Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 per ty

Shko poshtė 
AutoriMesazh
altin
Junior Member
Junior Member


Male
Numri i postimeve : 2
Age : 34
Location : poezi te bukura
Registration date : 26/09/2012

per  ty Empty
MesazhTitulli: per ty   per  ty Icon_minitime26/9/2012, 00:20

krejte pa kuptuar
numrin tend kisha krijuar

me pelqeu zeri yt
cfar te beje me kishe mbyt

doja te dija sa me shume
por ti sdoje tja dije cdoja une

por me ty si shume u gezova
kisha frike se mos u dashurova

shkova ne shtepi duke menduar
se cfar kam se cfar kam pesuar

sjam i vogel sjam me femi
jam nje djale plote trimeri

kam edhe lope por edhe di
por nuk kam nuse edhe as femi


me pelqen shume shoqeria
edhe ndo nje shoqe qe ta kem te shpija

me pelqen edhe te jeme ipasur
shume leke do kisha dashur

me pelqen te kem edhe euro
me pelqen edhe dollar

por cte bej une i mjeri
dua qe te dal edhe ne pazar
me ka mbet egjith pasuria
dy pula edhe nje gomar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
altin
Junior Member
Junior Member


Male
Numri i postimeve : 2
Age : 34
Location : poezi te bukura
Registration date : 26/09/2012

per  ty Empty
MesazhTitulli: Re: per ty   per  ty Icon_minitime26/9/2012, 00:40

te bukur me beri nena
te bukur por si hena

mu duk vetja kaq ebukur
mu duk vetja kaq elumtur

ja nje djal mu afrua
edhe me tha se shume te dua

ishte nje djale plot bukuri
qe kish qafen plot flori

edhe une me dy fjale ja ktheva
me ty djal, kam shume ndjenja

prandaj ty po te pranoj
se shume te dashuroj

edhe skaluan dy tre dit
edhe me tha dua me ik

ne itali dua me shuar
se ketu nuk mundem me jetuar

edhe une, shume nuk mendova
edhe me te une shkova

ni te hypur ne taksi
perfundova ne itali

edhe me tha ketu me u fut
me punuar si prostitut

une nuk desha, nuk pranova
asgje ne kete mes nuk ndryshova

pyet nena per mua
ku ku vajza cfar ka pesuar

paska shkuar ne polici

por asgje nena nuk na di
se kam shkuar ne itali

se cfar bera as vete se di
kam perfuduar ne itali

ne tel nenen emar
edhe ithem nene, jam gjall

ne itali kam perfunduar
jam ketu duke punuar

pyet nena me cfar pune po meresh
ja nene ketu me pune feneresh

pyet nena cjane keto fenere
kryqezim qe pret shofere

u hedh nena ne humor
me qenka ber vajza polic rrugur

ja vajza nje leter nisi eshruajti
qe nenes ne shqiperi tja coj

ishte nje leter plot dashuri
qe pershkruante per djemt eri

ishte nje djal plot bukuri
qe kishte qafen plot flori

mua ky djale me mashtroj
ne itali mua me coj

edhe me tha ketu me u fut
me punuar si prostitut

mallku qofte nga perendia
kush beson sot te pasuria.

poezi,Altin karaj,,,,fush-kruje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
per ty
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Albania - The Land of the Illyrians-
Kėrce tek: