Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Roman Polanski nen pranga.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 100
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Roman Polanski nen pranga. Empty
MesazhTitulli: Roman Polanski nen pranga.   Roman Polanski nen pranga. Icon_minitime11/10/2009, 05:05

Regjisori i ‘Oliver Twist’ (nje film me shume
femije) arrestohet per ‘Seks me nje te mitur’. Roman Polanski ėshtė
ndaluar nga policia zvicerane pas njė urdhėrarresti amerikan tė lėshuar
para 31 vjetėsh. Lajmin e kane dhene autoritetet e Festivalit tė Filmit
nė Zyrih.
Organizuesit thanė se 76-vjeēari u ndalua nga policia tė shtunėn, kur
kishte shkuar nga Franca nė Zvicėr pėr tė marrė njė ēmim pėr punėn e
tij te lavedureshme me filmin.
Polanski pranoi se kishte kryer marrėdhėnie seksuale me njė 13 vjeēare nė 1977, duke u larguar nga Franca para se tė dėnohej.

Regjisori me origjinė polake nuk ka shkuar nė SHBA pėr mė shumė se 30
vjet. Ai madje nuk ka filmuar as nė Britani tė Madhe nga frika e
ekstradimit.

Oskari qė atij iu dha nė 2002 pėr filmin ‘The Pianist’ u terhoq nga Harrison Ford.

Organizatoret e festivalit tė Filmit nė zyrih thanė se arrestimi i tij
kishte shkaktuar shok dhe zhgėnjim. Megjithate ata do tė vazhdojnė me
planet qė kishin, pėr tė bėrė njė retrospektivė tė veprės disa vjeēare
tė regjisorit.

Roman Polanski nen pranga. 20645RomanPolanski

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Roman Polanski nen pranga.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: