Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Dhuna ndaj Fėmisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
BoraBardh

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 33
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

Dhuna ndaj Fėmisė Empty
MesazhTitulli: Dhuna ndaj Fėmisė   Dhuna ndaj Fėmisė Icon_minitime28/12/2007, 00:31

Pse shpesh here ne famile shqiptare perdoret rrahja shume ??
Mendojn se keshtu nje femi do msoja nga gabimet e tyre, apo eshte vetem nje shprehje shum e keqe qe na ka mbet Rolling Eyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 100
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Dhuna ndaj Fėmisė Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuna ndaj Fėmisė   Dhuna ndaj Fėmisė Icon_minitime28/12/2007, 02:46

Sistemi Boteror Nuk lejon qe te perdoret Rahja ndaj femijeve . edhe a funksijonin Kjo ne rregull ?
Une mendoj qe , nje femije nese i jepet liria 100% mendoj se shume rend eshte ate femi ta sjellish ne vete , Ndersa kur ti e gjykon per ate gabim ajo femi nuk do e perseris ate gabim.
Ne vendet e jashtme te Botes shume femi dalin njerez jo te mire pra ata kur rriten behen psihopata , narkomana , po edhe vrases serik.
Ngjarja e Fundit qe na tronditi gjithve ishte Rasti ne Finland qe ai femi ne mosh shume te re , tu a mar jeten nxenesve te cilet kane qene te pafajshem edhe kane shkuar te mesojne Neper shkollat e tyre ...
Nje Fjal Popullore kete Pyetje e shpjegon keshtu :
RRahja (Druri) Ka Dal Nga Xheneti rabbit

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

Dhuna ndaj Fėmisė Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuna ndaj Fėmisė   Dhuna ndaj Fėmisė Icon_minitime29/12/2007, 01:47

Jo mendimi im eshte i njejt si i Admiralit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
BoraBardh

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 33
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

Dhuna ndaj Fėmisė Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuna ndaj Fėmisė   Dhuna ndaj Fėmisė Icon_minitime29/12/2007, 18:24

Hahahaha.. ani shume mire .. Ju lutem qe te arsytoni mendimin tuaj :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Dhuna ndaj Fėmisė Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuna ndaj Fėmisė   Dhuna ndaj Fėmisė Icon_minitime31/12/2007, 17:21

apapapap kush ju ka thon juve se duhet me reh ni femi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
BoraBardh

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 33
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

Dhuna ndaj Fėmisė Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuna ndaj Fėmisė   Dhuna ndaj Fėmisė Icon_minitime1/1/2008, 18:00

Askush ska than qe duhet .. mirepo ky eshte nje fakt qe ndodh ne shum vende .. :P qajo spo diskutohet qy :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Junior Member
Junior Member
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 28
Age : 30
Location : aty ku nuk je ti
Registration date : 15/02/2010

Dhuna ndaj Fėmisė Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuna ndaj Fėmisė   Dhuna ndaj Fėmisė Icon_minitime20/2/2010, 16:51

Mendoj se dhuna eshte ves i trashegueshem. Nese nje femije rritet ne familje te dhuneshme, dhe ne mos qofte agresiv, do jete i dhunshem. Eksperienca te tilla si dhuna, fiksohen qe herret ne tru. Nese femija shef prindin te perdori dhune, ne sub-koshiencen e tij e pranon dhunen si mjet rregullues dhe pozitiv, pavarsisht se ne gjendje te qete do e shofi negativisht. Shume veta e kuptojne se dhuna mund te jete krim apo mjet i panevojshem, por nese eksperiencat gjate femijerise kane qene te lidhura me dhunen, ajo do qendrojne e fshehur ne karakterin e personit, per te dale ne pah ne moment dobesie.
Menyra me efikase per te eleminuar dhunen eshte, te mos ekspozojme femijet ne nje ambient te tille. Nese eksperienca feminore nuk permban dhune, atehere dhuna nuk do shifet me si nje mjet i pranueshem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Dhuna ndaj Fėmisė Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuna ndaj Fėmisė   Dhuna ndaj Fėmisė Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dhuna ndaj Fėmisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Diskutime Shoqėrore-
Kėrce tek: