Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Sms Dashurije

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:34

besa

Mesazhi: shum larg te kam
per ty mall shum po kam
larg syve te mi ti me je
me ke largu nga zemra
apo aty me ke

mos u brengos
se po mendoj per ty
mos u bej merak
ti fare per mua
edhe pse un shum te dua
edhe nese me ke harruar mua
dhe me nje tjeter je dashurua
harroji keto lotet e mia
qe po lotojn nga dashur


besa

Mesazhi: ne zemren time
sec e kam nje vrim
se vec ty te don
ky shpirti im

ate vrim dot spo
e mbuloj
se vec ty te dashuroj

eja me perqafo
eja dhe me shtrengo
vetem mua me dashuro


besa

Mesazhi: athu per mu po medon
edi qe ke nje tjeter
qe merzin ta kalon
mos vall ajo esht
me e mir se un
sbesoj se te don ajo
me shum se un

mos vall e ke harruar
fytyren time
mos vall i ke harruar
ato kujtime
mos vall ne enderr
me ke shiku
qe spo mundem
me te harru
mos vall per mu
ti po mendon
se zemra ime
dot ste harron

mos vall po qan per mu
qe spo mundem me te largu
mos vall me dashuron
qe zenra ime po te kerkon

mos vall deshiron
ta degjosh zerin tim te dua o shpirt im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:35

besa

Mesazhi: perse vall me mungon
athu vall po me kujton
athu noj her me ke dashuru
apo me ke harru

cdo minut per ty mendoj
mos mendo se te harroj
cdo dit mendjen tek ti e kam
edhe pse e di
se e jotja un nuk jam


per ty jam
ne zemer ty te kam
per ty vdes
vetem mua te me kesh

per mu je cdo gje
me ka marr malli
ta degjoj at ze

me ka marr malli
te te shikoj
me ka marr malli
te te perqafoj

per dite e me shume po me mungon
per nate enderrat per ty nga gjumi me zgjojne
zemra shume po te kerkon
syri as kun nuk te shikon
nga do qe shkoj imazhi yt perpara me del

beje zemren gur dhe ngreje receptorin zerin ta degjoj
se zeri yt i embel shume po me mungon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:35

Look into my heart,
your name it whispers.
Beholding our sacred love
Life seems now worth.

Look into my soul
to you it belongs
your trust and faith
makes it grow strong.

Look into my eyes
they speaks all love
The words you seek,
my lips cannot utter.


If I could have just one wish,
I would wish to wake up everyday
to the sound of your breath on my neck,
the warmth of your lips on my cheek,
the touch of your fingers on my skin,
and the feel of your heart beating with mine...
Knowing that I could never find that feeling
with anyone other than you.


perse kjo dashuri
keshtu mbaroj
nuk kam mundesi
te te perqafoj

kohen qe kaluam bashk
gjithmon do e kujtoj
dashurin qe kam per ty
kurr sdo ta largoj

zemra ime me shum
po copetohet
shikimi yt
dot sme largohet
cdo dit e me shum
po me afrohet

a thu vall ku je tani
athu ke per mu merzi
athu vall mendon per mu
edi se e ke njeriun
me te qetesu

me kujtohen fjalet
kur mi thoje mua
me kujtohet kur me thoje
se sa shum te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:35

everyday i think of u
every night i dream of u
not 1 day pass with out u in my mind
not 1 nite pass with out me givin a cry

thinkin about da times we shared
its juz memories i have 2 spare

u came into my life
n took me by surprise
i juz wish i had u by myside


perse syri po loton
perse vall mendoj per ty
perse te mbaj
ne shpirtin tim
perse me ke mbetur
si nje kujtim

si nje kujtim
qe sdo vdesi kurr
deri sa te vdes dhe un
me vete kujtimin
qe kam per ty
do ta marr
edhe brenda atje ne varr

atje ku askush sme besdis
atje ku vajin do nis
atje per ty do mendoj
per dashurin ton
qe kurr nuk ekzistoj

atje ku trupi do te tretet
po dashuria per ty
gjithmon do mbetet

coje mendjen nje her tek un
mos harro se te dua shum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:35

per ty zemra po mendon
per ty syri po loton
per ty shpirti
spo gjen qetsi
shkrimin tend ta njof un ty

me mendje te ndjek un ty kudo
edhe pse un larg nga ti jam
un pran ne zemer do te kam

edhe nese te kam lendu
qe nga ti jam largu
te betohem se shum te du
aq sa shum sa se mendon
zemra ime ty te don
shpirtin tim vetem ti e qeteson

kur te thash lamtumir
zemra mu copetu
edi qe te kam lendu
se ke bere me qellim
po dua paqe ne shpirtin tim

O yll o drit
o zemer o shpirt
edhe nese un du me te harru
zemra nuk asht tuj me leju
edhe me gjithse nikun
ekam ndryshu
thash se nuk asht e veshtir per ty me e kuptu
shume per ty jam tuj mendu
spo te them me me telefonu
po te pakten hape telefonin
se vetem zanin po du me te degju

per ty fare spo degjoj
si ka mundesi qe me ke harru
si ka mundesi qe sme ke kujtu

me nje fjal te me kujtosh
sa me then
qe mos te me harrosh
por ti mos u bej merak
se nuk esht noj mekat
nese sdo me me kujtu
esht ok dhe me mu

ndjenja e mia
sdo mi largosh
dashnin qe kam per ty
kurr sdo ma largosh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:35

o ku je o njeri qe krejt je hup
qe moti e gjalle spo behe
as e-mail e as sms sje tuj na dergua
a thu krej na ke harrua
ndersa mu shume je tuj me mungua
sepse une shume TE DUA

I asked God for a flower, he gave me a bouquet
I asked God for a minute, he gave me a day
I asked God for true love, he gave me that too
I asked for an angel and he gave me you.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:36

dream of your touch while you are away,
I dream of your smile all through the day,
I remember the day,
You came into my life,
I dream of the day I will be your yours.

I dream of the day I can fall asleep next to you,
I dream of the day I can say I do.
To be your honey,
To be together for life,
Is a dream I have,
Every night.Pergjithmon per Ty..
Ti ke lind per mua,ndersa
"Une do vdes per Ty"
Te fluturojm bashk ne qiellin e paster te dashurise...e cila pasqyron shpirtin ton te bardh....ne ajer te tregojm mbrendesine e paster qe e kemi
dhe qe duam tja kushtojm njeri tjetrit... E nesermja mban shpirtin qe ka sot
Hyr ne mes te dashurise.....ne thellesine e saj
dhe mos u helmo veshtro gjithcka qe ka mbrenda saj
dhe terhiq shum gjera te mira per veten dhe ndjeju e lire,
ndjeu e pa mposhtur prej saj dhe uroi dashurise shum te mira dhe sa me pak te helmoj
shpirtra te bardh dhe te paster si loti...beje kete per te pa prekurit
nga dashuria........

Dashuria snje kufi un tč dua vetem ty gjdo oré eqast mendoj per ty pse aq shum ne ty u dashurova .Mamir kish qen mety kurr mos mu taku ndoshta veten as ty stč kisha lčndu .Kur mkujtohet ftytyra jote dota kisha fal gjysen e ksaj bote vetdm tč jem njeher zemra jote
Ndoshta njedit dot pendohesh por dot jet shum von ti e humbe lumturin ton tč lutem largohu mos ma shpalo plagen e vjeter edhe pse te dua ty sot jam me nje person tjeter tč thash ne fillim eja me duaj dotjem iyti esot largohu se nuk jam iyti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:36

Ate kujtohet dashuria rinore kur u puthshim mas shkolle .Lumturin ton emori lumi ne zemrat tona tjeterkush vendin e zuni .Sa her ta puth tjetren nč ty mendoj shpirti im ty kurr smun te harroj


Neket jet nuk dua asgje mč shum vetem tč me duash siq te dua un .mem puth me buz e me zemčr harroe tkalunčn qe tjeterkuj i thojshe zemer kshtu fati epaska pas shkru qe ti me qen me mu etjerin qe edeshe me harru ne vend te ti me mu jeten me kalu.


Dashuri moj dashuri samir paskam qen pa ty.Tash bi ne gjum mendoj per nje vash qe edua shum mč ka hi nč zemer nuk di me thirr ne emer poethrras zemer.

Ne fillim ishim si shok .Me von udashuruam pershkak te tjerve ne keq e perjetuam .Tč du dhe me don ndoshta nč amshin zoti dotna bashkon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:36

per ty jam tuj shkru
e te them se shum te du
per ty po mendoj
te them se te dashuroj
per ty larg jam
kur te vi pran noshta do te kam

ne zemer me vrave
shpirtin ma copetove
qe kur diten
qe ti u largove

per ty po mendoj
e kam te veshtir te te largoj
nuk e di se cmendon
ti per mu
nga zemra me ke largu
apo akoma per mu
je duke mendu

me sy jemi larg
po me zemer
jemi bashk
nga zemra sdo te largoj
dhe e vdekur do te kujtoj

sa te jem gjall
e te jetoj
kurr nuk do te harroj
mendo per mu
mos te mendoj
se me ke harru
se kjo zemer ka me u copetu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:36

gjysem zemre
jam pa ty
spo shikoj
dot me kta dy sy

cfar mendon per mua
spo e degjoj
me fjalen te dua
mos vall me ke harrua
a vazhdon te me duash mua

vec per ty
po mendoj
edhe pse ste shikoj
per ty shum
jam merzit
per ty mendoj
nat e dit

afer me zemer
e larg nga syt
afer ne shpirt
pa ty spo ka drit

per ty gjithmon do te mendoj
kurr nga zemra sdo te largoj
edhe pse larg nga ti un jam
gjithmon ne zemer ty do te kam


per ty po mendoj
se te dashuroj
edhe pse ste kam shkru
un akoma te du

spo kam jet pa ty
me ka marr malli
te te shof me sy

pa ty spo me kalohet
buzeqeshja jote
spo me largohet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:36

Mbi varrin tim lulet lulezojne, athua edhe ti vjen porsi jehone, dashuria ku mbeti , as vet nuk e di por ta dish se do te vuash edhe nder dhe te zi

Ne jeten time dua te jesh vetem ti,ne jeten tende mos dashuro tjeter njeri,ne zemren time vetem ty do te dua,ne zemren tende me mbaj vetem mua,nje gje kisha dasht ,qe jeten ta kalonim bashk


Nje jet kam ,ne jeten time ty do te dua pran,un e ti ,te kishim nje femi,qe sa herta shikoj ,ty te te kujtoj,dhe nese me pyet per ty,do i them qe shpejt do kthehesh tek ne te dy,qe pa ne nuk ke jet , dhe me ne do jesh per jet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:37

Kurr mos e jep zemren per asnje cmim vetem nese dikush ta jep per ndrim nese dikent e don duaje mee te vertet por mos e tradhto se e lendon per jet


Ne gjum kur te bish dua te me enderrosh jo vetem qe me ke puthur por edhe te me ledhatosh

E foort: Ti zemer je diqka exelent, je diqka shum e trent, e fort si ceemnt, me men shum inteligjent, je shum serioze, por pak gjeloze, é bukur si miss botnore, ftyren si lule bore, kisha pas qef met pas dashnore, me hec bashk dor per dore, po e shoh qe u dashurove, ohh puthem niher se um tranove


Aiiiii Edhe ti zemer, Hajde bre ma, Pik n“zemer don mem Ra, Edhe buzet mukan tha, As labello s“po mi sheron ma, Po pres sherim prej buzev tua, Kur te vish te me puthesh mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:37

Kam ra me fjet po gjumi spom mer i mbylli syt fytyra jote para me del,nuk e di qka po ndodh me mu veq nje e di ne tSa Lule Ka Pranvera Te Gjitha Kan Arome , Por Lulja Me e Bukur Eshte Dashurija E Jone y jam dashuru
Dy zemra jemi Njė shpirt kemi Mė mir tė vdes Se pa ty tė mbes Edhe nėse vdes Nė atė botė tė pres
Kam ndjenjen se nuk te dua kam shpres qe edhe ti po ashtu nuk me don por prap se prap syri ime vetem per ty loton

Te Deshta Pa Kufi... Se di perse shum te deshta vetem veten e lendova nga ti tash u tradhtova Se di perse per ty qava syt e mi me lot i thava kete se paske meritu per avantur paske mendu Se di perse te deshta se di te deshta pa asnje kufi tash zemre time e mbuloj e zeza Tradhti Per ty shum letra i kam shkru dhe shum te kam besu por kurr se kam mendu se ke mem Tradhtu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:37

Zoti krijoj token toka te krijoj ty ti ke lind per mua un do vdes per tyyyyy

Mjafton vetem nje qast qe dikend ta veresh,mjafton vetem nje ore qe dikend ta njohes ,mjafton vetem nje jave qe dikend ta dashurosh ,por nevojitet nje jete e tere qe dikend ta harrosh

BEHU I PASTER SI ARI SE JE DJAL SHQIPTARI,DASHURO AT QE TA DO ZEMRA,E MOS LAKMO NE TJERA FEMRA........!!!!Mbaroj Drama pa kuptim, mbaroj loja pa fillim, mbaroj endra pa fjetur, me mori vdekja pa vdekur, mori fund gjithcka per mua! Kur nuk mund tet thom se sa te dua

Mos me le ne vetmi,mos me le me lot ne sy,mos me thuaj se sme don,se ZEMREN shum po ma lendon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:37

Ne vetmi po rri,ne mendime jam,athua e dashur sonte ku te kam,a mendon per mua aje ne vetmi,at djeg malli per mua,si mua per TY

syt e tu do ti puth ngadal nga goja jote vere do pi,kembet e tua mbi te miat shtrire,me ore te tera do bejme dashuri

L - otet qe me rrjedhin zemra me coptohet..
A - ndaj te kalueres qe tani me kujtohet..
M - e fjalet e fundit,tani po te shkruaj..
T - e them LAMTUMIR dhe ti mua me thuaj..
U - re kaluese te jet kjo dashurija ime..
M - e tjetren te shprehi urime..
I - riu gabon njeher ne jet..
R - asti yne ka qen dhe dote jet i shkret


TĖ DUA " Edhe pse ti je larg Tė Dua... Edhe pse mė nuk di ta krijoj asnjė varg Tė Dua... Edhe pse mė yjet pėr mua s'ndriēojnė Tė Dua... Edhe pse mė sytė e mi nuk i gėzojnė Tė Dua... Edhe pse s'i mė parė mė koha nuk rrjedh Tė Dua... Edhe pse ti zemrėn e ma ke vjedh Tė Dua... Edhe pse pa ty mėngjesėt janė tė ftohta Tė Dua... Edhe pse as buzėqeshjet nė nuk janė tė ngrohta Tė Dua... Edhe pse nuk e di, se pse po tė dua Tė Dua...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:38

Do te doja qe sonte te ishim bashke..Ti do me pyesje,ku?-ne polin e veriut.Ti do me pyesje,pse?-Sepse nje nate atje zgjat 6 muaj....


Nese je vetem dhe vetmia te mundon lexoje ket sms qe dikush ta dergon merzin largoje vetmin perballoje personin qe te ka dasht dhe te don me mall perkujtoje.


Aty ndodhem un, ku rreh zemra jote, me ke bere per vete, o yll i kesaj bote, saherr marr frym, ty te kujtoj, vetem Zoti e din, sa te dashuroj.

Ka njerez qe kane lindur per te enderruar....te tjere per te qene endrra ....une kam lindur per te enderruar dhe ti per te qene endrra ime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:38

Dua 5 minuta : 1 per te te folur,2 per te te perkedhelur, 3 per te te pare,4 per te te puthur , 5 per te kthyer oren prapa dhe te filloj nga e para


Pse e beri zoti zemren time te rah vetem per ty pse askujt tjeter s"mund tja fali dashurin pse syt e mi vetem ty te kerkojn a thua dike tjeter s"mund te dashurojn..


Ty qe te dua do te thot qe cdo minut ka kuptim,ty qe te dua do te thot qe jeta nuk ka mbarim ty qe te dua do te thot jam i lumtur deri ne perfundesi se dashuria zemer nuk ka kufi........


Nje zemer te bukur per ty vizatova, me shigjeten e ngulur lumturine tregova, gjaku qe ridhte ishte dashuria.Ti je jeta ime, e vetmja vajze e endrrave te mia.


Perse jemi si dy brigje deti, nga njeri tjetri gjithmone te ndare, naten ndertojme ne enderr nje ure, ndersa diten mbetemi te huaj si me pare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:38

Me ka mare malli te shoh me sy, me ka mare malli te rri me ty, me ka mare malli buzen ta shijoj, jo se e kam puthur ndonjehere, por dua ta provoj. Per zemren time....sikur te mos ekzistonte dielli sdo te ekzistoshe ti po te mos ekzistosh ti sdo ekzistoj as un po te mos ekzistoshim ne sdo te ekzistonte as dashuria


DO VDES ME ZEMER TE THYER SE TI ME VRAVE ME GENJESHTRA EDHE PSE JAM E ZHGENJYER NUK PENDOHEMSE TE DESHANese do te vdes ne duart tua duke me dal shpirti do te them te dua ne zemer me qello e me shih ne sy por thiken mos e ngul thelle sepse aty te kam ty!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:38

NGA KOHA E VJETER NGA LOTI DHE VETMIA NGA TE RRAHURAT E ZEMRES SIME LINDI DASHURIA!


Pse eshte ndertuar keshtu jeta ku cdo gje shihet me dyshim pse nuk del ne shesh e verteta, mos valle dashuria eshte krim


Linda per vete Jetova per ty Plagosa shpirtin te sherova ty Harrova veten Te kujtova ty Linda per vete dhe do vdes per ty


Qe te kujtoj me shtyn e kaluara qe te dua me thot zemra te me duash nuk te detyroj por me duaj vetem nese e meritoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:38

Ti me the te dua dhe me puthe embel por syte mu erresuan se isha ne enderr rri e lagem ne shi dhe pritjen vazhdoj pa ty ZEMRA ime nuk mund te jetoj!


Dashuria? c"fare eshte dashuria eshte: dy puthje nga buzet e mia, eshte ai moment qe te mendoj eshte ajo fjale te dashuroj, dashuri mos kujto se eshte vetem nje poezi, dashuri quhem une dhe ti. Dashuri eshte kur te duhemi fort kur s'ndahemi per asnje gje tjeter ne bote


Ilaci i dashurise eshte helmi, te dashurosh dhe te deshtosh do te thote te futesh flaken ne trup dhe ta shuash ate me lot.Syte e tu shekuj jane per mua mos e harro fjalen kur me the te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:39

Dashuria eshte si nje pike loti qe te rreshket nga dora atehere kur nuk je i zoti

Zgjohem ne mengjes mendoj vetem per ty, Bi per te fjetur te enderroj vetem ty, dal te shetis te perfytyroj vetem ty. Pastaj mar te mesoj por prap mbi shkronja vetem emrin tend lexoj! Por i madh eshte zoti, dhe do me ndihmoj o do jem pergjithmon vetem me ty, o me sdo te jetoj!!!.Ka persona te lindur per te enderruar,te tjere per te qene te enderruar.Une kam lindur per te enderruar kurse ti per te qene endrra ime me e bukur.


Lumi rrjedh zemra pikon gjak dua qe te shoh poti je shum largme thik me me therr aspak nuk ankoj e vdekur pergjthmon per ty do te mendoj.


kur te dashurohesh ulu dhe mendo, thuaji vetes ruju mos gabo, fjala dashuri leht kuptohet por dashurija e vertet do te fitohet .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:39

Nuk me duhet kjo jet , nuk me duhet kjo rini kur s'te kam afer At * * * ty Gjithmon do te vuaj , do te vuaj per ty -- Deri kur ne vuajtje --deri kur ne mendime --deri kur do vuaj zemra ime -- Kur mbi varrin tim fillon punimi -- kur mbi k oken time fillon vajtimi -- kur mbi varrin time vendohet kurori ateher die i dashur se vdekja me morri -- Dua te vdes nuk dua te pres vdekja per mua esht zgjedhja qe un tet harroj - pa ty bota hum kuptimin --pa ty jeta humb deshtimin -- pa ty loti ujit boten -- pa ty dhimbja qan token -- Me ty nisa jeten por e humba veten per mua sje tjeter veq enderr e vjeter .......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:39

Poezit mbeten pa texst
vargjet pa fjale
e une pa zemer....
A e di cdon te thote kjo tash..??
Bajuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Te Kam Dashur Shum Pa Mas....
E Tash Nuk Te Dua.
Sepse Tash E Kam Kutuar,
Kush Je Ti E Kush Je Tash.
Je Rrit Ne Mendje Duke Menduar Se Je Dikushi,
Por Nje Dit Kur Do Te Jet Shum Vone,
E Do E Kuptosh Qe Nuk Je Askushi....

Do kalosh ne jeten time
pa e ditur se kalove
te dashuroj ne heshtje
dhe ti kurre se kuptove

DIKUSH VUAN PER PARE
DIKUSH NUK DIN TE GJYKOJE
DIKUSH FJALEN DIN TA MBAJE
DIKUSH DIN VEC TE MASHTROJE ..!!
BOTA VEC RROTULLOHET,RROTULLOHET
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:39

Vala 900 p?rsonin q? keni k?rkuar
?sht? n? ju i dashuruar
Nese edhe ju e dashuroni
Ju lutem nje SMS ja dergoni.

Hajt mos u kesh


Bishti i maces
plot me lesh
lexoj poezit
e mos u kesh


i shkruaj keto kujtime
me lot ne sy
se dashurin e par
e fitova tradheti


fjala eshte fjal
besa eshte bes
nese eshte nevoja
per ty do te vdesska banane pa livore
ska djem pa dashnore
ska rrug pa bandera
ska femra pa frajerazemren mos ma plas
syt mos mi qorro
jeten mos ma shkurto
por eja se pa ty sjetoj dot
se per ty me kputi malli
e do vdes per se gjallinuk jan keto fjal
por nga zemra i kam mar
nga zemra e perlotur
te shkruaj shpirt me mall


a ma jep besen
qe nuk me tradhton
a ma jep besen
qe sme harron


nese nga ti ndahem
tjetren se dashuroj
per ty jap jeten
per askend smendoj


diten mendoj
naten rri pa gjum
digjem pervelohem
se te dua shum


driten ma nxive
zemren ma theve
gazin ma humbe
shpresen ma rrembeve


lotet me pikojn
syt nuk po me teren
kjo jet e pafund
ma mori pranveren
po me dhemb kjo zemer
qe kaq shum te dua
keshtu e kish bo zoti
te ndodhte me ty e mua


te kam qu ni leter
se di a e ke mar
kur ta hapesh letren
ulu dhe pusho
kujtoj ditet tona shkollore
e mos i harro
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime30/12/2008, 03:39

Llogaria e celularit tuaj per muajn Janar eshte:
1501 puthje.
Prandaj ju lutem ta kryeni pagesen
te derguesi i ktij sms...
edhe ate sa ma shpejt
se e nervozon.

Kur mendon se te gjithe te kan lene
e ske fuqi per te jetuar
dije mire se une te kam then
koken lart se me ke mua

E adhuroj te kaluaren se te njoha ty
E dua te tashmen se jemi te dy
E urrej te ardhmen se nuk mund t'jem me ty
E dua vdekjen se nuk mund t'jetoj pa TY
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
Sponsored content
Sms Dashurije - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 2 Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sms Dashurije
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Fjali - SMS :: Sms Dashurie-
Kėrce tek: