Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Laureta Meci

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
BoraBardh

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 33
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

Laureta Meci Empty
MesazhTitulli: Laureta Meci   Laureta Meci Icon_minitime1/2/2009, 19:02

Laureta Meci: Ėndėrroj tė pėrfaqėsoj Shqipėrinė nė Eurosong


Ėshtė nga Kuēova dhe ka emigruar nė Amerikė nė vitin 1998 me vizė studenti nga Athina, me ndihmėn e njė mikes sė saj greko-amerikane, e cila mundėsoi vizėn amerikane. Mė pas u prezantua me njė producent, i cili nė atė kohė punonte pėr MTV. Ai vlerėsoi aftėsitė e Lauretės dhe dritat jeshile filluan tė hapen njėra pas tjetrės. Mė pas shkoi nė njė shkollė aktrimi, ku u njoh me degėzimet e kėtij profesioni, si dhe me aktivistė tė tjerė, derisa filloi veprimtaria konkrete. Vajza simpatike 28-vjeēare tregon pėr karrierėn dhe jetėn private nė SHBA si dhe pėr surprizėn qė iu bėri fansave pėr Krishtlindje me kėngėn “Santa Baby”.

Laureta Meci Lauretam1
Si lindi ideja pėr tė kėnduar “Santa Baby”?

“Santa Baby” ėshtė njė kėngė tradicionale amerikane, tepėr e njohur dhe shumė e dashur, sidomos nė kėtė sesion dhe kjo ishte ideja e ekipit tim dhe e adhuruesve tė mi. Gjithmonė kisha dėshirė tė realizoja njė kėngė dhe video pėr Krishtlindjet dhe kjo u bė e mundur kėtė vit. Koncepti i videos ėshtė i bazuar nė disa foto, qė kam bėrė para pak kohėsh, tepėr tė pėlqyera nga adhuruesit e mi.

Na thuaj disa nga projektet pėr vitin 2009?

Po punoj nė disa projekte tė reja! Disa kėngė dhe video njėra prej tė cilave titullohet “Set your soul free”, gjithashtu jam nė pėrfundim tė filmit tė dytė “Shadow kill 2”, i cili nė kėto momente ndodhet nė post-produksion.
Laureta Meci Lauretam2
Ku do tė fokusohesh, nė kinema, kėngė apo si modele?

Dėshirėn e kam tė fokusohem te kėnga, por nėse mė jepet ndonjė oportunitet tjetėr qoftė nė aktrim apo si modele, sigurisht qė do ta shfrytėzoj rastin.

Propozimi mė interesant pėr vitin 2009?

Tė realizoj njė kėngė shqip nė studiot nė Manhattan.

Ku synon tė arrish?

As vetė nuk e di.... por jam tepėr e kėnaqur deri mė tani qė mė ėshtė dhėnė mundėsia tė ushtroj njė profesion, qė e admiroj dhe qė e kam ėndėrruar pėrherė.
Studimet e tua pėr ēfarė janė?

Studimet i kam mbaruar pėr “Communication”.
Laureta Meci Lauretam4
Plane konkrete pėr ta zhvilluar karrierėn edhe nė Shqipėri...

Plane konkrete nuk kam pasi duhet tė shkėputem pėr njė kohė tė gjatė nga projektet e mia kėtu, dhe pėr momentin nuk mundem... Por njė gjė qė e kam premtuar, do ta realizoj. Do tė mė pėlqente njė dite tė pėrfaqėsoja Shqipėrinė, vendin tim tė dashur nė Eurovision.

Shėrbimi mė i bukur fotografik cili ka qenė?

Fotot dhe videoja e “Santa Baby”.

Komplementet qė tė kanė mbetur nė mendje si profesioniste nė kėngė, modele apo kinema?
Ato qė mė kanė mbetur mė shumė nė mėndje janė komplimentet nė drejtim tė aktrimit ku cilėsojnė: “Na bėn krenar ne shqiptarėve”.
Laureta Meci Lauretam3
Nė Amerikė a e pohon se je shqiptare dhe si janė reagimet?

Sigurisht dhe e them me shumė kėnaqėsi. Reagimi ėshtė qė kanė shumė pak njohuri pėr vendin tonė dhe duhet tė shpjegoj prejardhjen time. Kėtu nė Amerikė nuk bėhet fjalė pėr diskriminim ndaj asnjė tė huaji.

Meqė je modele dhe aktore, do tė pranoje njė shėrbim fotografik nudo ose njė skene filmi erotik?
Absolutisht jo, gjithēka ėshtė e limituar qoftė edhe nė profesion, tė paktėn pėr mendimin tim.

A ėshtė shqiptar djali qė dashuron?

Djali qė dashuroj ėshtė i huaj (amerikan) dhe ėshtė nė tė njėjtin profesion, pak a shumė punon pėr median.
Laureta Meci Lauretam5
Je e kėnaqur nga jeta qė bėn dhe a e mendon ndonjėherė pėrgjithmonė nė Shqipėri?
Jam tepėr e kėnaqur aq mė tepėr qė mė janė dashur vite tė vėshtira tė arrij kėto momente. E mendoj shpeshherė kthimin tim nė Shqipėri dhe kam shumė nostalgji dhe mall, por kėtė tė fundit vetėm koha do ta tregojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Laureta Meci
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: