Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 National Museum George Kastriot Skenderbue - Kruja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

National Museum George Kastriot Skenderbue - Kruja Empty
MesazhTitulli: National Museum George Kastriot Skenderbue - Kruja   National Museum George Kastriot Skenderbue - Kruja Icon_minitime26/9/2010, 16:03

National Museum George Kastriot Skenderbue - Kruja

Tel: 355 532 22 25
Visiting Hours: 9.00-1300; 15.00-18.00
Holiday: Monday
Address: Fortress of Kruja
From May to September, visiting hours are: 8.00-13.00; 16.00 – 19.00

National Museum ’George Kastriot Skenderbeu’ was inagurated on 1 November 1982.It is built in the famous fortress of Kruja, capital of Arber state and personification of turkish armies defeat for three successive times in the 14-15 th century.

National Museum George Kastriot Skenderbue - Kruja N_M_GJ_K_Scanderbeg_big

Many objects, original documents and bibliographies, authentic reproductions that depict clearly albanian people history in the 15 th century.
The museum counts such pavilions as antiquity and early middle age pavilion, albanian princefom pavilion, pavilion of ottoman invasion and resistance to this invasion, medieval fortress pavilion, albanian resistance, Scanderbeg’s office equipment and library, prince’s hall and pinacotheque and the last one is the heritage and echo pavilion.

National Museum George Kastriot Skenderbue - Kruja N_M_GJ_K_Scanderbeg2_big

Objects of ceramic, bronze, iron, copper, several facsimiles, original icons, writing, a bell of 1942, orgininal sword of the 15 th century, etc, are displayed in these pavilions.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
 
National Museum George Kastriot Skenderbue - Kruja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Albania - The Land of the Illyrians-
Kėrce tek: