Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 100
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Empty
MesazhTitulli: Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga   Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Icon_minitime4/12/2007, 14:32

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljetacilanga2


Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljetaxhilaga1%7E0

Mos vallė Ēiljeta ka bėrė ndonjė gabim, qė kėrkon me ēdo kusht falje?! Mos u trembni. Ėshtė vetėm titulli i kėngės sė saj tė fundit. “Falma ti, falma”, ėshtė hiti i ri i kėngėtares seksi, qė do tė na shoqėrojė kėtė verė. Njė hit i nxehtė, ku bukuroshja shfaqet si kurrė ndonjė herė. Nėn petkun e njė ciganeje, ajo kėrkon ciganin e saj. Por vetėm nė kėngė e kėrkon, ama. Pasi ajo Romeon e saj e ka gjetur qysh prej dy vjetėsh, mes dallgėve tė detit tė Jonit, aty ku ajo kėtė verė do tė festojė dyvjetorin e lidhjes sė saj. Ēiljeta Xhilaga
rrefen pėr herė tė parė projektet e kėsaj vere mjaft intensive pėr tė. Kėngė, klipe, album, koncerte tė shumta nė qytete tė ndryshme dhe nė fund, pushimet dhe pėrvjetorin e lidhjes, qė i ka dedikuar njė festė mjaft speciale. Tė gjitha kėto i zbulojmė sė bashku.Jeni duke punuar pėr klipin tuaj tė ri. Mund tė na zbuloni diēka mė konkrete rreth tij?

“Falma ti, falma”, ėshtė njė kėngė qė i dedikohet dashurisė, ku i kėrkoj falje tė dashurit. Klipi ėshtė njė stil tėrėsisht cigan, ku unė eci ne njė rrugė me njė makinė kabrio. Humbas rrugėn dhe njė nga kėto rrugė me ēon nė njė kasolle, ku aty ndodhet njė cigane magjistare. Ajo rrotullon globin dhe vendos gishtin nė njė pikė tė tij dhe me magji mė ēon tek cigani qė unė dashuroj. Ai ndodhet nė njė grup njerėzish, nė njė festė dhe aty zhvillohet gjithė ngjarja, ku ėshtė ndėrtuar komplet skenografia si cigan.

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljeta%7E4


Pėrse cigane? E kujt ėshtė kjo ide pėr t’u shfaqur nė kėtė mėnyrė?

E kam ideuar tėrėsisht vetė. Ėshtė realizuar nga “Max Prodaction”. Nė tė vėrtetė kemi punuar mjaft pėr kėtė klip. Gjysma e xhirimeve janė bėrė qysh nė shtatorin e kaluar dhe pėrfundimin e kemi xhiruar tani, nė qershor. Pasi ka qenė njė klip me shumė personazhe dhe na ėshtė dashur mjaft kohė qė t’i vendosnim tė gjithė kėta personazhe sė bashku nė klip. Dhe nė fakt, ka qenė pak e vėshtirė.

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_cili


Mendon se kjo kėngė do tė kthehet nė njė klip vere?

Pse jo, ėshtė njė kėngė pėr masivitet, dhe jo pėr njė grup tė caktuar. Ėshtė njė kėngė qė do tė pėlqehet nga tė gjitha grupmoshat. Jam e sigurt qė ka pėr t’u pėrqafuar menjėherė.


Flitet pėr disa bashkėpunime me kėngėtarė tė tjerė. Mund tė na zbuloni diēka?

Po, sigurisht. Unė jam duke bėrė edhe njė klip tjetėr. Ėshtė njė kėngė qė titullohet “Je i papam”, njė kėngė qė tashmė publiku e njeh dhe e pėlqen shumė. Pastaj ėshtė njė bashkėpunimi me Ingrid Gjonin. Ndėrkohė, diku nga vjeshta kam njė bashkėpunim me Stine. Megjithatė, mė i rėndėsishėm pėr mua ėshtė albumi, qė mendoj se do dalė nė mes tė korrikut.Mjaft kėngėtarė kanė nisur turnetė me koncertet verore. Ju a do tė aktivizoheni nė kėto evenimente?

Edhe kėtė verė, ashtu si edhe vitet e tjerė, unė do tė jem e pranishme nė shumė qytete tė vendit, kryesisht bregdetare, duke parė qė njerėzit tashmė janė tė pėrqendruar pikėrisht pranė detit. Do tė jem nė Sarandė, Vlorė, Durrės, etj.

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Ciljeta


Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Ciljetaxhilaga


Ndėrkohė, a keni bėrė njė plan pėr pushimet e verės?

Akoma jo, por po i mendojmė pushimet. Kėtė verė, sikurse e thashė, nė fakt kam mjaft punė. Jam sa andej-kėtej me koncerte, kėshtu qė kam pothuajse ēdo javė nga dy-tre koncerte. Kam mjaft punė nė fakt kėto kohė, pėr tė menduar pėr pushimet.

Kjo do tė thotė qė ju nuk do tė pushoni?

Faktikisht koha e ngjeshur nuk mė ka lėnė shumė tė merrem me veten time dhe me punėt e mia. Por mendoj se do bėj njė pauzė dhe do pushoj edhe unė, pėr tė kompensuar lodhjen e koncerteve. Mendoj se do tė shkoj nė Sarandė. Unė gjithmonė kam shkuar nė Sarandė me tė dashurin tim.


Kjo ka ndonjė arsye?

Eh, sigurisht. Kemi njė arsye tė fortė qė shkojmė aty, sepse ėshtė vendi ku jemi njohur. Ėshtė pikėrisht aty pikėnisja e dashurisė sonė. Vjet, po nė Sarandė, kemi festuar njėvjetorin e lidhjes sonė. Dhe kėtė vit kemi edhe njė motiv mė tė fortė, sepse kemi dyvjetorin. Dhe ndoshta diku nga shtatori do tė bėj edhe ndonjė lėvizje tjetėr. Ende nuk e kam menduar pėr tė planifikuar diēka, pasi ėshtė ende herėt.

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljeta1


Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljetasexi

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Empty
MesazhTitulli: Ēiljeta Xhilaga rrėfen projektet e saj mė tė fundit   Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Icon_minitime15/1/2008, 14:50

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljetaxhilaga1%7E0
Ajo di tė hyjė nė shtėpitė e shqiptarėve edhe si intelektuale. Me njė kostum tė bardhė, me njė palė syze, njė lap top, duket me tė vėrtetė si njė grua nė karrierė.
Sė fundmi Ēiljeta Xhilaga po shfaqet si imazhi i njė linje autobusėsh, ndėrsa vazhdon tė bėjė pėrpara nė fushėn e kėngės. Pėrveēse me njė look provokues, Ēiljeta po shton numrin e fansave tė saj edhe pėrmes kėngėve. Suksesi i saj mė i fundit ishte nė Kėngėn Magjike, ku mori trofeun “Etnomuzik”, ndėrsa po pėrgatit albumin e saj tė dytė. Ndėrsa kemi hyrė nė njė vit tė ri, me bindje thotė se 2006-a i dha shumė nė karrierėn si kėngėtare dhe forcoi dashurinė e saj. Dhe po kėtė kėrkon edhe nga ky vit.

Ēiljet, sė fundmi keni hyrė nė shtėpitė e ēdo shqiptari pėrmes njė spoti publicitar. Ē’mund tė na thuash nė lidhje me kėtė bashkėpunim mė tė fundit?
Jam e lumtur pėr kėtė. Tashmė kam njė kontratė 1-vjeēare si imazh i “Luna Ekspres” itė parės linjė Tiranė –Rinas. Ėshtė njė bashkėpunim qė mė ka dhėnė shumė kėnaqėsi, aq mė tepėr qė reklamat e realizuara nga “Max production” kanė dalė vėrtetė tė kėndshme.
Ju kujdeseni shumė pėr look-un tuaj, nė kėtė rast (spoti) ka qenė njė zgjedhje juaja prezantimi nė fillim si njė biznesmene, apo njė grua nė karrierė e mė pas e veshur nė tė kuqe, me veshje tradicionale fundviti, apo..?

Ideja e reklamės sė parė ishte e imja. Mė joshte ideja e gruas intelektuale, tė fortė, tė pavarur, qė shfrytėzon kohėn nė maksimum, qoftė edhe nė njė autobus, ku kushtet janė komode. Atėherė thashė pėrse jo?
Nėse njė veshje do t’ju dukej e papranueshme ( e dalė mode, demode, apo shumė e ekzagjeruar me pjesėt e saj tė hapura) do ta vishnit atė vetėm e vetėm sepse ju pfrohet njė shumė e madhe parash?


Jo nuk do ta vishja. Preferoj mė sė shumti tė kuroj imazhin tim, se sat ė joshem nga njė shumė e madhe parash.

Por nėse do t’ju duhej patjetėr tė zgjidhnit, cilėn do kishit mė tė thjeshtė tė vishnit njė veshje démodé qė ju tregon si punonjėse kooperative, apo njė veshje
qė ju tregon sexy, por shumė e ekzagjeruar???

Do preferoja veshjen “sexy”, sepse tė them tė drejtėn e kam provuar disa herė mė parė.

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljeta%7E4
Po ecni mirė nė fushėn e muzikės. Sė fundmi keni marrė edhe njė ēmim nė Kėngėn Magjike, ē’mund tė na thoni pėr kėtė pjesėmarrje dhe realizimin e kėngės?


Kisha kohė qė pėrgatitesha pėr tė marrė pjesė nė “Kėngėn Magjike”. Doja tė bėja njė paraqitje sa mė dinjitoze. U ndjeva mė e sigurtė kėtė vit, ndaj edhe tentova tė merrja pjesė. Jam e kėnaqur nga bashkėpunimi me kompozitorin Adrian Hila dhe koreografin Albi Nako dhe sigurisht edhe nga ēmimi qė mora.

Dhe meqė jemi kėtu, nė kėtė festival kishit njė veshje shumė “sexy”. Kush ua realizoi dhe pse mendni qė kjo veshje i pėrshtatej kėngės qė kėnduat?

Veshja u realizua nga stiistja Rezarta Skifteri. Ishte njė veshje e menduar prej kohėsh, thjesht prita momentin e duhur pėr ta pėrdorur.

Ju studjoni pėr shkenca politike, e shihni veten si politikane e ardhshme? Pjesėmarrja nė fushatėn e Olldashit ėshtė njė hap i parė nė kėtė drejtim?

Tė votosh pėr Sokol Olldashin nuk do tė thotė tė kesh bindje tė djathta. Kjo ka tė bėjė me tė preferuarin mes Ramės dhe Olldashit. Nėse flasim pėr shkollėn ende nuk kam bindje tė edukuar politike. Nėse flasim pėr familjen ėshtė e vėrtetė qė ata janė demokratė.

Ku e kaluat natėn e Vitit tė Ri dhe nė shoqėrinė e kujt? Apo ishit nė krye tė “detyrės” nė ndonjė restorant, apo PUB, duke kėnduar?

Momentin e ndėrrimit tė viteve e kalova nė shtėpi, bashkė me familjen time. Doja qė kėtė moment ta ndaja me njerėzit e mi mė tė dashur. Pas orės 24.00 u ngjita nė skenėn e koncertit qė u zhvillua nė Sheshin Skėnderbej. Ndėrsa mė pas kalova orė tė bukura nė shoqėrinė e tė dashurit dhe tė njerėzve tė mi tė afėrm.

Dhe sė fundmi ēfarė morėt nga 2006 dhe ēfarė prisni nga 2007?

Nuk mė duhet tė mendoj gjatė pėr tė thėnė me bindje se viti 2006 mė ka dhėnė shumė. Pėrveēse i dha njė hov tė ri karrierės sime si kėngėtare, ku do tė pėrmendja “Kėngėn Magjike”, apo “Top Festin”, apo qoftė edhe si imazh i “Luna Ekspres”, forcoi mė tej dashurinė time. Ndėrsa nga viti 2007 pres sukses pėr albumin tim tė dytė. Do tė doja tė kisha sa mė shumė punė, para, harmoni nė familje dhe tė kisha sa mė shumė kohė pėr tė dashurin tim.

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga 20061120045703CILI_06-copy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Empty
MesazhTitulli: Ēiljeta Xhilaga - Me muzikėn fitoj mė shumė se kryeministri   Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Icon_minitime15/1/2008, 14:51

njohur gjithmonė si njė femėr seksi dhe e pėrfolur veēanėrisht pėr kėtė fakt, Ēiljeta Xhilaga duket se nuk e ka aspak ndėrmend tė ndryshojė stil.
Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljeta%7E11


Sepse, kjo ėshtė natyra e saj e vėrtetė. Kėngėtarja duket se ka ditur t’i shfrytėzojė mė sė miri hiret e saj nė funksion tė karrierės dhe ekranit. Momentalisht e fokusuar nė muzikė, ajo nuk e pėrjashton aspak politikėn si njė projekt tė sė ardhmes, ndonėse pohon se me muzikėn fiton edhe mė shumė se njė kryeministėr. Ndėrkohė me Romeon ėshtė duke jetuar ditėt mė tė mira.


Me ēfarė ėshtė duke u marrė Ēiljeta momentalisht?

Po punoj edhe dy kėngė tė fundit tė albumit pėr ta nxjerrė nė treg dhe, fakti qė kam pasur shumė koncerte e shumė provime nė shkollė, mė ka detyruar ta vonoj daljen e tij. Tashmė do t’i pėrkushtohem tėrėsisht albumit. Do tė realizoj edhe fotot dhe besoj se do ta nxjerr nė treg sė shpejti.

Nė tė vėrtetė je zėnė ndonjėherė pėr ndonjė mashkull?

Jo, asnjėherė nuk jam zėnė me ndonjė femėr. Gjithkush ėshtė i lirė tė zgjedhė.

Do tė ziheshe nėse i dashuri yt do tė tė linte pėr njė femėr tjetėr?

Absolutisht jo. Ėshtė i lirė tė shkojė ku tė dojė, siē mund tė shkoj edhe unė ku tė dua.

Mė the mė sipėr qė albumin e ri do e shoqėrosh edhe me disa foto. Edhe fotot e reja do tė jenė nė kėtė frymė?

Ende nuk e kam menduar dhe ėshtė hera e parė qė nuk e kam menduar veten si do ta shoh. Varet nė bazė tė rrjedhės qė do tė vijė gjatė fotografimit, por nuk besoj se do tė jenė foto tė ekzagjeruara.

Meqė jemi nė kėtė aspekt, si ndjehesh kur tė tjerėt pėrflasin gjoksin tėnd?

Nuk mė bėn pėrshtypje fare. Jam mėsuar me idenė e vajzės seksi sa jam lodhur, kėshtu qė duhet tė ndėrroj unė stil qė tė thonė vajzė serioze.

Ty tė pėlqen tė tė thoni seksi apo serioze?

Mua mė pėlqen miksimi i tė dyjave. Seksi e mbuluar me serioze ėshtė shumė e bukur.

Dikur je shprehur se nė tė ardhmen e sheh veten nė politikė.. Vazhdon t’i pėrmbahesh kėtij mendimi?

E mendoj veten shumė larg nė politikė, pas shumė vitesh. Pėr momentin jam fokusuar tek arti dhe muzika, ndoshta pas shumė vitesh, pasi tė kem krijuar edhe familje e tė jem njė femėr e realizuar, mund tė hyj nė politikė.

Edhe aty e sheh veten si njė politikane seksi?

Pse jo? Nė botė ka disa raste tė vajzave seksi qė i kanė hyrė politikės.

Po pėr tė gjetur sponsor tė ndihmon pamja jote?
Unė e kam shumė problem dhe kurrė nuk kėrkoj sponsor.
Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Ciljeta-berisha

I mbulon vetė albumet dhe klipet?

Po, kam pasur vetėm njė sponsorizim nga kompania “Yldon”, pasi i kam edhe miq tė familjes.

A tė siguron muzika tė ardhura tė mjaftueshme pėr t’i mbuluar kėto shpenzime?

Muzika tė siguron shumė tė ardhura po tė dish t’i mbledhėsh. Po nuk dite t’i mbledhsh nuk tė siguron asgjė, po tė dish t’i mbledhėsh tė siguron edhe mė shumė se njė kryeministėr. (qesh)

Ēiljeta ėshtė nga ato femra qė di ta menaxhojė mirė veten?

Deri diku. Jam pak dorėlėshuar nė pėrgjithėsi, po kam filluar tė jem mė e kujdesshme.

Shpenzon pėr veshjet?

Po, shpenzoj.

Ėshtė e vėrtetė qė reēipetat e tua kushtojnė 18 mijė lekė tė reja?

Jo tė gjitha. Kam edhe reēipeta qė i kam blerė nga 5 mijė lekė dhe janė shumė tė mira, por kam edhe tė tjera qė i kam blerė jashtė e kanė kushtuar mė shumė se kaq.

Vazhdon ta kesh makinėn tėnde “Audi”?
Po, e kam ende, por shumė shpejt mendoj ta ndėrroj dhe tė marr njė tjetėr tė vitit 2007.

Tė ngacmojnė policėt?

Jo shumė, mė pak se mė parė.

Po shoferėt?

I kam bėrė xhamat e zinj tani. (qesh)

Vazhdon tė jesh Ēiljeta e dashuruar me Romeon?

(qesh) Po. U bėnė dy vjet qė jemi sė bashku. Ēdo lidhje ka uljet dhe ngritjet e veta, kėshtu qė besoj se i kemi kaluar fazat e kėqija qė mund tė ketė njė lidhje.

Mendon qė kjo do tė jetė lidhja jote e fundit dhe e vėrteta?

Unė mendoj qė ēdo femėr nuk niset kurrė pėr njė aventurė, por pėr njė lidhje serioze dhe mendon qė do tė jetė gjithė jetėn me njeriun qė ka nė krah. Pastaj ėshtė ēėshtje fati se sa pėrputhen gjėrat dhe sa shkojnė pėr mbarė. Unė e di qė asgjė nuk ėshtė e pėrjetshme, e madje as dashuria nuk ėshtė e tillė. Unė do tė doja qė tė ishte ashtu, por sa do tė jetė e realizueshme nuk jam e bindur. Jemi tepėr herėt pėr tė folur, ndonėse tė dy e mbajmė nė dorė unazėn e dashurisė.

Si e cilėson veten nė dashuri?

Pasionante, ėndėrrimtare dhe e pėrkushtuar, ndoshta mė shumė nga sa duhet. Jam shumė korrekte dhe e sinqertė.

Ke bėrė ndonjė ēmenduri nė emėr tė dashurisė?

Ēmenduria mė e madhe qė kam bėrė ėshtė qė kam falur shumė gjėra.

Po tradhtinė e fal?

Pse jo, edhe e kam falur.
Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljeta-romeo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Empty
MesazhTitulli: “Mes meje dhe Romeos nuk ka asnjė ftohje”   Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Icon_minitime15/1/2008, 14:52

Mes saj dhe tė dashurit tė saj nuk ka asnjė ftohje. Edhe pse nė jo pak
tė pėrditshme ėshtė komentuar diēka e tillė, nė kėtė rast nuk ka asnjė gjė tė vėrtetė. Kėngėtarja Ēiljeta Xhilaga vjen nė kėtė rrėfim pėr tė na treguar marrėdhėnien e saj tė dashurisė, duke pohuar se ėshtė plotėsisht e lumtur me tė dashurin e saj, Romeo. Po kalon kohėn Ēiljeta Xhilaga e saj mė tė mirė, ku ndihet absolutisht e realizuar; ėshtė 22 vjeē, ėshtė studente nė vitin e katėrt, ka njė familje tė mrekullueshme, po pėrjeton dashurinė e vėrtetė, ka njė karrierė jo pak tė suksesshme nė muzikė, ka arritur tė ketė njė ekonomi tė saj, e ndėrkohė ėshtė konkurrente nė festivalin “Kėnga Magjike”, ku pėr tė mė e rėndėsishme se njė ēmim ka rėndėsi paraqitja e saj.
Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljeta~12


Pėrse keni zgjedhur tė kėndoni tek “Kėnga Magjike” dhe jo tek ndonjė festival tjetėr?

Arsyeja ėshtė se “Kėnga Magjike” ėshtė njė festival qė mė pėlqen shumė pėr mėnyrėn si ėshtė i ndėrtuar, pėr seriozitetin e artistėve qė marrin pjesė. Pastaj, tashmė ai ėshtė njė eveniment qė ka krijuar njė traditė tė mirė, ka njė impakt tė madh tek publiku dhe nuk ka hile. Kėto gjėra mė kanė shtyrė tė jem edhe unė aty.


Pretendoni pėr ndonjė ēmim?

Nuk pretendoj pėr ndonjė ēmim, jo pėr tė nėnvlerėsuar kėngėn, por pėr faktin se unė asnjėherė nuk hyj nė njė konkurs-festival pėr ēmim. E rėndėsishme pėr mua pėrherė ka qenė njė pjesėmarrje e mirė dhe tė lė njė shije tė mirė me ēdo kėngė qė unė konkurroj. Ky ka qenė qėllimi im gjithmonė, tė paraqitem denjėsisht.

Dihet qė do tė ndahen disa ēmime, pėr ju cili ėshtė ēmimi qė do tė donit tė merrnit nga ky Festival?

Ēmimi “Jon Muzik”, pasi ka emrin Joni, qė ėshtė i djalit tė producentit, Ardit Gjebrea dhe qė unė jam shumė e apasionuar pas Jonit nė tė vėrtetė.

Jeni parė kohėt e fundit nė disa aktivitete vetėm, pa Romeon. Si po shkon marrėdhėnia juaj me Romeon? Ėshtė e vėrtetė se ka njė ftohje mes jush?

Marrėdhėnia jonė shkon shumė mirė dhe tė dy jemi mjaft tė kėnaqur me njėri-tjetrin. Mund tė them me bindje se jemi tė lumtur. Nuk ka asnjė ftohje mes nesh, tė gjitha kėto s’janė aspak tė vėrteta. Ne jemi gjithė kohės bashkė, madje edhe nė fundjava kur unė kam koncerte, Romeo ėshtė me mua.


Dy vjet bashkė e konsideroni veten si njė ēift i konsoliduar tashmė?

Jemi tė lumtur dhe sigurisht qė tashmė jemi njė ēift i konsoliduar, qė kemi kaluar disa faza tė rėndėsishme nė lidhjen tonė. Tani dimė t’i dallojmė gjėrat qė pėlqejmė mė shumė tek njėri-tjetri. Kėshtu, Romeo ka njė ka karakter tė fortė. Ka njė sedėr tė paparė dhe ėshtė shumė tolerant. Kėto janė cilėsi qė mė pėlqejnė shumė tek ai.


Ke frikė nga monotonia e njė lidhjeje?

Ēdo lidhje e gjatė ka fazat e saj. Por monotonia mund tė them se ėshtė njė fazė qė tashmė ėshtė kaluar nga tė dy ne, kėshtu qė nuk kam mė frikė prej saj.


Pas kaq kohė lidhjeje, duket nė sfond ndonjė fejesė apo bashkėjetesė?

Jo, akoma. Mendoj se ėshtė herėt pėr plane tė tilla. Pastaj, ndihemi shumė mirė aktualisht, kėshtu qė nuk e shohim as njėrėn dhe as tjetrėn si domosdoshmėri pėr momentin.
Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljeta1~1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Empty
MesazhTitulli: E vogla dhe e madhja Ēiljet…   Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Icon_minitime15/1/2008, 14:53

Tė gjithė jemi tė interesuar tė dimė gjithēka rreth VIP-ave tanė, madje, edhe mė tepėr rreth atyre qė shfaqin apo pohojnė nėpėr intervista. Kureshtja jonė shkon mė tej karrierės sė tyre, nė jetėn e tyre jashtė profesionit. Pėr kėtė, kemi vendosur “tė gėrmojmė” nė arkivat personale tė disa prej figurave mė tė njohura tė ekraneve tona, e t’ju sjellim juve kujtime dhe pjesė tė jetės sė tyre. Kėtė herė kemi zgjedhur si personazh Ēiljetėn, duke nxjerrė nga arkivi i saj personal foto tė saj e tė familjarėve tė saj; kemi mėsuar pemėn e saj gjenealogjike, si dhe ēfarė thonė tė afėrmit pėr tė. Ju mbetet vetėm tė lexoniMini Biografine.Ēiljeta lindi mė 5 shkurt tė vitit 1985 nė Tiranė, nė Lagjen Nr. 3, te Selvia. I pėrket shenjės sė Ujorit. Qė e vogėl ėshtė dalluar pėr bukurinė dhe shkathtėsinė e saj, qysh kur shkonte nė kopsht, edhe pse nuk e kishte me shumė dėshirė. Por nė shkollė dallohej pėr rezultate tė larta nė mėsime, si dhe njė vajzė e edukuar.
Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga 227


Tetėvjeēaren e kreu nė shkollėn “Jeronim de Rada” e mė pas gjimnazin te “Sami Frashėri”, nė Tiranė. Ėshtė angazhuar qė e vogėl nėpėr festa tė ndryshme, tė organizuara nga shkolla, ku edhe ka dalluar me aftėsitė e saj nė kėrcim, kėngė e recitim. Nė vitin e parė tė gjimnazit janė hapat e saj tė para, tė njė karriere qė do tė merrte vrull nė vitet qė do tė pasonin. Nė atė kohė merr pjesė nė konkursin pėr tė rinj, “Rinfest”, ku pėrfaqėsonte shkollėn e saj, dhe atje zgjidhet modelja mė e mirė. Po kėtė vit merr pjesė edhe nė konkursin e bukurisė “Miss Shqipėria”, ku vlerėsohet me ēmimin “Miss Kinemaja”, ēmim ky qė ia hapi rrugėn drejt suksesit. Pas kėtij suksesi, pasoi pjesėmarrja e saj si prezantuese nė dy edicionet e spektaklit “Netėt e klipit shqiptar”. Do tė vinin mė vonė pjesėmarrja nė “Kėnga magjike”, nė filmin “Ishte kohė pėr dashuri”, si dhe nė komedinė “Trapi i vjetėr”. Nė moshėn 17-vjeēare pėrfaqėson Shqipėrinė nė spektaklin e bukurisė “Miss National”, tė organizuar nė Brazil, ku vlerėsohet me ēmimin “Miss Friendship” dhe hyn nė Top5.

Gjatė gjimnazit bėhet imazh edhe i disa reklamave, fillimisht pėr njė firmė kondicionerėsh, mė pas pėr njė kompani operatorėsh telefonikė, si dhe pėr njė linjė autobusėsh. Pėrveē kėtyre, do tė angazhohej seriozisht edhe me muzikėn. Nė vitin 2004 publikoi albumin e saj tė parė, i cili u pasua me pjesėmarrje tė saj nė festivalet mė nė zė tė vendit, ku shpesh ėshtė vlerėsuar edhe me ēmime tė rėndėsishme. Pasi pėrfundoi gjimnazin, bėri njė vit pushim, pasi i kishte dalė shkolla e lartė pėr Shkenca Politike nė Itali, dhe familja nuk donte qė ajo tė largohej. Aktualisht, ėshtė studente e vitit tė tretė nė Shkenca Politike dhe vazhdon tė jetė aktive edhe nė tregun muzikor. Familja e ĒiljetėsFamilja e saj pėrbėhet nga tre pjesėtarė: mami, babi dhe Ēiljeta.Babi i saj quhet Ferdinand Xhilaga, i ditėlindjes 15.12.1935. Aktualisht, ėshtė pensionist, por profesioni i tij ka qenė ekonomist. Origjina e tij ėshtė dibrane, mirėpo, duke pasur babanė oficer, ėshtė lindur nė Delvinė, ku edhe jetonin nė ato vite.Mami i Ēiljetės quhet Majlinda Xhilaga, e lindur mė 23.05.1962 nė Korēė, por jeton prej vitesh nė Tiranė. Profesioni i saj ėshtė parukiere. Lidhja e saj me Ēiljetėn ėshtė shumė e ngushtė. E ka shoqėruar atė qė nė moshė tė vogėl, dhe vazhdon edhe sot e kėsaj dite, kur Ēiljeta ia ka nevojėn. Ajo i ka bėrė dhuratė mamit tė saj njė sallon bukurie nė Tiranė, i cili mban emrin “Ēiljeta”.Gjyshja e saj nga mami quhet Liri Zenelaj, e lindur nė vitin 1944, dhe jeton nė Tiranė. Ēiljeta ka njė marrėdhėnie tė rrallė me gjyshen e saj, qė shumė pak mund ta kenė. E duan shumė njėra-tjetrėn.Tė afėrmit e ĒiljetėsMami i saj ėshtė fėmijė i vetėm dhe, pėr pasojė, Ēili nuk ka as teze, as dajė. Ndėrsa nga babi ka vetėm njė xhaxha, me tė cilin ka marrėdhėnie shumė tė mira. Ai quhet Shpėtim Xhilaga. Po kaq marrėdhėnie tė mira ajo ka edhe me nusen e xhaxhait, Teutėn, si dhe me dy djemtė, Denisin dhe Eltonin, tė cilėt i konsideron si vėllezėr.Shprehen pėr Ēiljetėn
Mami i saj, ndėr kujtimet e fėmijėrisė sė Ēiljetės, tregon:
Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Normal_ciljeta1vjeceegjysem

“Ka qenė njė vajzė midis dy djemve. Duke qenė se nė familjen e bashkėshortit ishin vetėm dy meshkuj, Ēiljeta ishte shumė e dėshiruar nė kėtė familje. Ka qenė njė fėmijė jashtėzakonisht shumė e bukur. Sado tė ketė ndryshuar, buzėt dhe sytė e saj tė veēantė nuk ndryshojnė asnjėherė. Kur ka qenė nė moshėn 5-vjeēare nuk i pėlqente fare tė shkonte nė kopsht dhe vinte pas meje, kur shkoja nė punė. Ishte shumė e lidhur me mua; mė kujtohen vitet 90, kur shkoja nė ambasadėn jugosllave pėr tė marrė vizė pėr nė Kosovė e qė mė vinte nga pas. Largohej nga kopshti dhe shkonte vetėm nė ambasadė, edhe unė po tė mos isha atje. Po nė kėtė moshė, largohej shpesh nga shtėpia dhe shkonte vetėm te “15-katėshi” dhe i lagte flokėt me ujė te shatėrvani. Nuk e kishte fare problem tė shkonte vetėm nga Pazari i Ri pėr nė Kamėz, ku e kishte punėn i ati. Edhe pse kopshtin e kishte inat, me shkollėn nuk ndodhte e njėjta gjė. Ishte nxėnėse shumė e rregullt, mėsonte dhe mėsuesit e donin jashtėzakonisht shumė. Edhe sot, mėsueset e shkollės sė saj tetėvjeēare e duan po aq shumė, si dhe e takojnė shpesh.Qė pas vitit 1990 ia kemi festuar ēdo vit ditėlindjen, si dhe kemi si kujtime fotografi apo video, tė cilat shpesh Ēiljeta i shikon dhe i kujton ato kohė tė bukura. Ēiljeta, mendoj se ėshtė pjekur para kohe; kjo falė angazhimeve tė saj nėpėr evenimente tė ndryshme. Gjatė gjimnazit shoqėrohej me njerėz jo tė moshės sė saj, pasi e lidhte puna dhe i ka munguar fakti i tė qenit gjimnaziste e mirėfilltė. Gjithmonė e shoqėroja unė, ndėrsa, pas vitit tė tretė tė gjimnazit, filloi tė ecte me kėmbėt e saj. Por, edhe sot mė merr shpesh me vete.”

Gjyshja: “Jam shumė krenare qė e kam mbesė. Qė e vogėl ka qenė shumė e bukur. Mė kujtohet vera e vitit 1991, kur kemi qenė nė Golem, nė plazh. Atje ajo ka qenė fėmija mė e bukur e qė binte mė tepėr nė sy. E thėrrisnin qė nė atė kohė “Miss Plazhi”. Nuk i preknin kėmbėt nė tokė, pasi e mbanin tė gjithė nė shpatulla. Aq shumė e donin… Ėshtė fėmijė shumė e edukuar, i respekton shumė njerėzit, sidomos moshėn e madhe. Asnjėherė nuk ma kthen fjalė. Ēfarėdo qė t’i them, mė dėgjon me shumė respekt. Ėshtė edhe njė besimtare e madhe, beson te Kurani dhe i feston festat fetare. Jam shumė e kėnaqur nga Ēiljeta. I uroj tė ketė fat dhe suksese, nė profesion e kudo tjetėr nė jetė.”
Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Familja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
Sponsored content
Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Empty
MesazhTitulli: Re: Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga   Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Intervistė me Seks Bomben Ciljeta Xhilaga
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: