Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Interviste me Arta Bajramin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 101
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Interviste me Arta Bajramin Empty
MesazhTitulli: Interviste me Arta Bajramin   Interviste me Arta Bajramin Icon_minitime14/3/2008, 03:26

Qka thote Arta Bajrami per Trupin e vet?


Pse Arta Bajrami ka ndryshuar zhanrin e muzikės? Pse karriera e saj do tė dėshtojė pa vėllain e saj? Kė e quan ‘krahė tė djathtė’? Pse e quan veten Arta ekstravagante? Me kė ėshtė nė lidhjeajo? A ėshtė ndarė nga i dashuri i saj apo i ėshtė rikthyer?

Kėngėtarja nga Prishtina, Arta Bajrami, e cila ėshtė edhe njėra ndėr kėngėtarėt me ekstravagante, tani nė televizionet tona ka sjellė njė klip tjetėr, qė i takon njė kėnge tė saj e cila tashmė ėshtė bėrė hit nė Kosovė. Arta, kohė mė parė nga adhuruesit e saj identifi kohej si kėngėtarja e zhanrit R&B, mirėpo kohėt e fundit ajo nė treg ka sjellė njė zhanėr krejtėsisht ndryshe, zhanrin oriental. Ndėrkaq, albumi i ri i saj, i cili shumė shpejt do tė lansohet nėpėr tregjet tona pritet tė jetė i njė stili tė pėrzier tė muzikės, si R & B, house, tekno oriental, e po ashtu do tė jenė edhe dy kėngė balada. Ky album pėrmban dymbėdhjetė kėngė tė reja….Tė gjitha kėto i zbulon Arta Bajrami.

Ju keni punuar bashkėrisht me tė vėllain Don Arbas, si ēdo herė tjetėr. A mendoni se nė tė ardhmen do t’ia dilni mbanė edhe pa bashkėpunim me vėllain?
Arta: Pa Arbasin nuk mundem sepse atė e kam krah tė djathtė dhe ēka ėshtė mė kryesorja ėshtė producent muzikor...

Sė fundi muzika juaj i takon edhe zhanrit oriental, pse keni zgjedhur pikėrisht njė zhanėr tė tillė?

Arta: Unė edhe pėrpara kam kombinuar elemente orientale nė kėngėt e mia mirėpo nė albumin e fundit kam futur njė dozė mė tė madhe tė kėtij zhanri.

Vetė, pse ky zhanėr ėshtė nė "trend’, apo…?

Arta: Po ėshtė nė trend dhe mua mė pėlqen shumė

Mirėpo, ju jeni bėrė e n j o h u r me zhanrin R&B dhe shumė nga adhuruesit tuaj mendojnė qė Arta e ka gjetur veten nė kėtė zhanėr?

Arta: Unė karrierėn time e kam startuar si tinejxhere dhe normal qė muzika R&B mė ėshtė pėrshtatur mė shumė, kėshtu qė kohė pas kohe kam dashur vetė tė bėj ndryshime nė muzikė, tė kėndoj edhe zhanre tjera, nė mėnyrė qė mos tė jem e pėrcaktuar vetėm nė zhanrin R&B.

A mendoni se jeni tejet ekstravagante?

Arta: Mendoj se deri nė njėfarė mase jam ekstravagante dhe kjo mė bėn tė ndjehem mirė pasi qė ky ėshtė stili im. Infopress: Meqė keni gjokse tė mėdhenj, a ėshtė kjo njėra ndėr arsyet qė ju nė skenė preferoni tė jeni sa mė ekstravagante, meqė edhe shumė nga fansat e juaja ju identifi kojnė tė tillė?
Arta: Ok! Le tė mė identifi kojnė ashtu. Sytėnuk gėnjejnė.

Ka kohė qė ju jeni nė lidhje me njė person, mund tė na zbuloni mė shumė rreth tij?

Arta: Janė gjėra shumė personale dhe mendoj se jeta ime private ėshtė vetėm e imja.

Mirėpo, pėr ju ėshtė thėnė se jeni ndarė nga ky person, ndėrkaq, sė fundi ėshtė thėnė se sėrish i jeni kthyer kėsaj dashurie?

Arta: Jo! Kjo nuk ėshtė e vėrtetė. Edhe kjo prapė punė personale imja.

Me kė jeton Arta dhe ēfarė angazhimesh tjera keni pėrveē punės?

Arta: Jetoj me prindėrit dhe me vėllain Arbasin. Jam e angazhuar vetėm nė muzikė sa qė nuk kam kohė as pėr v e t e n t i m e ndonjėherė...

Fansat tu kėto ditė kanė pasur rastin Ta shijojnė edhe klipin tuaj, tė cilin e keni lansuar javėn e kaluar nėpėr televizionetTona. Ku dhe si ėshtė realizuar ky klip…

Arta: Po, klipi i kėngės ‘Asnjė Milimetėr’ nė duet me reperin Loco. Dhe, ky klip ėshtė lansuar javėn e kaluar, dy ditė para pavarėsisė sė Kosovės. Ndėrkaq, ėshtė realizuar nė Shkup nga regjisori Fadil Veseli. Unė, personalisht kam vendosur ta bėjė klipin edhe pse nuk ka qenė nė plan, mirėpo meqė kjo kėngė ėshtė bėrė hit, atėherė kjo ėshtė arsyeja qė mė ka shtyrė ta kompletoj edhe me videoklip, si njė dhuratė pėr publikun tim.

Cilat janė tė rejat tjera dhe ēfarė planesh keni pėr tė ardhmen?
Arta: Jam duke punuar nė disa ‘singla’ tė ri dhe pres ta realizoj ndonjė videoklip tjetėr. Po ashtu, jam e angazhuar nė koncerte tė ndryshme.. Punė edhe vetėm punė.. Ndėrkaq, shfrytėzoj rastin t’u them popullit tė Kosovės: Urime Shtetin e Kosovės dhe ta gėzojmė tė ardhmen. Uroj qė drejtėsia tė dominojė dhe jam shumė optimiste se mė nė fund do tė rregullohen shumė gjėra, shumė parregullsi, posaēėrisht nė aspektin e artit, ku kėngėtarėt mė nė fund t’i kenė tė drejtat e tyre.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Interviste me Arta Bajramin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: