Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Interviste me kengetarin Berkani-in

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Interviste me kengetarin Berkani-in Empty
MesazhTitulli: Interviste me kengetarin Berkani-in   Interviste me kengetarin Berkani-in Icon_minitime4/1/2008, 04:02

Berkani pėr herė tė parė kam bėrė seks 15 vjeē


Ka qenė njė periudhė e mirė pėr Berkanin, kėngėtarin e ri qė ka fituar zemrat e jo pak vajzave. Njė vit qė i ka dhėnė njė hov tė madh karrierės sė tij tė saponisur muzikore. Kėngė dhe ēmime, suksese dhe padyshim kėnaqėsi tė paparashikuar. Prezantimi i parė nė “Top Fest 4”, ēmimi nė “Netėt e Klipit shqiptar”, “Ēmimi i Internetit”, nė Festivalin “Kėnga Magjike”, albumi i tij i parė… janė kėto sukseset nė harkun e njė viti pėr tė. Nė kėtė intervistė ai ndan me ne emocionet qė ka pėrjetuar gjatė kėtij viti, por edhe detaje nga jeta e tij intime, tė cilat i zbulon pėr herė tė parė.


Ka pak kohė qė keni hedhur albumin tuaj tė parė me titullin “Maraton”, si ndihet Berkani pėr albumin e tij tė parė?
Me tė vėrtetė u lodha shumė pėr realizimin e kėtij albumi, por ia vlejti edhe lodhja, edhe pagjumėsia, pasi nė fund nxora njė album qė besoj se u pėlqye nga publiku.
Si u prit nė tregun muzikor albumi juaj?
Tė them tė drejtėn kam ngelur shumė i befasuar, sepse nė fillim isha shumė i sikletosur me pėrgatitjen time nė “Top Fest 4”. Kisha njė frikė, pasi ishte hapi i parė pėr Shqipėrinė, por prezenca ime nė “Top Fest 4” ishte njė bum i madh pėr mua, m’u duk sikur kisha tetė vjet nė skenė. Besoj se e realizova pak si shpejt albumin, por pėr tė dytin do kujdesem mė shumė, pasi ky publik meriton mė shumė.
Po flisni pėr album tė dytė, nė cilėn fazė jeni me realizimin e tij?-Jo jo, nuk e kam nisur akoma albumin e dytė, do jetė pak a shumė brenda rrymės sė albumit tė parė, pasi sot shohim se kėngė si ajo e Aurelės apo e Elvanės nuk kėrkohen nėpėr pub-e, por kėrkohen kėngė tė rrymės tallava, kėngė tė vjedhura, dhe pėr realizimin e albumit tim tė dytė unė do marr njė rrisk, pikėrisht pėr atė fenomen qė pėrmenda mė lart. Por e di qė ajo gjė qė bėj unė apo Aurela ose Elvana, ėshtė art i pastėr.
Me kė keni bashkėpunuar pėr realizimin e klipit tė kėngės “Maraton”?
Klipi ėshtė realizuar nga “Auret ender Timer”, aty ku unė jam nė produksion, klipi u realizua nė Shkup. Pėr klipin kam marrė shumė komplimente, pasi pėr njė klip nuk duhet me doemos njė shtėpi e bukur apo njė makinė e bukur, por shumė aktore, kėngėtare etj. Mė kanė bėrė komplimente tė mėdha pėr kontaktin qė kam me kamerėn.
Gjatė maratonės suaj nė dashuri, keni mė shumė humbje apo fitore?
Jo, kam njė karakter tė fortė dhe kur e shoh situatėn nė disfavorin tim, bėj gjithēka qė ajo tė kthehet nė favorin tim, pra nė fitore dhe vetėm fitore.
Berkan, nė festivalin “Kėnga Magjike” fituat ēmimin e Internetit. E prisje?
Ishte njė befasi shumė e madhe, sepse me kėngėn qė u paraqita kėtė herė, nuk e prisja qė do tė shkoja nė finale, pasi vjet isha mė i pėrgatitur dhe mė i sigurt, ndėrsa sivjet ndryshimi i koreografisė mė bėri qė tė ndihem mė mirė dhe pėr arsyen qė kėnga nuk ishte ajo qė unė mendova, por mjafton qė u diskutua shumė teksti. Gjithsesi ngela shumė i kėnaqur me ēmimin, pasi ky ēmim ka ardhur nga votuesit e internetit, dhe kjo mė bėn mė tė lumtur dhe mė jep njė motiv shumė tė madh pėr vitin e ardhshėm.
Me kė keni bashkėpunuar pėr realizimin e “Dashuri Kronike”?
Kam njė kontratė dyvjeēare me “Auret ender Timer”, producent i sė cilės ėshtė Osko Botanicev. Jam i mendimit tė ndryshoja diēka, Berkani pritet me njė imazh tjetėr dhe albumi i ardhshėm do tė jetė krejt ndryshe nga ai i pari.
Cila prej kėngėve tė festivalit tė pėlqeu mė shumė?
Mė pėlqeu shumė kėnga e Aurela Gaēes dhe e meritonte ēmimin e parė, ndėrsa Elvana Gjata ishte e mrekullueshmja e natės, pastaj ishte kėnga e Leonora Jakupit, asaj qė pėr 50 vota i rrėmbeva ēmimin e Internetit.
Na fol pak pėr lidhjen tuaj shoqėrore me Big Mamėn, si po shkon ajo?
Jo vetėm Big Mama, por dhe mė shumė kėngėtarė dhe kėngėtare qė jemi afėr njėri-tjetrit. Kam arritur nė mendimin qė me tė gjithė kėngėtarėt, pa marrė parasysh vendin Kosovė, Maqedoni apo Shqipėri, pra me tė gjithė duhet tė ketė njė distancė, pasi kur e shoh kolegun shumė afėr aty ėshtė njė humbje, sepse prishet ajo lidhja shoqėrore, ose versioni i dytė, nėse ka inat apo nė mėnyrė negative ajo ėshtė njė nėnēmim pėr njė kėngėtar tjetėr dhe nuk i pėrket karakterit qė duhet tė ketė njė artist i madh.
Aktualisht jeni i dashuruar?
Dashurinė e dua shumė, kam dėshirė qė tė dashurohem por fatkeqėsisht dashuria kohėt e fundit po humbet, pasi nė kėtė kohė gjithēka lidhet nga interesi, paraja, fama. Unė pėr momentin nuk jam i dashuruar, por dal nėpėr pab-e me goca tė ndryshme, ku shpeshherė bėhem tapė dhe ka raste qė shpeshherė krijohen lidhje tė shkurtra, por asgjė serioze. Mendoj se jam akoma i ri pėr njė gjė tė tillė.
Cila ėshtė femra ideale pėr Berkanin?
Duhet tė ketė karakterin e fortė, qėndrimin, respektin, tė jetė brune dhe mė e gjatė se unė, pėr shembull si ajo e zeza e Pusiket dolls.
Disa gjėra qė duhet t’i dinė fansat pėr ty?
Nuk fle shumė gjumė, e kam bezdi tė flas gjatė me celular, eci shpejt me makinė kur jam nervoz. Gocat i shikoj shtrembėr me qėllim qė tė bėhem tėrheqės.
Nga se ka fobi Berkani?
Nga qeni, nga lartėsia, kam shumė fobi tė tjera qė nuk mė vijnė ndėrmend.
Duke u kapur nga fakti qė studioni pėr aktrim, ndėrhyn kjo nė realizimin e klipeve tuaja?
Shpeshherė, producentėt janė habitur kur kam marrė kamerėn nė dorė dhe iu kam thėnė se kėtė fragment e dua kėshtu, domethėnė ndėrhyj shumė.
Nėse do duhet tė zgjidhje ndėrmjet aktrimit dhe kėngės, cilėn do zgjidhje?
Kėto dy profesione mendoj se janė shumė tė bashkėngjitura, si burri me gruan.
Cila ka qenė mosha kur keni kryer marrėdhėnie seksuale pėr herė tė parė?
Pėr herė tė parė kam kryer marrėdhėnie seksuale nė moshėn 15-16 vjeēare.
Po pėr herė tė fundit?
Para pak orėsh.
Ē’mendim keni pėr seksin, ndėrmjet sekseve tė njėjta?
Seksi shijohet nė mėnyra tė ndryshme. Secili ka mėnyrėn e vet.
Kur keni qarė pėr herė tė fundit?
Pėr herė tė fundit kam qarė nė makinėn time, kur kam dėgjuar baladėn time.
Si ndihesh kur tė ngatėrrojnė emrin me Bertanin?
Bertani ėshtė tjetėr, unė jam tjetėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
 
Interviste me kengetarin Berkani-in
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: