Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Saimir Kumbaro: Filmi shqiptar nė krizė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

Saimir Kumbaro: Filmi shqiptar nė krizė Empty
MesazhTitulli: Saimir Kumbaro: Filmi shqiptar nė krizė   Saimir Kumbaro: Filmi shqiptar nė krizė Icon_minitime9/2/2009, 01:40

Saimir Kumbaro: Filmi shqiptar nė krizė
Saimir Kumbaro: Filmi shqiptar nė krizė Selecting015

Filmi shqiptar ėshtė ende nė krize… kėtė e pohon njė kineast i cili sapo ka bėrė premierėn e filmit tė tij tė fundit “Ne dhe Lenini”, i cili ėshtė njė bashkėprodhim shqiptaro-franko-maqedonas. Mė 26 janar do tė shfaqet nė Prishtinė, ndėrkohė qė premiera nė Shkup do tė jetė pas njė muaji.Saimir Kumbaro nuk njeh masa te moderuara kur behet fjalė pėr tė evidentuar problemet qė pėrfshijnė boten e filmit dhe kinematografisė shqiptare. Njė dite pas premierės sė filmit e konsideruar njė komedi dramatike Kumbaro rrėfen se njė nga pikat e forta tė filmit “Ne dhe Lenini” pėrveē temės qė i kushtohet moshės sė tretė ėshtė skenari pėr tė cilin ėshtė konsultuar me skenaristin amerikan Sean Clark.
Spunto e filmit ne te cilin luajne aktoret Lazer Filipi, Tinka Kurti, Margarita Xhepa, Robert Ndrenika, Mehdi Malkaj, Elvira Diamanti, Hajrie Rondo, etj sic rrefen edhe regjisori eshte marre nga drama e Ruzhdi Pulahes, por ka ndryshuar shume per t’iu pershtatur kritereve kinematografike.
Ngjarjet zhvillohen nė njė shtėpi tė moshuarish, e cila quhet “Lulet e vjeshtės”. Aty, njė grusht pleqsh shtyn ditėt. Befas i kėrcėnon rreziku qė tė mbeten pa shtėpi. Strehės ku ata banojnė i del “pronari”, njė biznesmen qė ka vėnė kandidaturen pėr kryetar bashkie nė qytet. Pleqtė i kundėrvihen vendimit tė Komisionit tė Pronave pėr anullimin e tij. Ata zbulojnė se kandidati pėr kryetar bashkie i ka falsifikuar dokumentet e pronėsisė dhe kėrkon tė pėrvetėsojė njė pronė qė nuk i takon.
Pleqtė kėrkojnė ndihmėn e Llazar Koritės, aktorit qė dikur ka interpretuar Leninin nė njė dramė tė njohur para shumė vitesh. “Lenini” hidhet nė mbrojtje tė sė drejtės, por pėrpjekjet e tij bien nė vesh tė shurdhėt.
Filmi “Ne dhe Lenini” i cili ėshtė njė bashkėprodhim shqiptaro-franko-maqedonas do tė shfaqet me 26 janar nė Prishtinė, ndėrkohė qė premiera nė Shkup do tė jetė pas njė muaji.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Saimir Kumbaro: Filmi shqiptar nė krizė Jack_Sparrow_Avatar_II_by_Ardis84
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Saimir Kumbaro: Filmi shqiptar nė krizė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kultura kombėtare-
Kėrce tek: