Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 National Education Museum - Korce

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

National Education Museum - Korce Empty
MesazhTitulli: National Education Museum - Korce   National Education Museum - Korce Icon_minitime26/9/2010, 15:54

National Education Museum - Korce

Tel: 355 824 30 22
Visiting hours: 9.00-13; 15-18.00
Holiday: Monday
Address: L.12, Boulevard: Shen Gjergji, Korēe.
From May to September, visiting hours are: 8.00-13.00; 16.00 – 19.00

National Education Museum - Korce N_Education_M_big

The Frist School in Albanian language (called Mėsonjėtorja) was opened on 7 march 1887 in the current building of National Education Museum, a 150 year old building. It was opened by permission of Ottoman Empire. N_Education_M1The building was the house of the patriot from Korca, Diamanti Terpo, who donated it for first albanian school.

National Education Museum - Korce N_Education_M_big

This museum shows the history of albanian writing, the numerous alphabets up to the present one, decided in Manastiri Congress in 1908. It also displayed albanian book history starting from the first primer of albanian language complied by Naum Panajot Bredhi. The museum building has eight exhibiting rooms.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
 
National Education Museum - Korce
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Albania - The Land of the Illyrians-
Kėrce tek: