Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Latest imagesLatest images  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Poezi Nga AdmiraL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Poezi Nga AdmiraL   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 01:56

Shpirti im
Shpirti im sa for te dua
sikur lulen ne pranvere
a te kujtohen ditet tona
kur se bashku ishim perhere
Fjale e bese mi ke dhene
Mori lule trendafili
kur kendoje ne ato male
Me ate ze porsi bilbili
Tash sa koh qe mje larguar
Te mbaj ne zemer pergjithmon
Tani mbeta i vetmuar
Malli yt po me pervlon!

Kur te them shko
dua qe te rrish,
fjalen qe se them
dua ti ta dish,
kur te them hesht
dua te flasesh pa pushim,
kur ngurroj te te puth
dua nga ti ne buze nje kafshim!!!!!!!

Te dua
Te dua me don
nje shtyll na pengon
dhe na ndan ket jet
vetem varri i shkret..


Edituar pėr herė tė fundit nga nė 24/11/2007, 02:15, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Sot po shkruaj   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 01:57

Sot po shkruaj
Sot po shkruaj per ty jeta ime
fjalet qe dalin nga zemra ime po shkruaj
thelle jam zhytur ne kujtime
e nga malli e dashuria po vuaj
ti me bere poete ne dashuri
ti me bere te shkruaj vargje
per ty thur gjith jeten poezi
per ty qe zemren ma kenaqe
le te behet himn kjo poezi
dhe ne cdo moment te jetes
ka per te qen nje mrekulli
ah,sikur ta dije sa te dua
se sa shum me mungon
cdo cast qe rrije me mua
se zemra zemren kerkon
po ta le kete kujtim ne vargje
qe gjtihmon ta lexosh
edhe kur te jem larg nder varre
te vish e te ma kendosh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Per ty me zemer vuaj   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 01:58

Per ty me zemer vuaj
Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orė pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Plage dashurie   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 01:59

Plage dashurie
Gjendesh diku larg,
qe as vete s'mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria.

Ndoshta ke gjetur dike
per ty te mposhtur vetmine
per te luftuar jeten
te kujtosh dashurine.

Te frenosh shpresen
e nje te riu ne lulezim
Zoti do te dhuroj
me te madhin denim

Ndoshta do te kthehesh
po ku ta di i shkreti
edhe nese vdes
nuk behet kijameti

Te gjitha qe i permenda
s'jan aq me rendesi
por desha ta sheroj
plagen per dashuri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Ne dasem   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:00

Ne dasem
do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:01

TE PYES
Te pyes,ku po shkojme?
Me thua,s'e di!
Me pyet ,pse jetojme?
Pergjigjen s'e di.

E prap te ledhatoj floket e zi
Te puth te perqafoj,
E te strngoj ne gji.

Te dua,te them ,
Te dua a e di
Te puth ne buze,
Me puth dhe ti.

E pastaj,heshtje,qetesi
Dy zemra degjohen
Here une here ti,
Te dua,degjohet perseri.

Keshtu vazhdojme ne pafundesi
Here te prek une,here me ndez ti.
Dy zemrat tashme jane bere nje
Valle a s'eshte kjo dashuri!!

Te pyes,pse jeton?
Me thua,per ty
Me pyet c'fare do?
Te them........ te dua vetem ty!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Me mungon:   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:02

Me mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Trendafili   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:03

Trendafili
Si flet trendafili
eshte dashuria e pare
kepute ate
dhe verma mbi varre
derdh dy pika lot
trendafili te lulezoj
sepse edhe ne varr
veq ty te dashuroj

Thikat i kisha pranuar
plumbat i kisha duruar
por qe ndahem prej teje
kurr se kam besuar

Derdhi lot mbi dheun
qete ka mbuluar
tash sme duhet jeta
per ty kam jetuar

Sdu asgje ne jete
vec te jem me ty
kur te vdes dora jote
te mi mbyll keta sy

Kur te degjosh per nje VDEKJE
dije se flitet per mua
ne kete bote smunda te jetoj
se me vrane buzet e TUA.

merri syte e mija dhe veshtro
merre zemren time dhe degjo
puthi buzet e mija dhe kujto
te dua perjete kete mos e harro
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Pa dashurin tende   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:25

Pa dashurin tende
Mos kerko nga un t`harroj,
se thell ne zemer ty te kam.
Me kurr si ty s`mund te dashuroj,
Pa dashurin tende e varfer jam.

Ike me le sikur jetim,
ike me le me lot ne sy.
Zgjohu i dashur se je gabim.
Se ndjen sa mall un kam per ty?

Ah o zot q`po ndodh me mua?
O zot i madh q`faj kam ber un?
O zot tregom se ku kam gabuar?
O zot pse zemren time e len te vun?

M`kujtohen fjalet qe ti mi thoje,
m`kujtohen puthjet qe mi dhurove,
m`kujtohet qe ti dikur me doje.
Athua ti asnjeher kto s`i kujtove?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Kaloj dita dhe nata   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:26

Kaloj dita dhe nata
Kaloj dita dhe nata
pa te degjuar zerin ty
pse o jeta ime
luan me ndjenjat e mia ti
pse o enderr me turturon
pse o zemer me lendon
pse o drite e syve te mi
ste bje ndermend per mua
pse me len gjith naten
poezi me dhimbje e lot
duke krijuar.

Kte poezi e shkruaj me lot
ne oret e vona yjet shikoj
sikur ato me shoqerojne
per nje qast syt e mi nuk lotojne
por prap mbushem ne vaj
se ti per mua nuk ke mall.

Nuk dua vaj as gezim
dua te tret shpirtin tim
dua te tretem ete zhdukem
kur tme kerkosh te mos dukem
te mos kujtohet as emri im
sepse shiun e ktheve ne lot
te dal nga syt e mi.

Mos kerko me lotet se ku kane rene
ose dheu ku me ka zene
mos kerko buzen e etur
sepse ajo me tash ka vdekur.

Mos kerko me syt qe kan lotuar
mos kerko doren qe te ka ledhatuar
floket qe ke pergedhelur
mos kerko fjalet sepse
tashme ato jane tretur :?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Nje deshire   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:28

Nje deshire
Nje deshire ne jete e kisha
por ajo kurr smu plotesua
vetem nje here te kisha prane
dhe te bej me ty qka te dua,

vazhdo rruges tende
koken mos e kthe
do te vdes per nje puthje
qe kurr nuk ma dhe,

do te jetoj per ty
me te vetmin kujtim
enderra e parealizuar
ne shpirtin tim,

per ty u mundova
neper shi e bor
por qenka e kote
sepse nuk shkon me zor,

pse po me qan shpirti
pse po vuaj me zemer
pse ende pa te takuar
u dashurova ne emer,

te thash se shum te dua
por ti nuk me besove
ta fala dashurine
por ti nuk e pranove,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Vuaj por nuk e di pse   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:30

Vuaj por nuk e di pse
Ishte ai qiell i kaltert, e une te shikoja ne sy,
me verbonte bukurija qe mbretronte m“bi ty.
Me pikonin lotet per ty Engjulli im,
se vetem ty te dua ne kete jeten time.
Kur lulet qelin e gjelbrimi gjelbron
te kujtoj ENGJULL e malli me mbulon.
U pikllova shum qava shum per ty,
me beso se te dua pasha keta dy sy.
Te deshta shum ta fala edhe jeten,
pse o ENGJULL ma kepute shpresen.
Me trego ENGJULLI im pse e pata une kete fat
te largohem un nga ti e te jetoj kaq larg.
Mos me mallko ENGJULLI im te lutem
a nuk e sheh qe pa ty nuk mundem.
PA TY nuk me rreh zemra
PA TY s'me kalon jeta
PA PUTHJEN tende
Buzet e mija mbeten te etura Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Poezi per vogelushen tim   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:37

Poezi per vogelushen tim
Ti me vlene aq shume ne kete bote
te kam drite te syve e te kam jete
per ty jetoj dhe per ty kendoj
te kam te dashur dhe te shtrenjte.

Me doren tende ta lemoj koken
qe te fleshe me mire ne gjume
ti je pjesa e zemres time
ty te dua cdo here me shume.


Ti nga zemra ime dole, aty burove
u rrite deri me tash me plote dashuri
nje jete te gezuar enderroj ta dhuroj
voglushi i im , e shtrenjeta dashuri.

Te perqafoj aq shume e me zjarre plote
ne zemer me there kur te shof te hidheruar
sepse une jam per ty ,cdo here e cdo kund
keshtu ne jeten time une jam betuar.

Ti je gjaku i im , dhe lulja me e shtrenjte
qe rritesh ne kopshtin e jetes time
per ty lutem , per ty enderroj cdo here
paq fat ne jete dhe shumė e shume gezime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Si Munde   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:45

Si Munde
S'kam besuar se mė ik si era
S'kam menduar tė jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta sy
Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe
Nė gjum mė bie ndėrmend
Kur flej
Mė duket tė kam pranė
Kur qeshi mė duket mė shikon
Kur qaj mė duket mė pajton
Eja pranė meje
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: TĖ DUA   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:48

TĖ DUA

Tė dua tė pres
Nuk dua tė vdes
Me ylzit e natės
Unė tė pėrshėndes

Kujto erėn e mali
Kujto erėn e lehtė
Kujto zemrėn time
Qė tė don pėr jetė

Ah sa natė e lumtur
Ah sa natė e qetė
Gjithmon mė kujtohesh
Nga ora

Tė dua pa masė
Tė dua pa mbarim
Tė dua mė shumė
Se sa shpirtin


Tė dua ,tė dua
Pėr ty do tė vdes
Por ti a mė don mua?
Pėrgjigje po tė pres?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Me fal   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:55

Me fal
Mė fal qė Tė Dua kaq shumė, mė fal qė nė zemėr tė lėndoj,
mė fal por ėshtė tepėr vonė nuk mundem unė TY tė harroj!
Mė fal qė tė bėra padashur pėr mua pa qėllim tė mėndosh,
mė fal qė tė bėra pėr mua poezi me dhibje tė krijosh!
Mė fal por njėriu prandaj vuan tė tė dashuroj njė njėri si TI,
ti thajė lotėt pa kaluar qėrpikun dhe kur tė prek buzėt tė quhet DASHURI
Mė fal por nuk tė them TĖ DUA, nuk dua mė puthje nga TI,
ato janė vetėm vuajtje pėr zemren, ato mė bėjn tė ndihem njeri!
Por unė njeri nuk dua mė tė jem, nuk dua unė tė flas pėr dashurinė,
sepse TI mė nxore nga zemra, pa TY jeta s“ka kuptim!
Mė fal qė prap po tė lėndoj, mė fal qė pėrjetė do TĖ DUA,
mė fal por nuk e di si bėhėt me njė njėri tė ēmendur si mua!
I ēmendur se tė tjerėt i dua si veten, i ēmendur se tregoj tė vėrteten,
i ēmendur se jam i sinqertė, se TY TĖ DUA mė shumė se njė jetė
Mė fal pėr tė metat e mia, mė fal qė tė dhash njė shekull Dashuri,
por jeta i ka kėto padrejtėsi e mua jeta mė solli tek TI!
Dhe Ti si njė qenie e pafaj, si njė ėngjull me zemer tė vrarė,
Ti ke diqka tė veēantė, Ti ke shumė lotė tė patharė!
Mė vjen keq qė unė nuk arrita tė tė kthej buzėqeshjen pėrsėri,
ashtu siq Ti ma ktheve mua dhe mė bėre tė ndihem njeri!
Ndoshta Ti je munduar nė zemren tėnde tė mė pranosh,
po vallė pse unė nuk kam guxim tė bėj tė mė dashurosh!
Pėrse mes poezive unė veten lėshoj,
dhe ne ē“do pikė loti mundohem tė tė imagjinoj!
Pse vallė njė zemėr si tėndėn se kuptoj?!!
tė mė dashuroj kaq fortė dhe kaq fortė tė mė lėndoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: DUKE TĖ TĖ PRITUR   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:56

DUKE TĖ TĖ PRITUR
Miliona shekuj kėngėt i kėndova
duke tė tė pritur
i vura notat nė pentagramin
e dashurisė
pėr tė hedhur valle
nė pėrjetėsi
me shpirtin e njomė pėrbrenda

Shtatė palė ėndėrrat i thura
e ish'thura
nėn hijėn e mungesės tėnde
qielli sikur pėrgjysmė u qa
merr flakė tė gjaktė
ditėt i palosa plotė me mallė
nė mendje pikturova shpirtin tėnd

Mėngjeseve tė bardha
duke tė pritur
gjurmėt e fantazisė mė shpjerėn
deri te gjokset e guacave
i m'plaka netėt e vetmuara
bashkė me margaritarėt.

Duke tė tė pritur vetėm ty...!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Nuk kam menduar!   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 02:59

Nuk kam menduar!
Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!
Pse mashkulli i zii lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh....!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Tė thashė   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 03:02

Tė thashė
Tė thashė tė dua, por tė gėnjeva
Tė thashė ndjej atė qė s’e ndjeva
Tė thashė e di pėr atė qė s’e dita
Tė thashė nuk e di atė qė e dita!

Tė thashė se jam, ai qė nuk isha
Tė thashė qė kam atė qė s’e kisha
Tė thashė do bėjė atė qė s’e mendoja
Tė thashė s’e dua atė qė e deshiroja!


E mohova tė vėrtetėn e argumentuar
E pohova gėnjeshtrėn e vetėsajuar
Tė ngacmova kur ishe indinjuar
Tė lėndova zemrėn qė e kishe t'plaguar...

A e kuptove pėrse tė kundėrshtova
A e kuptove pėrse tė sulmova
Isha e dobėt shumė, ndaj gabova
Nė munges dije gjithēka shkatėrrova.

Tani me vete mendoj edhe pėrkujtoj
Isha unė ajo apo tjetėr forcė mė drejtoj
S’mund t’a kthej prapa as kohėn as jetėn
Pėr gabimet bėrėse dua tė rrah vetvetėn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: E DI   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 03:04

E DI
E di vendin ku banon.
E di mendjen Cka mendon.
I di rruget ti ka shkon.
Vetem nje nuk e di .
A me DASHURON!?


Sdua asgjė tjeter vec
njė herė met pa,
pa ta degju zėrin,
jet pėr mu nuk ka,
se di a me deshte apo jam mashtru,
apo tė merr malli kur nuk je me mu??!!


Pa ty bota e humb kuptimin
Pa ty dielli e humb shkelqimin
Pa ty edhe friksohem
JoJo pa ty nuk jetohet.


Puthjet me te embla
ti mi ke dhuru
jeten ty ta fala
kur me the te du.


Pa ty smundem tė rri,
pa ty zemra mė bėhet hi,
pa ty varri nuk mė pranon,
pa ty jeta nuk mė mjafton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Ėnderr e heshtur   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 03:04

Ėnderr e heshtur

E dashura ime , e mir ime e panjohur ,
Tani s'mė zė gjumi duke menduar pėr ty ,
Nė dritaren time rrah shiu i pasosur ,
me trishtim ėndėrror e mallėngjim tė ri . . .

E dashura ime e pashfaqur,
e shtrenjata ime sa ėndrra ,
dil mos m'u fsheh ne misterin e vetes time ,
mjafte ndjete mbrenda nė ket shpirt . . .

E dashura ime drita ime e jetes tė lutem mė ndihmo ,
Si mundem tė mbaj gjith ket dashuri ???
Sikur ta dish ,sa shumė gjėra me djegin gjoksin pa thėnė,
Sikur ta dish se ē'lėndim ka shpirti im si njė lule e vyshkur
nė pranver , duke te pritur ty mos po vjen njėher .......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Lermėni tė qajė   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 03:08

Lermėni tė qajė
Lermėni tė qajė mbi humnerat e jetės
Ta nxjerr shpirtin e ta pėrplas atje,
Pėr trishtimin e mallkuar qė shpirtin
Ma ka venitur
Lermėni tė qajė mbi c,do krijes tė kėsaj bote
Qė janė taman si hije e jo krijesa njerzore!
lermėni tė qajė tė thėrras pa pushim
o njerzė dėgjojeni vetėm pak shpirtin tim
Lermėni tė qajė atje tej i vetmuar
qė kur c,do gjėje ti vije fundi
tė qeshė pa pushuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: I ēmendur !!!   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 03:09

I ēmendur
Me thane se jam i cmendur
I cmendur se ndjej dashuri
Me thone se jam I cmendur
Se mall ndjej te shkruaj poezi
I cmendur me thone se jam
Se besoj tek ti
Se fjalet e tua jane tė kota
Jane fare pa dashuri
Ohh I cmendur un jam
Se besoj tek ti
Se te dashuroj pa hile
Vall kjo quhet cmenduri … ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Kur mendoj per ty   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 03:13

Kur mendoj per ty
Dhe ethe shpirtri leshon
Mendoj per gjenjen me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.

Kur mendoj per ata sy te bukur
Dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
Dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur me ty bisedoj dhe heshti
Dhe dridhem kur me flet ngadal
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj

Nese nuk te thash
se per mua je ti
ajo qe me fal buzeqeshje
ajo qe me fal ngrohtesi

Nese s'ta shpreha dot
sa shume te dashuroj
fajin e kish natyra
qe si dha zemres goje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Dy buzė...   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime24/11/2007, 03:14

Dy buzė...
Dy buzė tė kuqe,
dy dėshira tė flakta,
qė afshin ma thithėn,
gėzimin ma fikėn,
si fantazma hikėn
ndėr do bota tė larta...
Dy buzė si tėpėrgjakta,
dy dėshira tė flakta,
qė afshin ma thithėn
nė buzė kur mu njitėn
andjet m'i trazuen,
zemrėn ma tėrbuen,
trurin ma helmuen
e nė fund u mėrguen...
Dy buzė tė kuqe,
bukuri fatale,
tė njė gruaje stėrzane
njė pjsė zemre mė nxorne,
njė pranverė tė tanė mė morne
dhe gėzimin ma vodhne...
Ato dy buzė tė kuqe
dhe dy lote tė mija
qenė shenja tė dhimbjes,
kur mė vrau bukuria,
kur mė zu dashunia
e mė dogji rinia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content

Poezi Nga AdmiraL Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   Poezi Nga AdmiraL Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Nga AdmiraL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 10Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Prezantohet AdmiraL
» Qka mendoni per AdmiraL
» Pershendetje te ngrohta per AdmiraL
» Poezi
» Poezi!!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: