Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Interviste me Alma Ajazi Miss-i qe ka hobi Fotografine

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 100
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Interviste me Alma Ajazi Miss-i qe ka hobi Fotografine Empty
MesazhTitulli: Interviste me Alma Ajazi Miss-i qe ka hobi Fotografine   Interviste me Alma Ajazi Miss-i qe ka hobi Fotografine Icon_minitime24/12/2007, 04:45

Alma Ajazi ėshtė e para shqiptare qė ka fituar konkursin e bukurisė nė Amerikė. Ka emigruar nė Amerikė nė moshėn 9 vjeēare dhe ėshtė shumė e lidhur me vendlindjen e saj. Sot studion pėr filozofi dhe ėshtė e angazhuar tėrėsisht nė pėrgatitjen e saj adeguate pėr politikėn ndonėse nuk ka harruar pas dore dhe fotografinė qė sot ėshtė njė nga pasionet e saj mė tė mėdha.


Interviste me Alma Ajazi Miss-i qe ka hobi Fotografine 697

Keni kujtime tė
mira apo tė trishta nga Shqipėria?


-Jeta nuk ėshtė gjithnjė njė fushė me lule. Ēdo njeri ka kaluar vėshtirėsi dhe probleme nė jetė,dhe unė nuk mund tė bėj pėrjashtime. Por e ndjej veten me fat pasi vėshtirėsitė e jetės mė kanė bėrė njė femėr shumė tė fortė duke mė pėrgatitur pėr tė ardhmen. Kam kujtimet e nėnės sime qė qėndiste pėr tė mė rritur mua dhe motrėn time. Kam kujtimet e shkollės, ku pikonte shiu nė fletoren time. Dhe kujtimet e tim eti qė mori kurajon dhe sakrificėn pėr tė shkuar nė emigrim nė periudhėn kur u hapėn ambasadat.Prindėrit i konsideroj si heronjtė e mi, si shumica e prindėrve shqiptarė.

A do ketė kthim pėr ju nė Shqipėri?

-Shpresoj njė ditė. Nuk e di se kur…por do tė kthehem…


Ē’mendim keni pėr femrėn nė Shqipėri dhe veēanėrisht nė politikė?


-Duke qenė vetė femėr e mbėshtes angazhimin e kėsaj pjese tė shoqėrisė nė politikė. Femra nuk ka patur mundėsinė tė ecė dhe aq shumė pėrpara, pasi politika veēanėrisht ka qenė gjithnjė e dominuar nga meshkujt dhe femra ėshtė quajtur e paaftė dhe e pazonja tė merret me politikė. Mendoj se kėto gjykime janė anakronike sepse ka ardhur koha qė femra tė angazhohet mė shumė nė politikė.

Aktualisht jeni duke u marrė me…

-Jam e angazhuar me studimet e mia dhe duke studjuar fushėn e emigracionit pėr tė pėrfunduar diplomėn. Nuk kam shumė kohė tė lirė. Koha mė del vetėm tė pijė ndonjė kafe tė shpejtė pranė shoqėrisė sė babait tim nė ambjentin e ngrohtė qė ofron “Kafe Tirana” duke mė dhėnė mundėsinė tė njohė shumė prej bashkėatdhetarėve tė mi qė ndodhen nė Amerikė, nė mėnyrė qė tė bėhemi njė komunitet mė i fortė dhe mė me peshė.

E keni nisur me fitoren e njė kurore miss-i…

-Ishte kėmbėngulja e babait tim qė mė shtyu tė merrja pjesė nė konkursin e parė qė u bė nė SHBA pėr Miss Albaninė qė u zhvillua nė New Jersey. Ka qenė njė kurorė qė mė shėrbeu shumė dhe mė hapi disa dyer.

Sa e rėndėsishme ėshtė bukuria pėr njė miss?

-Nuk mendoj se ėshtė e rėndėsishme vetėm bukuria. Mendoj se ēdo femėr ka veēantinė e vet. Ėshtė mendja e femrės, inteligjenca, besimi nė vetvete, mėnyra se si prezanton klasin e saj qė kanė rėndėsi. Mendoj se Miss-i ėshtė njė femėr kompletuar nė tė gjitha aspektet.

Jeni kėrkuar nga Moda dhe keni refuzuar. Pse?

-Unė kam patur shkollėn ambicjen kryesore tani pėr tani sepse fushėn e politikės e adhuroj. U jam shum mirėnjohėse prindėrve tė mi qė kanė sakrifikuar pėr mua nė mėnyrė qė tė shkollohesha nė shkollėn mė tė mirė. Ka kohė pėr tė gjitha.

Njė nga pasionet tuaja mbetet dhe fotografia…


Shpirti misterioz dhe realistik, bota e thellė qė fotografia ofron mė kanė robėruar. E konsideroj fotografinė si njė libėr, lexim, pėrallė ose poemė. Nėpėrmjet fotografisė njeriu shikon bukurinė, dramėn, dhimbjen, misterin, dallgėt e jetės dhe kap sekuencat e shpirtit tė tij. Fotografinė e quaj si “njė piano” melodi, duke ofruar mundėsinė tė shikoj tė kaluarėn dhe tė mėsoj nga ajo.

Njė nga fotografitė tuaja ėshtė pėrzgjedhur pėr njė konkurs qė ka si ēmim 10 mijė dollarė?


-Shpresoj t’i fitoj ato para. Do kisha dėshirė qė ato para t’i jepja pėr bamirėsi nė Shqipėri duke u pėrpjekur tė ndryshoj ambjentin e ndonjė shkolle nė njė nga fshatrat e Shqipėrisė ku shkollat janė tė shkatėrruara.

Interviste me Alma Ajazi Miss-i qe ka hobi Fotografine Normale_AlmaAjazi_%2810%29

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Interviste me Alma Ajazi Miss-i qe ka hobi Fotografine
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: