Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Diellza Kolgeci

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
BoraBardh

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 33
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

Diellza Kolgeci Empty
MesazhTitulli: Diellza Kolgeci   Diellza Kolgeci Icon_minitime1/2/2009, 19:00

Nėna ime ėshtė 100% shqiptare


Nuk ka ndryshuar fare nga koha kur u shpall ‘Miss Kosova 1996’. Diellza Kolgeci vazhdon tė mbetet po aq e bukur sa 13 vjet mė parė, po aq e dashur pėr publikun, megjithėse ka ruajtur njė pamje thuajse konstante.

Intervistoi: Gazmend Kajtazi

Organizimi i tė parit spektakėl bukurie nė Kosovė ishte njė nga ngjarjet mė tė bujshme tė vendit tonė. Po, po! Nė atė kohė, organizimi i “Miss Kosovares” bėri vėrtet bujė. Ajka e spektaklit padiskutim mbajti emrin e Diellzės. Veshur me njė palė rroba banje nga mė modestet, ajo shfaqi elegancė, brishtėsi, thjeshtėsi dhe druajtjen e njė vajze qė ndoshta kishte guxuar mė shumė se sa duhet. Guximi i hapur, fshehur brenda njė kostumi banje… nuk i doli keq. Ajo u shndėrrua menjėherė nė tė parin simbol bukurie tė femrės kosovare, si dhe pati shumė... shumė favore tė tjera, qė sot do t’i kishte zili ēdo Miss.
Diellza Kolgeci Dieellza02
Emri yt lidhet me missin, pasarelat, kėngėn, aktrimin, stilizimin. Por, sikur s’mjaftohesh me kaq... ke paralajmėruar njė libėr autobiografik?
Njė libėr autobiografik ka qenė njė dėshirė e kahershme, si pėr tė kthyer njė tjetėr faqe nė historinė e jetės time. Ky libėr do tė pėrmbajė historitė e shkėputura nga jeta ime, si nė aspektin artistik, por edhe atė profesional e privat. Mendoj se ėshtė njė nismė e veēantė, ka plot gjėra tė bukura dhe tė hidhura prej tė cilave ēdo kush do tė mund tė mėsonte edhe pėr jetėn e vet.

Ku e ndjen veten mė tė kompletuar?
Aktrimin e dua, mė pėlqen aksioni qė ndodh nė aktrim. Mirėpo, mendoj se kėto tė gjitha mė tepėr i kam hobi, i dua dhe kurrė nuk do t’i lė, mirėpo mė e kompletuar do tė jem nė profesionin tim, juriste – avokate.

Po ti ke menduar ndonjėherė tė bėhesh politikane?
Ndoshta, njė karrierė e tillė nuk ėshtė diēka e papritur, sepse nuk do tė mund t’i iki frymės familjare. Ajo ndikon nga fėmijėria, nga ajo qė erė qė ndoshta nuk ėshtė gjithmonė e mirė sidomos pėr femrat, sepse ėshtė profesion shumė i rėndė.

Mendon se do tė tė shkonte mbarė lidhja me njė politikan?
Veē jam nė lidhje me njė politikan, nga fėmijėria, qė na shkon mirė muhabeti, kuptohemi dhe nuk kemi fshehtėsi nga njėri-tjetri. Ai ėshtė babai im.

Po ngacmime nga ndonjė politikan ke pasur?
Jo, nga askush, sepse nuk lejoj.

Po ato elementėt e pakėndshėm qė shoqėrojnė botėn e artit, intrigat, thashethemet, a do tė jesh e zonja qė t’i pėrballosh?
Kam pas njė fat qė jam rritė me thashetheme pėr shkak angazhimit tė babait tim nė politikė dhe jam mėsuar t’i pėrballoj tė gjitha. Thashethemet i mbaj nė baraspeshė, e kam zgjedhė kėtė rrugė dhe jam ballafaquar me shumėēka. Ato, thjeshtė, mė bėjnė mė tė fortė dhe e keqja mė shtyn qė tė punoj mė shumė.
Thashethemja qė mė sė shumti ka qarkulluar dhe mė ka bėrė tė qeshem ėshtė ajo pėr nėnėn time. Ka tė tillė qė mendojnė se ajo ėshtė serbe nga Beogradi. Nėna ime ėshtė 100% shqiptare, e rritur nė frymėn e familjes intelektuale dhe kombėtare. Babai i saj ėshtė nga Peja, ndėrsa gjyshja ime ėshtė nga Vushtrria, kurse ajo ka lind dhe ėshtė rritė nė Prizren, dhe, nėse dikujt i intereson edhe mė shumė pėr gjakun e saj, mund tė them se, gjaku i familjes sė saj ėshtė gjak i pėrzier, dukagjinas dhe drenicas.
Diellza Kolgeci Diellza01
A mund ta konsiderosh veten seksi? Apo...?
Seksi s’mund tė them, hėėmm... mbase e pėlqyer nga tė tjerėt. Nė fakt, s’mė pėlqen tė flas pėr veten.

Njė pikė tė dobėt dhe njė sekret tė pamjes tėnde.
Ndoshta deri vonė e kam pas problem qė kam qenė mė e dobėt, ashtu si mė thotė sė paku mami im. Mundohem t’i kushtoj rėndėsi tė madhe ushqimit.

Ē’trajtime bėn nė sallonet e bukurisė apo tek parukieri?
Edhe pse tė gjitha tretmanet i kam pa pagesė, shumė rrallė i vizitoj, pėrveē ndonjė masazhi relaksues.

A ke ndonjė tatuazh?
Nuk i duam tatuazhet.

Ē’pjesė tė trupit s’do doje ta prekte “plakja”?
E di qė shumėkush frikohet nga pleqėria, por nėse je e bukur edhe rrudhat do tė tė pėlqejnė, sepse vijnė me kohė, por nėse do t’i pėrngjaj nėnės sime, krejt pjesėt e trupit do tė mė pėlqejnė.

Cila do tė ishte veshja e preferuar pėr mbrėmje?
Veshja elegante.
Diellza Kolgeci Diellza22
Tė brendshmet e preferuara?
Mė tėrheqin shumė stilimet e “Victoria’s Secret” dhe La Perla.

Preferon tė flesh me pizhame, tė brendshme apo lakuriq?
I dua vendet tropikale, dhoma ime ėshtė gjithmonė e ngrohtė, andaj flejė me ‘babydoll’-ka.

Ēfarė bėn tjetėr nė shtrat: ha, lexon, sheh TV apo…?
Ha, shoh televizor dhe…si gjithė tė tjerėt…..

Ēfarė ėshtė shtrati pėr ty, njė pėrkufizim?
Ėshtė vendi mė i dashur, vendi ku unė i shmangem punėve, problemeve...vendi ku relaksohem.

Ēfarė urreni mė shumė nė shtrat, kur jeni me dikė tjetėr?
Nėse mė lėviz.

Ēfarė pozicioni preferon zakonisht pėr tė fjetur?
Nė bark.

Cila ėshtė gjėja e parė qė bėn sapo hap sytė nė mėngjes?
Shkoj shpejt nė dush tė nxehtė, relaksohem, si peshku jam.

Jeni e dashuruar?
Kam lindur e dashuruar, dhe jam e dashuruar.

Po me ēfarė i bėn pėr vete, meshkujt atėherė?
Me sinqeritetin tim, besoj.

Si tė afrohen, apo ta themi troē, si ju gjuajnė?
Ndoshta si pėr ēudi, por s’mė afrohen fare. Nganjėherė respektin e tyre e tregojnė me ndonjė buket me lule.

Joshesh ti kėshtu?
Mė pėlqen kur dikush mė bėn ndonjė surprizė me lule, por befas edhe persona anonim mė dhurojnė lule. Ndodh tė marr edhe nga 101 lule.
Diellza Kolgeci Diellza44
Kush ėshtė pėr ty mashkulli mė seksi?
Sė pari, meshkujt seksi nuk i preferoj, sepse mė duket se kanė tipare femėrore.

Ē’pjesė tė trupit shikon nė fillim te njė mashkull?
Duart, thonjtė, dhėmbėt dhe vijat e fytyrės.

Defekti i meshkujve tė sotėm sipas teje, cili ėshtė?
Meshkujt sot kanė filluar tė pėrdorin gjėrat qė u takojnė femrave. Ata po imitojnė femrat nė veshje, heqje tė vetullave dhe bėjnė tretmane, tė cilat Zoti nuk ua ka dhėnė.

Cili ėshtė ēelėsi i suksesit nė marrėdhėnie me djemtė?
Ēdo femėr nėse dėshiron, nuk guxon tė humb pushtetin mbi veten. Unė gjithashtu pushtetin tim e zotėroj.

Ēfarė mban zakonisht nė ēantė?
Gel antibakterial, dokumentet, gjithmonė kam shumė lapsa dhe letra pėr tė shkruar porositė, por, dhe diēka tjetėr me tė cilėn ndihem... e sigurt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Diellza Kolgeci
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: