by roadways Empty
MesazhTitulli: Entry by roadways   Entry by roadways Icon_minitime26/9/2010, 14:10

Entry by roadways

From Montenegro

Through Hani I Hotit and Murriqan-Sukobina. The first road leads to the Northern City of Shkodra and Lake Shkodra, while the second links Shkodra with Ulcinj Montenegro.
Recently opened is Vermoshi, which links the region of Kelmendi in Albania with Plava and Gucia (Gusinje) in Montenegro.

From Macedonia

Through Qafe Thana pass leading to Pogradec, Librazhd and Elbasan.
From Tushemisht, at the Southeastern end of Lake Ohrid, leading to Pogradec.
From Bllata, leading to Peshkopi or Bulqiza and Burrel.
From Gorica the road leads to the northern shores of Lake Prespa.

From Kosova

Through Morina pass, which links Kukes, Albania, with Pristina, Kosovo.

From Greece

Through Kapshtica leading to Korēa.
From Kakavija Leading to Gjirokastra.
At Qafe Boti Konispol is connected to Filat, and at Tre Urat, connecting Permet with Konica.


There are regular bus services between the following cities:
Tirana - Tetova, Macedonia, through Qafe Thana
Tirana - Prishtina and other towns in Kosovo through Morina
Korēa - Thessalonica, Greece, through Kapshtica
Tirana - Athens through Kakavija
Tirana - Sofia, Bulgaria, and Istanbul from Qafe Thana

« Back

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
 
Entry by roadways
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Albania - The Land of the Illyrians-
Kėrce tek: