Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Intervista me kengetaren Bleona Qereti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 101
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Intervista me kengetaren Bleona Qereti Empty
MesazhTitulli: Intervista me kengetaren Bleona Qereti   Intervista me kengetaren Bleona Qereti Icon_minitime8/12/2007, 16:56

Intervista me kengetaren Bleona Qereti

November 24, 2007 3:02 pm admin AdmiraL
Intervista me kengetaren Bleona Qereti Bleona
Mega Event:Ky eshte albumi juaj i shtate gje qe ju ben juve nje prej kengetareve me produktive te muzikes shqiptare.A mund te thuhet qe albumi i ri eshte albumi me i mire qe keni realizuar deri me sot?
Bleona: sigurisht qe po, duke mare parasysh qe muzika evolon me kohen.Ne kengetaret mundohemi te jemi sa me shume koherente duke sjelle muziken qe degjohet sot per sot ,por kjo nuk do te thote qe albumet e mia te me perpareshme nuk kane qene ne nivel.Ato kane qene shume te mira per kohen ne te cilen kane dale.Ajo qe mund te them per albumin e fundit eshte qe, une kam bere maksimumin duke u kujdesur per cdo detaj duke filluar nga tekstet, melodite orkestracionet e deri tek miksimi e masterizimi i kenges…kam punuar vertet shume ,pastaj a do ta pelqeje publiku ,kjo eshte dicka tjeter.
Cfare te reje sillni me kete album? Me cilet autore keni bashkepunuar per realizimin e tij?
Sjell me shume muzike r&b dhe kam bashkepunuar me Enis Presheven,Edi Balilin,Darkon,Virusin,Etno Engjujt etj.
Cila parashikoni se do te jete kenga hit e albumit te ri?
Shpresoj se do te jene dy kenge me shume te degjuara se te tjerat.Njera titullohet “Mandarina”, e cila eshte nje bashkepunim midis meje,Makiato band dhe Etno Engjejve me ritme r&b dhe tjetra titullohet “Qejfin gruas mos ja prish”, nje kenge me ritme popullore.
Shume prej kengetareve te njohur te viteve ’90 kane humbur ate shkelqimin e tyre dhe me rralle i shohim ne skenat muzikore.Nderkohe ju keni pasur nje sukses te qendrueshem dhe ende vazhdoni te jeni e suksesshme.Si ja arrini?
Me nje lodhje te jashtezakonshe e duke jetuar neper aeroporte(ha ha ha)
Perse vendoset qe te publikonit nje album ne gjuhen angleze?
Duke qene qe une po planifikoj te jetoj ne SHBA eshte e domosdoshme qe te mundohem te bej dicka ne anglisht aq me teper qe kenga eshte pasioni im dhe une do vazhdoj te mbetem kengetare dhe pse do te jetoj larg Shqiperise por ne asnje menyre larg publikut shqiptar.
Keni folur ne shyp se po tentoni per te depertuar ne tregun muzikor amerikan.Si ju kane shkuar punet?
Jo keq…po per te realizuar me te vertete dicka me duhet te jetoj per nje kohe te gjate ne SHBA, gje te cilen nuk kam mundur ta bej deri tani mbasi kam pasur per te perfunduar albumin shqip.
Pervec koncertit ne Nju Jork a do te zhvilloni koncerte ne shtete te tjera te Amerikes? Po ndonje turne muzikor ne Shqiperi-Kosove-Maqedoni a do te kete?
Jam duke u mare momentalisht me organizimin e nje turi madheshtor qe behet ne kuader te promovimit te albumit dhe mbahet ne korrik-gusht ne Shqiperi,Maqedoni e Kosove
Po ashtu si artistet boterore edhe shume artiste shqiptare i jane futur rruges se biznesit.A keni menduar qe dhe ju te hapni nje biznes tuajin?
Jo…une nuk mund te jem biznesmene…zakonisht harxhoj gjithmone me shume sesa fitoj
Videoja juaj e fundit “Hallall e ke” ka qene me e shikuara. Ku e keni realizuar ate? I ideoni vete fabulat e videove apo ja lini ne duar produksionit?
Eshte e realizuar ne Tirane dhe me skenar e regji timen
Kur do dali ne televizion videoja e re,prezantuese e albumit me te fundit?
Akoma nuk e kam perfunduar.
Le te flasim pak per nje lajm qe ka kohe qe qarkullon ne Tirane. Eshte e vertete se Bleona do martohet?
Ceremonia do te mbahet vetem mbas pak muajsh mbasi akoma nuk kam mbaruar tourin tim.
Ceremonia do mbahet ne Sh.B.A apo Shqiperi?
Do te mbahet ne Tirane.
Te gjitha femrat “vdesin” te tregojne sesi u njohen me njeriun e zemres dhe sesi i propozoi per martese. Do i ndani me lexuesit e Megaeventit keto dy momente tuajat? : )
Eshte bere histori e vjeter kjo, tashme ka me se 3 vjet qe qarkullon keshtu qe besoj shumica e dine.
Pas marteses do e shikojme ne skene Bleonen, me serioze apo ekstravagante dhe surprizuese si gjithmone?
Une nuk kam per te ndryshuar stilin tim, vetem gjendjen sociale (qesh).

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Intervista me kengetaren Bleona Qereti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: