Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Sms Dashurije

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 3 Icon_minitime30/12/2008, 03:40

Eja me mua se ty te kam shpres
Eja me mua se pa ty s'dua te vdes
Ti je djell qe mua me ngroh
Ti je endrra qe shpesh e shoh

Gjithmon kam dashur qe ta them
Por nuk di si ta them
Ata them apo mos ta them
Se baba dimri nuk egziston

Enderroj te paprekshmen
enderroj per dike
enderroj p er dicka enderroj per nje bukuri me
te cilen jam dashuruar
enderroj per paprekshmerine
qe me rri pran por qe e kam lerg dhe se prek dot .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 3 Icon_minitime30/12/2008, 03:41

WOLLTE dir etwas Unbeschreiblich ,schönes. Liebes.Einfühlsames.Heisses.Erotisches und Prickelndes.Kluges Senden aber Leider Pass ich nicht auf Display

5 gishta ka nje dore, 5 petale ka nje lule, 5 germa formojne "TE DUA"


Edituar pėr herė tė fundit nga ProfessionaL nė 30/12/2008, 03:41, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : !!!)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 3 Icon_minitime30/12/2008, 03:42

Dashurija kerkon gjithcka, ka te drejte te beje.

Je nje bombe: dua te arratisem me ty, per te shperthyer bashke.

Dashurija ime per ty eshte si universi: nuk do te ket kurre mbarim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 3 Icon_minitime30/12/2008, 03:42

Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy
nuk te shoh me zemer te dua,po te pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton ne zemer e mbaj!

Pa ty hena nuk ka drit,pa ty djelli nuk rreze,pa ty jeta ime nuk
ka kuptim se ty te dua veq ty shpirti im

Nje dite, hena me tha: Nese, ai te ben te
vuash, lere! Nuk i meriton lotet e tu! Dhe une iu pergjigja: "Ti do mundeshe dot ta lije qiellin tend te dashur"?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 3 Icon_minitime30/12/2008, 03:45

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtojLumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,


Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri…


E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj


E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.


Zgjohu zemer apo je zgjuar shiko dy puthje te kam derguar nje te embel e nje te ngrohte se si une ste do njeri ne bote...

Ne syt e tu heshtje kozmike ne buzet mtua buzqeshje ironike ne syt e tu as po as jo po ku dreqi ta di un me do ti mu a jo

ne zemren time ,je i ulur ti,ne zemren time ,nuk du tjeter njeri
ti per mu je e vetmja dashuri
nuk mund te kem me nje tjeter lumturi
i lutem zotit te te kam vetem ty ,dhe dua te vdes duke menduar per ty

Nese enderrat jan e vetmja menyre per te qene me TY, ateher nuk dua te zgjohem kurre !

Kurr mos e jep zemren per asnje qmim veq nese dikush ta jep per nderrim,nese te don dikush duje edhe ti me te vertet por mos e tradhto se e lendon per jet.


Larg ndodhem prej teje, e sa afer ne zemer te kam, shpres e shpirtit tim, pike e gjakut tim,do te pres edhe nje dite, do te pres edhe nje ore, cdo cast qe shkon cdo ore qe kalon, tik-taku i zemres sime per ty nuk pushon, qe te kujtoj me shum ,qe te dua me thote zemra, qe te me duash nuk te detyroj, une dua te me duash se e meritoj edhe se jam e vecant se ti e di se sa te dua une nuk te do njeri tjeter , prandaj mblidhe mendjen edhe vendos…

Nqs ne syrin tim lot do te ishe,kurre nuk do qaja qe prej meje te mos ikje.Nqs ne syrin tend do te isha lot mu pergjigj a do te qaje dot?

Si guxove zemren te ma maresh si rezikove kaq shum por mos haro se borgji me borgj lahet se zemren tande tani e mora un.


Per ty jam lind , per ty jam rrit , per ty jam tret, e jotja jam perjete .Tė deshta ma shum se vetvetėn ti sme kuptove , tani qe u largova , a u gėzove .Mos u largo nga Zemra nėse tė largoem nga sytė , mos thuaj jeto nėse nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetėm , mos harro sikur un qė te deshta as kund mos kėrko
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 3 Icon_minitime30/12/2008, 03:45

Me duaj mua ose vdis kur nuk e mar me ty snje tjeter te te mos mar , per mua me mi te te shoh te vdekur se sa te marr nje tjeter

* * *

I shkruaj kėto kujtime me lot ne sy se dashurin e par e fitova tradheti.


* * *

Bishti i maces plot me lesh , lexoje mesazhin e mos u qesh


* * *

Nė zemer me ke hyre, me ēels te kam mbillur , ēelsi eshet tretur , ne zemėr me ke mbetur .


* * *

Me prit sonte se ne erderr do te vij , por mos u humb


* * *

Te kam then mos rri shum ne kujtime se ty te kam fal zemrėn time , te kam then mos derdh lot se tu te dua me sė shumti .


* * *

Fshima lotin mos prito te lutem mos me mundo , ta fali zemren jap jeten pasha besen nuk dua tjeter

* * *

Me harro

Mjaft me me ato veshtrime me lar te qet mos me ngacmo me ndez zjarr ne zemren time me mi fare me harro .


* * *

Syt e tu te zi jan shekuj per mua mos mendo e dashur se ste kam hharrua

* * *

Toka eshet e zez muri eshet i bardh me ty fillova dashurin e parė.


* * *

Me ta dhuru nje lule ti lule je vet , me ta dhuru nje putje ti tranoesh krejt


* * *

E kam nje mednim e sa eshet i thjesht buzėt me ti puth tjeter skisha desht .


* * *

Ruaju nga zjarri ruaju nga bleta ruaju nga ato qe i bejn te verteta


* * *

Zemren ty ta dhurova gjith naten pa ty e kalova per ty un mendova dhe krejt u tranova dashuro mos ja nxerr fundin se per ty e kalli krejt katundin


* * *

Ne damen tende un do te vi anesh do te rri mos ma bjer goten me raki se ta mbushi me lotet e mi


* * *

Dshuria te gėzon dashuria te shkaterron si dashuria smundje nuk egziston


* * *

Mos me puth ashtu pa prituar , ndalu pak ti them dy fjal po e puthi buzėn tende me mall zemren tende vajz


* * *

Jam i ftofet si dimri ne male se ti zemres time veē dhimje i falle plaga ime mbeti e thell sa nje det ti nuk je ajo qe harroesh leht


* * *

Ēdo gjė qe mendoj ,mendoj vetem per ty se ti me je e vetmja Dashuri


* * *

Mendoj ne tė shetitemi naten neper hėn ,diten nuk guxoj naten nuk na lajn .


* * *

Besa e vajzes si era e nates ne fillim te don me ne fund te tradhėton .


* * *

Para se te flej lutem me lot ne sy , zoti tė tė ktheft se smundem pa ty


* * *

Dashuria dam , puthja komedi , vdekja tradheti .

Toka u tha mali u shua dashurin qe kisha kurr per ty nuk u harrua


* * *

Muaji i 8 ėshet muaji ėshet muaji i 8 mos u dashurini me vajzat e qytetit


* * *

Do tė dashuroj dikur do te dashuroj dikend por askend si tash pėr tash dikend


* * *

Pas nje kohe tė shkurt ne prap u takuam po por dashurin e vertet sun e quam


* * *

Sa e gjat eshet nata kur syri loton sidomos kur vuan per ate qe e don


* * *

Dashuri dashuri mos rri kot e kot kėt e lejoi i madhi " zot "


* * *

Shijoje jeten se njeher jetohet perjetoje dashurin se vetem nje her dashuroet


* * *

Sa mi eshet te jesh i lir, pa brenga e ta marrish ate qe ta don zemra


* * *

Dashuria eshet e embel , rinia eshet e mi , por me mir eshet te jesh djal i lirė


* * *

Shtri duart e dashur eja deri te une mos me le te vuaj se te dua shum


* * *

Isha me shok duke u shetitur kur tė pash ty krejt isha "habitur"


* * *

Mos luaj me fat se jeta nuk eshet e gajt , por gjeje te dashurin e vertet te jesh i lumtur per jetė


* * *

Vajzen qe nuk e dua sdua tė mė flet por atė qe e dua i paraqitem vetė


* * *

Ska me e bukur se jeta ska me e veshtir se vdekja , ska me e ėmbel se dashuria , ska mė e veshtir se tradhetija


* * *

Nese nuk e din se ēėshte Jeta lexoe romanin " Romeu e Xhulieta "

* * *

Druri digjet e shkrumoet por e dashura nuk harroet


* * *

Me goj ha me goj pi do te vdes vetem per ty


* * *

Nese je dakort dalim ne piknik , ta dhuroj nje puthje me theks fantastik


* * *

Eja mori dashuri nga majet e larta se po tė presin dy buzėt e " Arta "


* * *

Lumi rrjedh bie shi te dua vetem ty


* * *

Kosova e Shqipria ngjyra kuq e zi ata dashuroen sikur une e ti


* * *

Te jesh besnik eshet mirė por ndaj shoqes tradhėtare mos kerko mėshir


* * *

Si tė pranoj e te dal me ty kur nėna te thot ende fėmi


* * *

Nėterrin e erret ne terrin e zi ora 12 - gėzuar " vitin e ri "


* * *

Rinia pa dashuri si nėna pa fėmi


* * *

Tė dua me zemer e jo me hajgare se jam i lindur nga nėna shqiptare


* * *

1,2,3, te dua pernime


* * *

Edhe nese vdes hyn nė dhe te zi , ket e-mail ruaje ti


* * *

Frizur moj frizur zemrėn ta kenaq qikave te reja zemrėn po ja plas


* * *

Nė maje te malit frynte stuhia roloin kriesor e luante " dashuria "


* * *

E preva gishtin te pragu i shtepis dul gjaku i kuq simbol i dashuris


* * *

Vajzes per hije kurr moss i beso bėhu trim fol e " kundėrshto "


* * *

Femrat jan si fluskat e bores qe shkrien ne shuplak te dores


* * *

Bora e par zbret nga majet e malit fjala ste dua del nga fjla e tradhėtarit


* * *

Buka piqet ne shporet , Puthja behet ne krevet .


* * *

Mos i beso vajzes se vajza te rren si ta shoh tjetrin shpinen ta kthen


* * *

1000- i njof , 100- i shof, 10- i mendoj , 1- e dashuroj


* * *

Dashuri dashuri shum zemra i shlatrrove ato qe u deshten kurr si bashkove


* * *

Dashuri moj dashuri kush ta vuri emrin ty per kėt emer te vertet shum te rinj kan dhen jetė


* * *

Ēėshte me e ėmbėl ne ket bote per ēka derdha me shum lotė pa cilen nuk munda te jetoj zemren e saj qe te dashuroj ?…


* * *

Tani shkon rrugės qetė , edhe ben sikur smė sheh por nje gje eshet e vertet ti harrove kush isha dje


* * *

Nje dit shtatori na tha profesori dashuri po ēoni msimin po e lėshoni


* * *

Mallkoj vetėn se besova jeten mua ma helmove kot nė ty u dashurova po meshir u largove
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 3 Icon_minitime30/12/2008, 03:46

Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA


E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj


Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shoh me zemer te dua,po te pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton ne zemer e mbaj


Dy zemra jemi nje shpirt e kemi, me mir te vdes se pa ty te mbes!!! Bilbili ne deg sa bukur kendon ja puthėsha buzet asaj qe kete e lexon!


Ndjej perseri aromen tende, ndjej akoma duart e tua tek vetja, degjoj akoma pershperimat e tua. C'jete do te ishte kjo imja , pa ty?!


Shpesh ne enderrat e mia kalojne pamjet e momenteve te bukura te kaluara se bashku...te dua!


POEZI MoJ E MIRA SI KUR HANA VEQ PER TY TAXI U BANA

I Embel Dhe I But Ne Goj Kur E Fut I Bardh A I Zi Nuk Ka Rendesi Ti Fort E Shtrengon Me Gjuh E Rrotullon Sakezin Kur E Kafshon

As Nuk Te Perkulem As Nuk Ta Puthi Doren Edhe Pse Ti Je Mbreteresh Un Ta Mbaj Kuroren

Rrokullisu Rreth Pemes Gjeje Djalin E Zemres Mos E Gjej Te Bukur Se Te Tradhton Gjeje Simpatik Dhe Qe Te Dashuron

Me Don Te Dua Me Adhuron Te Adhuroj Me Tradhton Te Vras Me Nje Puthje Ne Mesazh

Ndale Hapin Vajz Se Nuk Esht Lezet Jeta Sesht Nje Dit Jeta Sesht Nje Vjet E Nuk E Di Se Qfar Te Pret

Oj Ti Qik Ne Internet Lumja Ti Me Kond Po Flet Me Nje Djal Qe Per Asgje Ne Ket Jet Nuk I Kerset

Ska Lule Pa Zambak Ska Zemer Pa Gjak Ska Dimer Pa Stuhi Ska Rini Pa Dushuri

Me Sy Te Shiqova Me Zemer Te Dashurova Ne Enderr Te Enderrova Ne Internet Te Takova

E Kam Shkollen Orex Per Sex E Kom Me Index Me Te Shti Ne Dor Te Kafshoj Si Keks

Puthjen Sta Fali Perendesh Te Jesh Nga Dy Buzet Prush Duhet Ta Rrembesh

Qikat E Kan Nje Dhurat E Ruajn Per Nje Koh Te Gjat Kur Tju Vjen Momenti E Humbin Per Nje Nat

Bylbyli Ne Deg Sa Bukur Kendon Ja Puthsha Dy Buzet Asaj Qe E Lexo

GjAmIJa EsHt VeNd Ku FaLeT PlEqErIjA NdErSa ShKoLlA Ku DaShuRoHeT RiNiJa

PrAnOj NjE FaKt Qe ZeMrEn Ma Ke ThY Po A Je Ti QaJo KlLoShArIc Qe Po I MsHoN SoD MuRiT Me KrY

Ku Je Ti Qe NuK Po Te ShOh Qka Ke VeShUr Qe NuK Po Te NjOh EmRiN TiM NgA ZeMrA E HoQe PeR Se GjAlLi FlAk Me Doxhe

Pa PaSuR IdE LeTrA NuK ShKrUhEt Pa PaSuR NdJeNjA Te DuA NuK ThUhEt

DaShUrIjA JoN RrOt E MeRcEdEsIt Ti PuThShA Dy BuZt Ne MaJe Te JeZeRcIt

E BoNa ZeMrEn GuR U BoNa BuRr Te ThEm Te VeRtEtEn StE HaRrOj KuRr

As DeTi As OqEaNi As TiGrI As LuAni KrEjT BoTa Ne MeNdImE S?MuNd Te Me NdAjN NgA XeMlA ImE

NeSe Ke KuPtUaR Qa EsHtE E VeRtEtA SuNdOn MbI Te GjItHa LoQkI DhE JeTa

55% me pelqen 66% kisha dal me ty77% isha bashku me ty88 % isha feju me ty 99%isha martu me ty100% ec bre baju kush ta rras ty

Nese M?dashuron Me Zemer Tregom Nese Sdon Nuk tu Bona Monoton

Dashuria Rinore Esht Bote Bimore Detyre e Pazgjidhur Si Rrenja Katrore

KuRr StE KaM DaShT KuRr StA KoM RrAs Me Ty KoM KaLu VeQ NjErEn Me E PlAs

Un NuK JoM DaShNoR Me AkSiOnE Te ShKuRtA Un JoM PoEt Qe Te MbUsHi Me FjAl Te UrTa

Nuk Jom I Bukur As Simpatik Por mjafton E Dashur Te Jem BesniK

SiKuR AnIjA Qe LuNdRoN SiKuR PeShKu Qe NoToN NeSe Me Do LeTeR Me DeRgO

SiKuR QiElLi I KaLtErT SiKuR DeTi BlU FoRmOhEt FjAlA ? I LoVe YoU?

TE DUA NE EMER TE DUA NE ZEMER NA KOFT PER HAJR UN E TI ME NJE MBIEMER

Uji del nga Toka, krypa del nga Deti shkrujum i - e dashur se s'bohet kiameti

S.P.S.SHKO N'RRS ME TABLLA K-S

VEQ TRIPIN E KE BESOM BONE DEFINICJON QFAR DJALI JOM NKOFSH QASI CARICE HARROM NESE SMUNDESH RESPEKTOM

QANTA ESHT PER LIBRA E JO PER BOMBONA QIKAT E SODIT E MBAJN PER KONDOMA

NESE ME DO MUA DHE NUK KI DURIM SHIQO FOTOGRAFIN TIME PER MALL DHE KUJTIM

UJI I LUMIT SHKON VAL VAL DASHURIN TON ASKUSH NUK MUNDET ME NAJ NDAL

ME GEZIM DHE VULLNET ZEMRA IME DY TRI FJAL TI FLET EJA O I DASHUR SE TY TE DUA PER JET

EJA I DASHUR NE KRAHERORIN TIM TE ME PERGEDHELESH DHE TE ME VESH NE DISPONIM

PER TY E DASHUR NUK ME DHIMBSET JETA SEPSE TY TE DUA ME FJAL TE VERTETA

PER JET NUK TE HARROJ NGA ZEMRA NUK MUND TE LARGOJ TI JE ZEMRA IME QE TE DASHUROJ

KA EDHE SHUM GJERA QE SMUND TI TREGOJ TI JE ZEMRA IME QE TE DASHUROJ

KETO DY ZEMRA KAN LINDUR NE VETMI PRANDAJ DESHIROJN TE QOJN DASHURI

MOS E KQYR SHIKIMIN POR RUAJE KUJTIMIN DY ZEMRA I VIZATOVA DY PIKA LOT I LOTOVA KET LETER E PERFUNDOVA

JETA ESHT LUM VDEKJA ESHT SHKRUM SHOQERIA ESHT IDEALE DASHURIA ESHT KRISTALE

VAJZERIA QENDRON PAK KESHTU KA THAN PERENDIA SE KUR TE BOHET NJERIU PLAK NUK I KA HIJE DASHURIA.

ME E REND SE TOKA ME I NXEHT SE DIELLI ME I LET SE HIJA ESHT DASHURIA


SA DIT E BUKUR SA NAT E QET JU SHKRUAN I DASHURI(a) QE NUK JU HARRON PER JET.

SIKUR NGJYRA TE MUNGONTE DO TA PREJA GISHTIN TIM E PREJ GJUKUT QE DO TE PIKONTE DO TA SHKRUAJA NJE KUJTIM.

GURI THEHET DHE COPTOHET DRURI DIGJET DEH SHKRUMOHET DASHURIA PER JET NUK HARROHET
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 3 Icon_minitime30/12/2008, 03:46

dua vetem ty, shpresoj se me beson, kur do te kem afer atehere do ta
kupton.
>
>- Me lot lotohem, me vuajtje lendohem, me puthje qetesohem, me dashuri
sherohem!
>
>- Edhe nese ne fund te botes shkon, zemra ime prap ty zemer te kerkon!
>
>- Asgje s’shte e perjetshme, vetem dashuria jone eshte e pavdekshme!
>
>- Nese e gjithe bota perpiqen nga ti te me largojne, dije se gabojne!
>
>- Aty ku dashuria eshte fuqi, jeta eshte kenaqesi!
>
>- Kur te dua me te vertete s’tremben nga askush ne jete!
>
>- Kur ta degjoj zerin ndiej lehtesi, kur te kam afer te shfaqi dashuri!
>
>- Kudo qe jam, kudo qe shkoj vetem ty zemer kurre ste harroj!
>
>- Nese femren mire e dashuron, ajo kurre sdo te harron!
>
>- Asgje ne kete bote s’deshiroj, dua vetem ty te te posedoj!
>
>- Nese sdashuron ne rini, do te pendohesh ne pleqeri!
>
>- Asgje s’behet me dhune,meqe me pelqeni ju dua shume!
>
>- Ne mes te dashurise sone te vertete, nuk lejoj te nderhyje nje i trete!
>
>- Te dergoj puthje, dhe nje perqafim, edhe pse je larg ti oh shpirti im!
>
>- Te dua sepse je e vlefshme, efektive dhe shpresoj se pergjigja do te jete e
drejte, e arsyeshme dhe pozitive!
>
>- Veq nje puthje per fillim, ta dhurove me qellim, per kujtim oh shpirti im!
>
>- Fitorja me e madhe ne jete, eshte te fitosh zemren e dikujt qe e don me te
vertete!
>
>- Aq me shpesh qe te rikujtoj, me afer zemres te afroj!
>
>- Sido qe te ndodhe me dashurine tone, une te dua ty njehere e pergjithmmone!
>
>- Nese te gjitha i humbi ne jete, te kam ty, ti vlen sa krejt!
>
>- Lotet e dashurise, jane shenje e pandarshmerise.
>
>- Ti je e imja, qe te kam dashur shume, te dua edhe tash, te dua gjithnje, te
dua deri ne fund!
>
>- Gjithnje ta kam thene,po ta them edhe sot, se per mua je me e rendesishmja ne
kete bote!
>
>- Po te sillet edhe toke edhe qieli ne nje drejtim, si ti zemer s’mund te gjej
zevendesim!
>
>- Shpeshhere ne pune nuk shkova, erdha tek ti e te takova!
>
>- Dashuria vleresohet, aty ku shijohet!
>
>- Pas puthjeve dhe ledhatimeve, ne dashuri rendin e ka edhe marredhenia intime!
>
>- Ne dashuri kam vendosshmeri, vetem vdekja mund te me ndaje nga ti!
>
>- Pse je kaq e bukur, dhe kaq madheshtore, me shpirtin e embel, sjpirtin ti ma
more!
>
>- Lufta ime ne dashuri, do te zgjat deri ne pa kufi!
>
>- Sa shume qe te dua, martohu me mua!
>
>- Ti po e veren se sa shume te dua, por ndonjehere mendo edhe ne mua!
>
>- Prane gojes puthjet fillojne, prane trupit dashuria vazhdon!
>
>- Le te digjem, le te tretem, vetem pa ty te mos mbetem!
>
>- Takimet e dashurise jane si ndeshje sporive, ndonjehere ka rezultat e
ndonjehere jo!
>
>- Aty ku synon te dashurosh, ngulkembe te mos deshtosh!
>
>- Kush nuk din qka eshte dashuria e harron edhe perendia!
>
>- Me e kendshme eshte puthja ne dashuri, se sa marredhenia intime ne dashuri!
>
>- Le ta dije i madhi zot, se vetem ty te dashuroj ne kete bote!
>
>- Pa aktivitete s’ka shoqeri, pa puthje s’ka dashuri!
>
>- Qe nga ai qast qe une ty te kam pa, per mua ne jete me ska!
>
>- Dashurine time ndaj teje, te forte dhe me mall, do ta mbaj pergjithmone te
gjalle!
>
>- Kurre sdo ta harroj ate nate, trup mbi trup te ngjitur mbi shtrat!
>
>- Femrat kur planifikojne te dalin ne qytet te bejne dashuri, nuk marrin leje
ne shtepi!
>
>- Dashuria e drejte dhurohet, nuk blihet por perfitohet!
>
>- Une mjaft bera per ty, ti mjaft bere per mu, nese ndosh diqka ashtu eshte
percaktu!
>
>- Nuk eshte turpesi, nese vuan per dashuri!
>
>- Shpirti im! Ne telefon po me frikeson, ne takime po me befason!
>
>- Nese edhe njeqind dashuri do ti shijoj, une do te vij pas teje se me shpirt
te dshuroj!
>
>- Oh dashnorja ime e vyeshme, te kam dashur gjithnje, do te dua ne vazhdimesi,
do te dua edhe ne nuseri!
>
>- Ike e u largove, dhe me the diten e mire, por prape u interesove e me pyete a
je mire!
>
>- Kush sakrifikon ne dashuri eshte person me cilesi!
>
>- Te duash dmth ta ndash jeten tende me dikend tjeter!
>
>- Nese e mban kete mesazh me don, nese e fshin me deshiron, nese me thirr me
thuaj te dua, nese s’ma cingron s’mundsh pa mua, nese ma cingron vetem mua me
don!
>
>- Une motor, ti biciklete, prej dashnise se madhe kemi dal ne gazete!
>
>- E kam nje deshire, o sa eshte e thjeshte me jetu me ty tjeter skisha deshte!
>
>- Kur isha gjithmone kam menduar se kur te ritem si te jem i dashuruar!
>
>- Hajde oj e dashur te shkojme ne livadh, te bejme puthje seks origjinal!
>
>- Me pas ca te holla, me ble ni trakete, me pa dashnoren e ka rama me fjete!
>
>- 1000 i shoh, 100 i dashuroj, 10 i prezentoj, 1 e dashuroj!
>
>- Kush sakrifikon ne dashuri eshte person me cilesi!
>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 33
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

Sms Dashurije - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 3 Icon_minitime30/12/2008, 03:48

qeke si plepi
ashtu t'qeka ne gersheti
per ty po fliska gjith mileti
por ty nga asnje ste vje lezeti
se ti vjen te princi
ene nuk shkon te mreti!!!!

Te dua...nuk e di sesi,as prej sa,as prej nga...
Te dua pa probleme dhe krenari:
Te dua ne nje menyre qe vetem
une mund ta konceptoj...


Kur ti je prane ne jemi tre
une, ti dhe dshuria.
Kur ti largohesh ngelemi serisht tre
une, imazhi yt dhe vetmia.


Nese nje dite do te te vinte per te qare ...thirrme nuk te premtoj qe te bej per te qeshur , por mund te qaj me ty ...Nese nje dite vendos tia mbathesh mos hezito te me therrasesh nuk premtoj qe do te kerkoj te rrish por mund tia mbath me ty ...Nese nje dite do te te vinte te mos flisje me asnje ...Thirrme .Ne ate moment te premtoj qe do rri urte .Por...nese nje dite ti me therret e une nuk te pergjigjem ...Eja drejt meje me vrap ...Mbase une kam nevoje per Ty ...


Te Dua Nen Dridhjen E Nje Frike,te Dua Nen Syte Plot Me Lot,te Dua Nen Endrat E Prishura,te Dua Dhe Kur Thone MosTe dua, TE Dua e them te verteten, nese ste marr ty, do ta vraj ty dhe vetenE pres diten ne syt e tu te shikoj.E pres momentin buzet etua ti shijoj.Nuk do ti humbi shpresat deri kur ZOTI deshiren do te ma plotson!Jam ajo e cila te DASHURON!!!!Nje akull i ftoht,buzet mi ka ngrir,vetem buzet tua e DASHUR,munden me mi shkrir.Te kam dashur shum siq e din edhe ti po e shkreta jeta ndryshoi nga ti nga une apo nga ata qe nuk na deshen te mire ty edhe mua mallkim mallkimte perjetshem ju uroj aty te pa shpres qe na nda ty edhe muDy zogje jemi, nje shpirt e kemi, me vjen shum keq, qe afer nuk jemi, te dua, te dua, deri sa te vdes, dhe kur te vdes, ne ate bote do te pres!


Dashuri moj Dashuri e mallkuar qofsh ti mu ne jeten me rinore lumturin mua ma morreAh sikur te isha lotė tė rrjedhja nga syt e tu tė rrėshkisja mbi faqėn tėnde tė ndalesha nė buzėt e tua dhe mos tė thoja gjė tjetėr pėrveq fjalės tė dua tė dua


Po te ishte dashuria ne fund tedetit sdo te linte njeri pa e mesuar notinTE DUA shqip i love you anglisht seni sevyorum turqisht volim te bosisht habibi arabisht te dua SERIOZISHT...!Buzet ti afrova, Zemren ta dhurova, e di qe sgabova, qe ne TY u dashurova
te kam shti ne zemer te kam mbyl me dry qelsi me ka humbur ti ke mbet atyKur mbi varrin tim fillon punim, kur mbi truptin tim fillon vajtim, kur mbi koken time vihet kurora athér dije e dashur se té harrova !!!Luj Djalo luj me qiken e huj, nana e ka rrit e ti pe SHKARRAVIT !!!!!Larg meje po jeton zemra ime te kerkon. Qaj me lot, une pa pushim sa te dua shpirti im.Ne Emer te Jetes jeto me mua, ne emer te Dhimbjes vuaj me mua, ne emer te Dashurijs me thuaj te dua edhe kur te vdes mos me harro muaa........Me zemer te dua me shpyrt te enderroj nje puthje te embel prej teje kerkoj.


QKA TE JAP PER KUJTIM TE JAP GJYSMEN E SHPIRTIT TIM NDOSHTA KJO STE MJAFTON TI JAP SYT QE ME LOTOJN NDOSHTA SYT STA SHUAJN MALLIN TI JAP BUZET QE TE SHUAJN ZJARINNese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUAMe prit kur mendjen se kam
ME prit kur nuk vij
Me prit ne vendin tone
Me prit pa zhurme
Me prit qetesisht
Edhe po nuk erdha
aty jam pafundesishtSyt e tu jan si drita qe ndriqojn dhe qe tregojne rrugen e drejt kah persosmeria e shpirtit te dashurise, buzeqeshja jote e relakson edhe qiellin nga shiu i ti dhe e bene te reflektoj ne zemren time rrezen e diellit. Jeta jote eshte nje lule qe nuk vyshket kurr, ti je lulja e krijimit te jetes sime.


Tashme, nje dite pa ty mu eshte bere si nje vit pa jete, sikur dhet vite pa frymarrje, si 100 vite pa driten e diellit, si nje persosmeri pa dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albade.com
Sponsored content
Sms Dashurije - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurije   Sms Dashurije - Faqe 3 Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sms Dashurije
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Fjali - SMS :: Sms Dashurie-
Kėrce tek: