Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Vesa Luma-interviste!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 100
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Vesa Luma-interviste! Empty
MesazhTitulli: Vesa Luma-interviste!   Vesa Luma-interviste! Icon_minitime18/12/2007, 15:49

Vesa Luma-interviste! Vesaluma1mc0

Muajin e fundit ne te gjitha top listat vendore eshte VESA LUMA ajo qe po shkelqen me kengen e saje"jemi dhe s'jemi",.........
E bukur dhe e pakompromis, kur paraqitet ne skenė, Vesa Luma sjell fantazinė mė afėr tinejx-herėve tė Kosovės, duke i pro-vokuar ata me vallėzimin e saj modern. Biondinėn e bukur e njohim moti, qė prej kohės kur ajo ngrinte nė kėmbė tė gjithė publikun nė Pallatin e Kongre-seve nė shoun "Ethet e sė premtes mbrėma" me zėrin e saj shumė tė vlerėsuar nga njo-hėsit e muzikės.
Pas suksesit tė kėngės "Flakareshat" me koleget e saj Ronen dhe Teutėn, Vesa ka ven-dosur qė karrierėn e saj muziko-re ta zhvillojė si solo kėngėtare. Pėr Vesėn qershori i kėtij viti ishte koha kur ajo theu akullin, duke u paraqitur me kėngėn e saj tė re "Jemi dhe s'jemi" e cila ka arritur t'i pushtojė vendet e para nėpėr tė gjitha top listat vendore, duke lėnė pas vetės shumė kėngėtarė tė tjerė tė njo-hur. Vesa Luma ėshtė njėra ndėr kėngėtaret e cila synon suksesin gradual. Teksti dhe tingujt e kėsaj kėnge krijojnė njė atmosferė elek-trizuese.
Vesa tregon se tekstin dhe orkestrimin e kėsaj kėnge i ka bėrė kėngėtari dhe kompozitori i ri nga Shqipėria Florian Mu-majesi (Flori). "Flori ka punuar edhe mė herėt njė kėngė pėr mua, pran-daj njė ditė kur ishim duke ndenjur bashkė mė tha se do tė mė punojė njė kėngė shumė rit-mike", tregon Luma. Ajo thotė se nė fillim e ka pyetur Florin nėse ėshtė i sigurt qė ajo mund ta kėndonte atė kėngė, por ai kishte vendosur qė kėngėn e tij ta kėndonte Vesa. Kėngės "Jemi dhe s'jemi" ajo i ka punuar edhe spotin, pėr tė cilin ka bashkėpunuar me Shkumbin Istrefin dhe CNB Pro-duction.
"Nė kėtė kėngė janė tė pėrziera disa zhanre nė njė temė muzikore, meqė kam dashur qė t'i pėrshtatem mė shumė shijes sė publikut", thotė Vesa. Luma pas suksesit tė kėsaj kėnge ka vendosur qė tė puno-jė mė intensivisht pėr albumin e saj tė parė qė pritet tė dal diku kah mesi i muajit dhjetor. "Albumi im i parė, do t'i pėrf-shijė disa zhanre muzikore. Kam vendosur kėshtu, pėr tė gjithė ata qė e dėgjojnė kėtė al-bum tė gjejnė diēka", thotė ajo, duke treguar se eksperienca nė festivalin e njohur tė Shqipėrisė "Ethet e sė premtes mbrėma" ka bėrė qė ajo tė marrė guximin pėr t'i futur disa zhanre nė njė album. Edhe pse eksperimenton me shumė zhanre, ajo ende nuk e ndien veten si profesioniste.
Sipas saj, njeriu duhet tė puno-jė gjithė jetėn pėr tė arritur tė profesionalizohet. "Pėr projektin tim tė parė kam planifikuar tė bashkėpunoj me kompozitorė dhe tekstshkrues tė ndryshėm, si Armend Rex-hepagiqi, Florent Boshnjaku, Ilir Tolaj, Ilir Bajri, Ilir Osmani ed-he Flori", tregon biondina e bukur duke thėnė se planifikon qė kėtij albumi t'ia bashkėngjis edhe njėrėn nga kėngėt qė ajo i ka kėnduar mė herėt. Pėr tė gjitha kėto, ajo thotė se pėrkujdesėt familja e saj.
Vesėn e njohim edhe si prezantuese dhe gazetare nė Televizionin publik tė Kosovės, qė ajo thotė se ėshtė profesioni i saj.
"Unė kisha dashur shumė qė profesioni im i dytė tė jetė muzi-ka dhe shpresoj qė zoti tė mė japė atė mundėsi qė t'u pėrkushtohem tė dyjave. Unė e dua muzikėn, ajo mė shoqėron nė ēdo ēast tė jetės sime, por edhe gazetarinė e kam nė shpirt, prandaj s'do tė mund t'i ndaja", shprehet Vesa Luma. Derisa pėr profesionet e saj flet me dėshirė, pėr jetėn e saj private flet pak sa me pėrtesė, apo edhe nuk preferon tė flasė. Thotė se atė e ruan pėr vete. "Unė e ruaj jetėn time private pėr vete, e ruaj nga vrazhdėsia e show biznesit, sepse nėse atė e bėj publike atėherė ajo mė nuk ėshtė private", pėrfundon ajo.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Vesa Luma-interviste!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: