Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 National Ethnographic Museum - Kruje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

National Ethnographic Museum - Kruje Empty
MesazhTitulli: National Ethnographic Museum - Kruje   National Ethnographic Museum - Kruje Icon_minitime26/9/2010, 15:59

National Ethnographic Museum - Kruje

Tel: 355 532 22 25
Visiting hours: 9.00 – 13.00; 17.00 – 18.00
Address: Fortress of Kruja
From May to September, visiting hours are: 8.00-13.00; 16.00 – 19.00

Nationa Etongraphic Museum Krujė was inagurated on 20 november 1989. It is placed in an characteristic urban building of 1764.

National Ethnographic Museum - Kruje N_M_Ethnographic1_big

This building is a first class culture monument. Its 15-16 rooms and the objects exhibited out-side give a complete view of the crafts applied in Krujė and all over Albania and of the way of living since 300 years. 90% of this museum items are original and 100% are funcional. Items of ceramics, wood, stone, iron, cotton, silk and wool and various emborideries are exhibited here with finesse. These objects have an age varying from 60-70 to 500 years.

National Ethnographic Museum - Kruje N_M_Ethnographic_big

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
 
National Ethnographic Museum - Kruje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Albania - The Land of the Illyrians-
Kėrce tek: