Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 National Museum of Scanderbeg s Grave - Lezhe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

National Museum of Scanderbeg s Grave - Lezhe Empty
MesazhTitulli: National Museum of Scanderbeg s Grave - Lezhe   National Museum of Scanderbeg s Grave - Lezhe Icon_minitime26/9/2010, 15:44

National Museum of Scanderbeg s Grave - Lezhe

Visiting hours: 9.00-13.00; 15.00 – 18.00
Holiday: Monday
Address: L.Skenderbej

National Museum of Scanderbeg s Grave - Lezhe N_M_SCANDERBEGS_GRAVE_big

The memorial was inaugurated on 23 november 1981. the most important element is the building of Saint Nicholas Cathedral itself, which is at the same time the seat of Lezha Assembly on 2 march 1444 and the grave of our national hero George Kastriot Scanderbeg on 17 january 1468.National Museum of Scanderbeg s Grave - Lezhe N_M_GJ_K_Scanderbeg2_big

Important elements preserved today in this church are: Saint Nicolas original fresco, the church apse, the three windows and the original church door, the arch over the door and an original church decoration.
This museum has also the outer sector, the archaeological environment with objects from Lezha ancient and medieval period, found around the museum.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
 
National Museum of Scanderbeg s Grave - Lezhe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Albania - The Land of the Illyrians-
Kėrce tek: