Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Sms Dashurije

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:28

E kam njė kuti
me helm tė zi
Nėse do tė fejohesh me tjetrin
unė do ta pi!!!


Unė stė kėrkoj tė mė duash shumė,
por tė paktėn ēerekun nga sa tė dua unė.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumė,
ku i dihet jetės ndoshta s'jetoj dhe shumė.
Me ditė apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetėr kurrė s'do dashuroj.


Jeta, dhurate e natyrės.
Dashuria, dhurate e jetės,
Puthja, dhurate e dashurise.
Fundi i tė qeshurit ėshtė mėrzitja.
Fryti i tė qarit ėshtė ngushllimi.
Bukuria e njeriut pėrbėhet
nga bukuria e fjalės qė flet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:28

+1=2 te dua vetem TY!--5+5=10 te dua per
JET!--1-1=0 ment mi mora sherro!--
Ndaq me plus ndaq me Minus, ndaq Pjestim,
ndaq Barazim te dua shum o SHPIRTI IM!!
***********************************
Vetem ti me sheron,derisa vetmija me mundon!
Erdhi koha lamtumir met than,
ket shenim du me ta lan!
Dashurija jon kshtu paska qen,
ah kjo ndarja sme perlqen...
***********************************
Ne mendje te kam,ne mendjen time ti je.
Athua e dashur ne ket moment ku je?
--Te dua me zemer e jo me politik,
te dua per jete e jo per praktik
***********************************
Kur letrat e tua po i lexoj me fantazi po te dashuroj por tani
spo te kam pran me te perqafu
dhe me te trergua se sa shum te duuu!!....Te dua te pres pa ty smundem te vdes,
me yjet e nates te pershendes atje ne
ate lum ku ka lule shum kur
te bish ne gjum vi e te puthi UNE!!!
************************************
Ti je shpres ti je gezim ti
je loqka e shpirtit tim!!
Te kam hane e te kam drit te
kam zemer e te kam shpirt!!
Mbes me shpres dhe pa durim
qe te me behesh fati IM!!!
*********************************************
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:29

Rri ne krevet e spo muj me fjet
shikoj telefonin askush sme therret
loxoj letrat qe dikur mi shkrove
dhe pyes veten pse kaq shpejt me harrove.
************************************
Do behem timon te me shtrengojne duart e tua
Do behem fllad pranvere te ledhatoj floket e tua
Do behem uj burimi te te laj syt e zeze
Do behem filxhan kafeje te te puth cdo mengjes
******************************************
me vjen te vras, te mallkoj, te gervish, te kafshoj
se te kam e s'te puth dot
se te shoh e s'te prek dot
se te flas e s'ta them dot
se sa te dua o shpirt, o zot
************************************************
nese kam pak fryme, thithe ti o shpirt
nese kam nje lot, fshije ti o engjell
nese kam nje jete, jetoje ti per mua
c'do gje qe ke ne zemer, thuaj te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:29

Me mijera vjet me mijera shekuj
ne zemren time ke per te fjetur
do te kesh dhe femije
por per mua gjithmone
do te mbetesh e njejta dashuriTe them se sa te dua
Sta them dot me fjale
Po te hapesh zemren time
Atehere ke per te pare
Se kam nje goj
Se kam dy sy
Se kam nje zemer
Te lidhur me ty
Sot Eshte Dit E Diele
Askush Nuk Punon
Vetem Zemra Ime
Per Ty Vajze MendonTa fali si kujtim 100% shpirtin tim. Nese shpirti ste mjafton ta
fali syrin qe per ty loton. Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar,mendoj vetem per
ty.


Dy zemra jemi nje shpirt e
kemi,me mir te vdes se pa ty te mbes,bilbili ne deg sa bukur kendon ja puthesha buzet asaj qe
kete e lexon!!


Te lutem shko pa lot ne sy,te lutem shko se sjam per ty,te
lutem shko koken mos e kthe,mos me shiko m? se ti vet me le,dashuria jon u shua si dielli ne
perendim,te lutem shko se me ska kthim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:29

Me buzeqeshje ne fillim tu afrova pa qellim ta pelqeva
theshtesin ndaj dhe lidha miqesin.Ne fillim e kam kuptuar se te dua,mendova qe nuk ka
kuptim,qe te them.Kam enderruar qdo nate per ty,por kur skam menduar qe enderrat
realizohen
per ty mendoj dite e nate,
per ty do te kendoj serenate,
per ty do te tretem ne vetmi,
per ty do te shkrihem si qiri!
Asgje nuk mund te them,
asgje nuk mund te shkruaj,
por ty po te premtoj,
se kurre s'kam per te harruar...

Thuaj yjet jan zjarr
thuaj djelli u shua
Thuaj bota eshte varr
Por mos thuaj nuk te dua

Ne jeten time kerkova dy gezime
dashurine tende dhe lumturine time
Kur e para u realizua crendesi ka e dyta per mua

--------------------------------------------------------------------------------

je si yll,jesi rrush,
sikur ti nuk eshte askush,
je si hene qe ndriqon nje bote,
je me e mira ne planetin
TOKE!!!

Asgje nuk mund te them,
asgje nuk mund te shkruaj,
por ty po te premtoj,
se kurre s'kam per te harruar...

Thuaj yjet jan zjarr
thuaj djelli u shua
Thuaj bota eshte varr
Por mos thuaj nuk te dua

Ne jeten time kerkova dy gezime
dashurine tende dhe lumturine time
Kur e para u realizua crendesi ka e dyta per mua

Per ty lotet mu than ne sy
se skishin forc te binin
Por dhimbjen e mbajta per brenda
qe te tjeret mos ta shihnin

Mos duaj cdo kend,mos vuaj kot,por dashuro ate qe per ty derdh lot

Me heshtjen perplasemi, e shihemi sy me sy, te heshtur ndahemi ti nga une e une nga ty. Me lotet e heshtjes formoj nje oqean, me fal zemer qe s’te kam prane.

Ne takimin tone te pare me fale nje shikim , pash qe ne syte e tu kishte shume shkelqim , syte e tu shkelqenin si kristal, mes kristalit ndodhej nje magnet, mes magnetit ndodhej nje sekret ishte zemra jote qe po me rrembente perjete

Te mendosh per ty eshte e lehte, te vuash per ty nuk eshte e drejt, te qash per ty eshte mekat, te rrish prane teje eshte fat.


Une, dua te te puth ne buze pa te lenduar, te te prek ne dore pa te renduar, te te shoh ne sy pa te verbuar e te te ndjej ne zemer duke te dashuruar.


Endrres se bukur i linda dhe une, ndjenjes se shthurur i gjendeshe ti. Ecnim se bashku ne rruget e pa fund, por shpirtrat tane ndienin vetmi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:30

do ti puth syt nese me lejon.
do ta jap jeten nese e pranon.
do ta jap zemren nese e deshiron
do ti jap buzet nese i shijon,
do ta dha unazen sepse e meriton


Ne jeten time dua te jesh vetem ti,ne jeten tende mos dashuro tjeter njeri,ne zemren time vetem ty do te dua,ne zemren tende me mbaj vetem mua,nje gje kisha dasht ,qe jeten ta kalonim bashk


Kurr mos e jep zemren per asnje cmim vetem nese dikush ta jep per ndrim nese dikent e don duaje mee te vertet por mos e tradhto se e lendon per jet.Te Deshta Pa Kufi... Se di perse shum te deshta vetem veten e lendova nga ti tash u tradhtova Se di perse per ty qava syt e mi me lot i thava kete se paske meritu per avantur paske mendu Se di perse te deshta se di te deshta pa asnje kufi tash zemre time e mbuloj e zeza Tradhti Per ty shum letra i kam shkru dhe shum te kam besu por kurr se kam mendu se ke mem Tradhtute kerkova ne bregun e detit
te kerkova ne jeten plote mundime
por ti ishe e ulur lehte
ne folene e zemres sime


Larg ndodhem prej teje, e sa afer ne zemer te kam, shpres e shpirtit tim, pike e gjakut tim,do te pres edhe nje dite, do te pres edhe nje ore, cdo cast qe shkon cdo ore qe kalon, tik-taku i zemres sime per ty nuk pushon, qe te kujtoj me shum ,qe te dua me thote zemra, qe te me duash nuk te detyroj, une dua te me duash se e meritoj edhe se jam e vecant se ti e di se sa te dua une nuk te do njeri tjeter , prandaj mblidhe mendjen edhe vendos…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:30

Ne zemren time ,je e ulur ti,ne zemren time ,nuk du tjeter njeri
ti per mu je e vetmja dashuri
nuk mund te kem me nje tjeter lumturi
i lutem zotit te te kam vetem ty ,dhe dua te vdes duke menduar per tyNdoshta bota do permbyset, se di cdo te ndodhe. ndoshta do vdes une. ndoshta ti. ndoshta do vdesim te dy. ndoshta jeta gjithmone do te na ndaje, por edhe pse te ndare,dashuria per ty gjalle do te me mbaje. ndoshta ti je i kunderti im, por dashuria nuk njeh paragjykime. ndoshta dikush tjeter ne zemren tende qendron, por kot nuk thone: NJERIU ME SHPRESA


Ne keto dite te trishtuara heshtja po me vret sa bukur do te ishte te te dashuroja vec ty ne kete jete
Sa bukur do te ishte te kisha nje dashuri e ajo te rrihte per ty e vec per ty
Sa magjike do te ishte te enderroje vec dy sy dy syte e tu te bukur si te ish magji

NE netet e largeta te trishtimit te kerkova kaq gjate.
Ishte dimer bente acar.

Ti ME IKE SE KU AS VETE SARRITA TA KUPTOJ POR UNE SI E MARRE PERSERI TE DASHUROJ
E TANI QE BORA KA MBULUAR SHPIRTIN TIM MENDOJ SE TE GJETA TY TE VETMEN DASHURINE
E LASHE HIDHERIMIN PER NJE DITE TJETER DUA TE JETOJ TE TASHMEN TA HARROJ KOHEN E VJETER
E PER ME TEPR DUA SYTE E TU QE EDHE PSE SI KAM PRANE PER BESE JANE TE RRALLE

NJE DITE DO TE IKI NGA KJO BOTE TI I HESHTUR DO TE QASH ME LOT
PER KOHEN E BUKUR QE IKU DHE SHKOJ
PER JETEN TE CILEN NUK MUNDA TA JETOJ


Dashuria ime s'ka kufij, sepse ka vite perjetesia qe eshte larguar prej tyre, ajo ka prekur pafundesite e galaktikave me te pakonceptueshme sepse zemra ime eshte kaq e madhe te fut ty te gjithen brenda, zemra ime madje sa nuk cahet prej teje, zemra ime te do ty si nje dhurate e cmuar, zemra ime te do vetem ty!Ja kush je ti, ja edhe un, ja kush eshte dashuria qe me lidh pas teje me zinxhire ndjenjash dhe vetemohimi!Le te thone qe jam i cmendur, do i le ta thone prape, gjithmone, sepse un e di qe i tille jam, i cmendur pas teje i marrosur, sepse ti je frymezimi im, je gjithcka qe kam dhe do te kem brenda trurit!Te dua dhe nuk pyes perse jetohet, sepse e di qe vetem per TY!Te dua!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:30

Bera keq qe te lash, tani zemra ime po vuan. E vura re shume vone qe te desha kaq shume. Qe kur nuk jemi me bashke e kuptova qe jeta pa ty eshte e pamundur. Mendoj gjithmone per ty. Ne cdo moment te dites je ne zemren time. Kujtoj momentet e bukura qe kemi kaluar bashke, por kam frike se nuk do te kthehen me kurre. Me mungon. Une di vetem nje gje qe zbulova ngadale ngadale duke te njohur dhe desha ta thoja me te madhe, ta degjonin te gjithe, te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!


Per te gjithe gezimin qe solle ne zemren time, per cdo enderr qe bere realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe me bere te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin, drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime eshte nje vend me i mire tani, fale teje..


Tani s`mund ta marrish me mend se te dua meshum se ekuacionet lineare me dy te panjohura.Edin te gjith se per dashurin tende jam ne gjendje te zberthehem ne faktor te thjesht.Ateher pse zemren tende e le te mbyllur ne kllapa dhe behesh numer negativ ne rrenjen katrore dhe keshtu vlera e dashuris del imagjinare >>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:30

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

-----------

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

------------------

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

----------

Dashuria u jep mend
Ayre qė s'kanė
Ndėrsa u merr mend
Atyre qė kanė

------------------

Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt

----------

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

------------------

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

----------

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

---------------

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

----------------------

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

-----------

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

------------------

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

------------

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

----------------------

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:31

Kur jam nervoz
Asgjė s'mė qetson
Vetėm, nėse ti e dashur
Pran meje qėndron

Dashuri ,dashuri
Nuk thuhet kotė
Fillon me puthje
Mbaron me lotė
do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres simeT'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:31

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

-----------------

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

--------

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

-------------

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

---------

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:31

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:31

Jetoj dhe vuaj ne nje qytet te huja
Pa Dashuri une Po vdes
por ne boten tjeter do te pres
Tani ne perfundim cili je ti fati im
mbaje kit fjal si kujtim shum me
mungon po ku je o shpirti im
se pa ty skam sherim


Mitrovicalike jam...
mu shty me mu nuk ta han
me pak fjal ta msheli gojen
dhe ke me derzu i pari lojen
pra mos mu shit kuller
se ta boj veten bajat lahperMatematik oj matematik ma ke pre zemren si me thik
po skish faj profesori se mend i kisha te dashnori!


Jojo s“kam Harru,
Babs i kam Kallxu,
Veq po pres mem Puth Mu,
E Kuku un at her mu Tranu,
Pom mvjen marre met than te Du
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:32

Ne dhomen time i shtrir qendroj mendoj per
ty edhe kete leter po e shkroj. Eshte nat
e bukur hana me yje qiellin po e stolis,e une
e veshtroj hanen me shum kujdes edhe aty
e shoh hijen tende e cila me tregon, se ti je
duke ardh edhe dy fjal qe dalin nga thellsia
e zemres vuajtjev tona ju erdh fundi po vjen dita qe
bashk te jemi e un i Buzeqeshur kamete prit
se mjat kam prit dhe jam merzit

Thuaje te lutem, qe me don.
Pse kaq shum po me mundon?
Pse po tallesh ti me mua?
Esht gabim qe un ty t`dua?


Neso po ti me trego!
Thuajem tjeter dashuro.
Se ty me s`te dashuroj.
Dhe besom, se un do shkoj...


Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.


Unė po vuaj
Ti se kupton
Unė po tretem
Ti s’mė shikon
Unė po ēmendem
Ti s’mė beson
Unė po vdes
Ti po jetonShum diqka jam Permallu,
Ah bre Zemer i miss You,
E kisha hup Lapsin se e maj ne Dorź,
pėr me n“dejt me ty ni Orź


Vuaj shum , po vuaj
dhe per kete gje shkruaj
ne mes te kesaj bote
po ndihem e huaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:32

Syt po i qeli e po i Msheli,
Zemren ma knaqe bre Baby,
Sjam Doktorr as Profesor,
Veq di me Livru me Traktor,
Ah qka ishin kto Qika,
Bre kto i Plast Pika,

Baby je si Akullore,
Zemren fill ma More,
Langi prej Gojes pom Del,
Hajde bre t“kallt Reja a pom Merr,
Isha Fry se t“kam Dashnor,
Ty t“kam si Ameltore,
Pom shkon Kryt knej e Anej,
Kallem kallem krejt asht Okej,
Ta hangsha Kthizen Bre,
Hajde mos em Le.

Syt e tu aspirin goja jote ampicilin durt e tua andoll zeri yt i embell sirup per koll me te tregu qe je ilaq per mu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:32

Puthjet me te embla
Ty ti kam dhuruar
C'do gje une ty ta fala
Atehere kur te kam takuar.
Mos e prano ate dashuri
Qe te falin shtigjet
Prano te zemres time
Qe per ty po digjet.
Kur zhytem ne mendime
Vetem ty te koujtoj
Qetesoje zemren time
Qe vetem ty te pranoi.
A te kujtohet o shpirte
Takimi yne i pare
Kur ti mua me thoje
Do jemi te pandare.
Syte po me lotojne
Zemra pikon gjak
Per ty moj e dashur
Qe te kam kaq larg.
Do doja te isha fllad
Dhe te vija tek ti
Te ta ledhatoj trupin
Qe e ke plot freski.
Do doja te behem lot
Te rrjedh nder faqet e tua
Qe ta koptoje gjithe bota
Se une ty moj, '' Te dua....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:32

Me duaj per ate qe jam ne te vertete, per momentet e mia te cmendurise per, diskutimet e mia shume serioze, me duaj per sinqeritetin tim, per oren time, me duaj kur te provokoj, por mbi te gjitha me duaj sepse te dua edhe une!
Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende, por per boshllekun qe ze kur nuk eshte me.
Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.
Buzet tona pasionante u bashkuan me to u bashkuan dhe zemrat tona te pafajshme. lotet na rrodhen se gjetem njeri-tjetrin.
Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri, dhe nese dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend.
Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas.
Do te mesohem me mosqenien tende, do t'u them njerezve qe "ishte fati", do te dije te shtirem e lumtur....kushedi ne do te jem ne gjendje t'i them zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:32

Tė kam enderruar.

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
njė zemėr te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadalė mbyllen...
njė buzeqeshje e ėmbėl
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qė shkelqejne atje lartė
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe sytė e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Tė kam enderruar,"
njė ze tingellon
dhe...
sėrish heshtja mbreteron...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:33

Kur ti ,me mungon, ne endrra¦
Tė nesėrmen ndihem, me mirė.
Sepse nuk okupohem ,rreth endrres,
Ndihem me I lirė.

Kur ti ,me mungon
Edhe ne realitet ,
Atėherė jeta ime ,
Behet ferr ,ne te vėrtetė.

Kur ti ,me mungon ,
Edhe atėherė kur s’dua.
Filloj te besoj se, je,
MOLLE E NDALUAR.

Kur ti ,me mungon
E kam shumė vėshtirė.
Sepse thelle ne zemėr ,
E ndjej atė zbrazetire.


Kur me mungon veē ne ėndėrr ,
gjithmonė te arsyetoj .
Por ne jetėn e pėrditshme,
Nuk mundem te perballoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:33

SI NDIHEM PA TY???
^^^^^^^^^^^^

Ku me ike ku humbe ku u tretė
njė plage ne zemėr me mbete
njė zjarr qė kurr nuk shuhet
njė emėr qė perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kėmbė ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranė
Kur te dy vetėm rrimė menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes pėr buzėt e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne te dy
Sikur tė mos jem mė me ty
Sikur kjo ender te ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė te dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė te dua
Sa kohe kėto buzė do me puthin mua
Sa kohe qė zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne te vėrtetė
Por diēka di me siguri :
Ajo qė dua je veē.......... Ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:33

Dy sy te bukur u bene gjahtare te zemres time
Cdo nate ata me linin zgjuar
Ndersa diten humbisja ne enderrime
Dhe fillova te dua shkelqimin e tyre fatal

E u fala atyre me te zgjarrten ndjenje
Po c'me falen ata valle?
Sa keq qe syve u besova
Se brenda ata qene bosh , pa kuptim
Vec bukurine tek ta lexova
por me kot u mundova
Te gjej Dashurine.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:33

Naten e mire,rruge e te gjitha hapave
naten e mire,hene e te gjitha neteve
naten e mire,prill i te gjitha viteve
naten e mire,qiell i te gjitha shteteve
naten e mire,dashuri
kulmi themeleve.:-X


Dua te behem lot
Te pikoj ne buzet e tua
Te te them sa shum Te Dua


Une asnje dite s'kam menduar
se mund te jesh nje qenie e vdeskshme
parajses te kam perngjasuar
cdo gjeje qe i thone e perjetshme

Por kete mbremje,pata ndjere
ne parkun me te lashten ere
nje margaritar qe lengoi
nje karizmantene qe mbaroi

I vdekshem je!-te dashuroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:34

Me duket se po ta
puthe buza ime
buzen tende
do te bie e vdekur
mbi tyE doja veten
pa trup,pa peshe
qe te qendroja embel
ne buzet e tua
Ne u ndame si dy lot
lot te akullt une dhe ti
dhe kur dielli deshi te na ngrohe
cuditerisht ngriu dhe ai.

Kuptoj se duhet te vazhdosh perpara
Nje jete te tere
Ndersa e imja eshte gjysem e ndricuar
Endrrat e mia me zgjojne dyshime
Duke me dhene lajmet e trishta
Se dashuria e vertete
Eshte me jete te shkurter
Dote mebetet me kohe
Vecse te qendroj me dhimbjen e shpirtit tim
Qe sic sheh do me drejtoje ne varr!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:34

Kur jam nervoz
Asgjė s'mė qetson
Vetėm, nėse ti e dashur
Pran meje qėndron

Dashuri ,dashuri
Nuk thuhet kotė
Fillon me puthje
Mbaron me lotė
do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime30/12/2008, 03:34

Nje dite kur do zgjohesh
Mos laj syte me lot
Dikush do te tregoj
Se nuk jam me ne kete bote
Ne kalendarin tim
Veq dy data jane
Njera kur u pame
E tjetra kur u ndame

Une jam ajo qe vuaj
Ajo qe per dashurin tone shkruaj
Ajo qe ende gjdo gje kujtoj
Ajo qe ty don te harroj
E ti ti ike pa fjal
S“munda te te ndal
Por tani kam kuptuar
Se kisha gabuar


Se kom besu ,
po ish e vertet,
ato qe shum duhen ,
nuk kan fat ne jet.


Mos e jep Zemren per as njė ēmim
Vetem nese dikush ta jep per ndrrim
Kur te dashurojsh dike duaje mete verte
Por mos e tradhto se e lendon per Jetė


Mos me shiko me inat
mos me mallko
deri dje ishe imi
sot ben se ste njoh..
ste pengoj jo idashur
edi q eke femer
sikur edhe une
zemren ekam te tplasur
smund te thrras ma ne emer
ne nje qytet ne jetojme
per kte ste kam faj une
neser ndoshta dhe une do bej
se ste njifsha kurre..


Hapi kufijtė
E shpritit tėnd
Dhe dashuro
Pa frikė
Shiqoje dritėn
Nė shpirtin tėnd
Tregoi tė Madhit Zot
Qė di tė dashurosh
E nėse nuk i
Beson Zotit
M’trego mua


Nuk premtoj te te dua perjete
sepse asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme
por premtoj qe do te heq dore nga dashuria per ty
nje cast para se perjetesia te mbaroj..


Vari ndjenjat e tua
ne zilet e dhive,
ose flaki tej ne
grazhdin e lopeve,
ne kotecet e puleve mbas shtepive,
shtroji rruges, pellgjeve e gropave.

Hidhjua ta hane naten qente,
e te lozin me te gjer ne ag si te terbuar,
dhe dashurise ti dalin penjte,
dhe lere ashtu, cope-cope, pa arnuar...

Plase te plase si qelq tek shkembinjte,
siper malit, diku andej nga pllajat,
ta mbledhin copa-copa barinjte
me keqardhje aty te majat.

Shtyje dashurine ne humnerat,
qe egersirat ta hane ne dimer,
ta mbulojne fletet e dherat,
ndonje dru qe rrufeja ti hedhe siper.

Vare pra zileve, dashurine tone,
qe dhite ta marrin malit me vete,
per mua s`ka vlere, eshte teper vone,
lere tutje malit ngujuar te mbetet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
Sponsored content
Sms Dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sms Dashurije
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Fjali - SMS :: Sms Dashurie-
Kėrce tek: