Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Botohet “Historia e popullit shqiptar, 1939-1990”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

Botohet “Historia e popullit shqiptar, 1939-1990” Empty
MesazhTitulli: Botohet “Historia e popullit shqiptar, 1939-1990”   Botohet “Historia e popullit shqiptar, 1939-1990” Icon_minitime9/2/2009, 01:37

Botohet “Historia e popullit shqiptar, 1939-1990”
Botohet “Historia e popullit shqiptar, 1939-1990” AlbaniaFlag

Historia e popullit shqiptar, e pikėrisht pjesa e saj mė e diskutuar, nga viti 1939 deri nė 1990, sapo ka dalė nė libraritė shqiptare.
Korpusit tė historisė qė nga Ilirėt, Mesjeta, Shqipėria nėn perandorinė osmane, Rilindja Kombėtare, vitet 30 tė shek. XIX-1912, e deri nė vitet 1913-1939, i mungonte historia gjatė Luftės sė Dytė Botėrore dhe pas saj (1939 -1990).
Pjesa e konsideruar si mė delikatja e cila akoma pa u (ri)shkruar dhe pa dalė nė dritė ka ngjallur debate kohė pas kohe. Ka njėzetė vjet qė pritet rishkrimi i historisė sė hartuar nga historiografia zyrtare e politizuar. Se ēfarė kanė arritur tė bėjė grupi i autorėve, historianė tė Institutit tė Historisė, Xhelal Gjeēovi, Paskal Milo, Beqir Meta, Dilaver Sadikaj, Demir Dyrmishi, Fatmira Rama apo edhe emra si Josif Papagjoni, mė shumė gjasa nuk ka pėr tė mbetur jashtė njė diskutimi tė gjerė nė opinionin publik.
Vėllimi i 4 - "Lufta Antifashiste Nacionalēlirimtare, dhe periudha pas saj (1939 - 1990)" ėshtė botuar nga "Toena" dhe nė tė pėrfshihen jo vetėm pėrshkrime mbi ngjarje tė ndryshme, por edhe subjekte si arsimi dhe arti nė kėtė periudhė aq tė diskutueshme.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Botohet “Historia e popullit shqiptar, 1939-1990” Jack_Sparrow_Avatar_II_by_Ardis84
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Botohet “Historia e popullit shqiptar, 1939-1990”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kultura kombėtare-
Kėrce tek: