Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 100
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Empty
MesazhTitulli: Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili   Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Icon_minitime8/12/2007, 17:01

Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili

November 24, 2007 3:09 pm admin AdmiraL

Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili ZanfinaElbino: Zanfina, keto dy vitet e fundit kane qene te jashtezakonshme per ju.Jeni kthyer ne nje emer shume familjar ne te gjithe trevat shqiptare dhe se bashku me Adelinen jo vetem qe po dominoni ne tregun muzikor shqiptar, por jeni shnderruar dhe ne motrat me te suksesshme qe Estrada shqiptare ka pare ndonjehere. Cilat kane qene momentet me te rendesishme per ju gjate ketij dy vjeĮari qe shkoi, kur karriera juaj mori hov?

Zanfina: Faleminderit,jeni gjithmone perplot pozitivitet i cili rrezaton edhe ne faqen tuaj.Eshte e vertete qe jo vetem une,te katertat po punonim tmerresisht shume keto dy vitet e fundit pa marrur parasysh pengesat.Me befasoi,por edhe me beri te ndjehem mire komenti ne nje gazete te huaj ku shkruhej:”The Ismajli family are, in many ways, Kosovo’s version of the Kennedys.”
Me beso,cdo minut kushtuar karrieres per mua ishte me shume se i rendesishem.Absolutisht cdo gje,qe nga foto-sesionet e deri tek pjesemarrjet ne festivale.Nuk jam tip qe bej shume zhurme,por kur synoj dicka,patjeter se e realizoj.Dhe ja,kam bindjen qe sakrifica po shpaguhet.Gezohem qe une dhe Adelina jemi motrat me te suksseshme,siq thua ti.Ndoshta keshtu na ben fakti qe jemi shume te ndryshme qe nga pamja,karakteri,e besa dhe shija muzikore.Por te ngjashme ne synimin e suksesit,gje qe e konsideroj qeshtje edukate.Megjithate na ka lindur e njejta nene hahaha…Ndoshta momenti kyc i karrieres sime ishte kur arrita te mos indentifikohem si motra e Adelines.Ky njekohesisht per mua ishte dhe momenti me i rendesishem edhe me i veshtire,por edhe ndodhi papritur.
Keni publikuar disa kenge te sukseshme si “Mirmengjesi”, “Partizani i vogel” , “As i fundit as i pari” e te gjithe jemi ne pritje te albumit tuaj te dyte.Kur do dale ky album e c’te reja mund te na tregoni rreth kengeve qe do te perfshihen ne te?

Per albumin e dyte jam duke punuar qe nga dhjetori i vitit te kaluar por ja qe tani eshte shtator dhe nuk eshte kryer sepse jo e tera varet nga une.Ndodhte qe kompozitoret nganjehere te vononin kenget dhe gjera te tilla,por tani me kane mbetur edhe 2 kenge dhe albumi do perfundohet.Kam premtuar se do te punoj ngadale e mire,dhe kete po e bej.Shpresoj te dale ne shitje per me pak se nje muaj.Kam bashkepunuar me kompozitor te ndryshem nga Maqedonia,Shqiperia dhe Kosova.Arsyeja pse nuk kam bere album (deri me tani jane bere 3 vite),ishte se doja qe kur ta bej albumin e ardhshem te verehen perparimet† e mija,si ne vokal,ashtu edhe ne interpretim,’look’ etj.
Jeni perzgjedhur si perfaqsuesja e Shqiperise, ne “Festivalin Ballkanik te Kenges”. Me cilen kenge do te prezantoheni atje dhe a mund te na tregoni diĮka me teper rreth ketij eventi?

Atje do jem me kengen ”As i fundit as i pari” me te cilen edhe fitova te drejten me marr pjese ne kete festival.Ky eveniment do te mbahet per here te pare† ne Kosove dhe jam shume e gezuar qe do ta perfaqesoje vendin tim dhe normalisht do ta jap maksimumin.Ende nuk kam ndonje informate te rendesishme lidhur me festivalin,por une ndihem fituese me faktin qe do te jem aty per te perfaqesuar kulturen e kombit tim.

Cfare do vishni ne Festivalin Ballkanik?

Hahahahaha,natyrisht qe kjo do mbetet befasi.Garderobes i kushtoj shuuume rendesi,dhe kjo verehet,por kjo me ben te jem ne telashe pastaj hahaha.Edhe pse e vlen sepse jam e kenaqur me cdo paraqitje skenike qe kam pasur deri sot.Megjithate,le te mbetet nje befasi e cila shpresoj te jete me interesante sesa tek festivali,por dhe tek klipi.

A i keni degjuar kenget e tjera konkuruese (te Festivalit Ballkanik)? Si mendon se jane ne krahasim me kengen tuaj?

Jo.Mesa di une,nuk kam te drejte per momentin qe ti degjoj.Nuk e di kush, cka do kendoje,por e di se shume shtete ballkanike do te jene aty si: Maqedonia,Greqia,Turqia,Bosnja dhe Hercegovina,Kroacia,etj.Do te percillet nga shume shtete dhe nuk e imagjinoni sa e lumtur jam qe ne mesin e atyre kengeve,do jehoje dhe nje kenge e bukur shqipe.

“As i fundit as i pari” eshte videoklipi juaj me seksi deri me sot. Ai hapet me nje sekuence filmike ku ju dilni nga nje guacke qe te kujton “Lindjen e Venusit” te Botticellit. Cili eshte mesazhi pas kesaj “lindjeje”?


Oh,faleminderit,ti vertet ke aftesine te besh nje femer te ndihet si mbretereshe hahaha.Ishte ide e Adelines dhe pas ca medyshjeve e pranova.Ajo cmendet pas asaj sekuence te kenges.Une isha skeptike qe do te keqkuptohesha,por analizova me kujdes ato qe me sygjeronte i tere ekipi.Mund te them qe mesazhi ka te beje me rilindjen e se bukures.Qofte femer,kenge,menquri,etj.Por edhe primesa shume artistike qe ipet edhe ne melodi,me bindi qe sado pak te ik nga stereotipi dhe te prek artin e vertete (Botticellin,ne kete rast),dhe t’ia rikujtojme vetes qe ne vertete† dijme c’eshte bukuria ne art,mitologji dhe mund ta jetesojme pa nevojen e “komercit”.Mesazhi mund te nderlidhet edhe me ate qe nuk eshte e thene qe cdo kengetare te jete “mjet perdridhes” me intelekt te limituar per te qene e pelqyer,por mund te jesh edhe shqiptare,edhe e ngritur intelektualisht.Pra,cdo gje ka te beje me rilindjen e se bukures,qofte ajo edhe artistikja† ne kenget e sotme.

Po shikoja videoklipin dhe nuk e di perse, por nga fundi i videoklipit (10 sekondat e fundit) me jepet pershtypja sikur ju e dinit qe kenga do behej nje hit. Jepni nje buzeqeshje qe duket sikur te thote “Yep!Kjo kenge eshte HOT!”…


Shikimet e mia nganjehere flasin shume,hahaha.Qe kenga ishte e suksesshme e kam ditur qe nga fillimi sepse kush e ndegjonte i pelqente dhe me thoshte: “Kukuuuu qfare kenge e mireee,sa bukur e ke vokaliiiin”,dhe merrja vetem kritika te mira.Ndersa gjate xhirimit te klipit kam qene shume† e disponuar dhe asnjehere nuk e kam mbyllur gojen duke buzeqeshur hahaha.Falenderimet e mia me te medha shkojne ne adrese te Florit,atij qe krijoi kete kenge,i cili nuk di te beje kenge te dobet sikur kjo qe me vodhi zemren posa e degjova.E ndjeja se do ishte hit.E ndjenim te gjithe qe e degjuam.

Ju jeni pothuajse ne perfundim te† “Fakultetit te Drejtesise” ne Kosove, Mbasi te merrni diplomen, premtoni se do te beni diĮka per tu vendosur ligji i “Te drejtave te autorit” edhe ne Kosove?


Shpresoj qe deri atehere ky ligj te jete i aplikueshem dhe une ti kem duart plot pune.Gjithsesi qe premtoj dhe gjithashtu premtoj qe do te jem e pameshirshme ndaj padrejtesive te cilat u ushtruan mbi neve me dekada te tera.
Do ju keshilloja te mos beheshit kurrsesi gjyqtare† (avokate po dmth, por jo gjyqtare), sepse djemte e Prishtines do benin namin, vetem per ta marre nje ndeshikim nga Zanfina :)))))

Dyshoj hahahhahahahaha.Nuk besoj qe egoja e ndonje djali kosovar do te duronte te kete nje gjyqtare Zanfine shume te pameshirshme para krimit,si dua te behem.Prandaj dhe dyshoj hahahahaha.

Ka edhe nje lajm tjeter pervec “As i pari as i fundit”, qe po i “terbon” fansat tuaj. Flitet se jeni lidhur me futbollistin Lorik Cana e si rralle here, fansat e aprovojne kete lidhje. A eshte e vertete apo kemi te bejme me nje thashethem te rradhes?

Eshte thashethem, sepse une Lorik Canen nuk e njoh personalisht.

Per ju egzistojne disa prej thashethemeve me te Cuditshme. Ne nje prej tyre tregohet se kane dashur te ju rrembejne por ju kane shpetuar
bodigardet e kryeministrit???


Hahaha,faleminderit prej Zotit deri me tani asnjehere nuk ka pasur tentim kidnapimi ndaj meje,por kjo ndoshta eshte perzier nje ngjarje para disa muajsh tek ndertesa ku po jetonte kryeministri i atehershem (Bajram Kosumi) mua nje djal me mori qanten nga dora dhe iku,por qe ate e zuren dhe mua mu kthyen gjerat e mia.
Dhe ne mbyllje ju urojme sukses ne “Balkanvision”, shpresojme te merrni ndonje Cmim, sepse patjeter do jemi duke ju ndjekur nepermjet ekranit te tv.

Me lejo te te falenderoj une ty per kete interviste e cila me beri te ndjehem kaq mire,gje qe nuk ndodh shpesh me tjera intervista.Albaniac eshte puro pozitivitet.Sa i perket Ballkanvisionit,te falenderoj nga zemra per uraten,por une mendoj qe cmimin me te madh tashme e kam fituar duke mu besuar e drejta qe te perfaqesoj kombin tim.Megjithate une shpresoj te mos zhgenjej askend sepse ne kengetaret punojme per te kenaqur publikun.Albaniac i uroj shume fat dhe sukses.!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Empty
MesazhTitulli: Intervistė me Zanfina Ismajli   Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Icon_minitime15/1/2008, 15:17

Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Zanfina2ot4


 • “Festivali Kombetar i Femijeve” ne Shkoder, ka qene nje prej aktiviteteve me te rendesishme e me te ndjekura gjate femijerise sime. Pikerisht ne skenen e ketij festivali nga viti ne vit u prezantuan disa prej emrave me te njohur te muzikes shqiptare.Nuk ishte nje prej festivaleve qe per nje arsye apo tjeter i sheh kudo sot, ishte nje festival i cili, per ata femije qe te ardhmen e tyre do ta investonin ne muzike, pjesmarrja ne te ishte nje domosdoshmeri. Pikerisht ne kete festival kam pare per here te pare Zanfinen (e cila u vlersua edhe me cmim). Nje vajze me floke te gjata e cila kercente fort, gje qe bente te binte shume ne sy e te vecohej nga te tjeret me prezantimin e saj. Mbaj mend ne ato caste dikush tha “Kjo eshte motra e Adelines!”. Qe prej atij momenti si me magji, cdo hap qe Zanfina ka hedhur ne karrieren e saj muzikore eshte shoqeruar pikerisht me kete fjali “Kjo eshte motra e Adelines!”. Kete vit vec, gjerat duket se po ndryshojne.Hit pas hiti videokip pas videoklipi, ajo nuk eshte me “motra e Adelines” por vec “motra e vetvetes” e per kete arritje te sajen jane krenare te dyja. Ne javet qe pasojne, afrohet nje tjeter moment kyc ne karrieren e Zanfines; Balkanvision-Festivali i Kenges Ballkanike. Ndersa per nje pjese te madhe te publikut, Balkanvision mund te jete nje tjeter Eurovision apo Eurovideo, per Zanfinen eshte nje rast ku perpara miliona spektatoreve mbarekombetare, do te kendoj ne menyre te drejtperdrejte hitin e saj me te fundit, duke i vene kapakun njehere e mire edhe nje tjeter thashethemi rreth vokalit te saj, i cili po ashtu si shume thashethemeve te tjera rreth kengetares nuk i dihet origjina. Gjithsesi mos u shqetesoni per Zanfinen, sepse ajo eshte “Made in Ismaili” nje familje qe prej dy dekadash ka sjell vetem sukses ne skenen e “Estrades shqiptare” e qe do vazhdoje me po te njejtin sukses edhe ne te ardhmen.Nuk po predikojme, ne e dime kete!
Cilat kane qene momentet me te rendesishme per ju gjate ketij dy vjecari qe shkoi, kur karriera juaj mori hov?


 • Zanfina: Faleminderit,jeni gjithmone perplot pozitivitet i cili rrezaton edhe ne faqen tuaj.Eshte e vertete qe jo vetem une,te katertat po punonim tmerresisht shume keto dy vitet e fundit pa marrur parasysh pengesat.Me befasoi,por edhe me beri te ndjehem mire komenti ne nje gazete te huaj ku shkruhej:"The Ismajli family are, in many ways, Kosovo's version of the Kennedys."Me beso,cdo minut kushtuar karrieres per mua ishte me shume se i rendesishem.Absolutisht cdo gje,qe nga foto-sesionet e deri tek pjesemarrjet ne festivale.Nuk jam tip qe bej shume zhurme,por kur synoj dicka,patjeter se e realizoj.Dhe ja,kam bindjen qe sakrifica po shpaguhet.Gezohem qe une dhe Adelina jemi motrat me te suksseshme,siq thua ti.Ndoshta keshtu na ben fakti qe jemi shume te ndryshme qe nga pamja,karakteri,e besa dhe shija muzikore.Por te ngjashme ne synimin e suksesit,gje qe e konsideroj qeshtje edukate.Megjithate na ka lindur e njejta nene hahaha...Ndoshta momenti kyc i karrieres sime ishte kur arrita te mos indentifikohem si motra e Adelines.Ky njekohesisht per mua ishte dhe momenti me i rendesishem edhe me i veshtire,por edhe ndodhi papritur.
Keni publikuar disa kenge te sukseshme si "Mirmengjesi", "Partizani i vogel" , "As i fundit as i pari" e te gjithe jemi ne pritje te albumit tuaj te dyte.Kur do dale ky album e c'te reja mund te na tregoni rreth kengeve qe do te perfshihen ne te?


 • Per albumin e dyte jam duke punuar qe nga dhjetori i vitit te kaluar por ja qe tani eshte shtator dhe nuk eshte kryer sepse jo e tera varet nga une.Ndodhte qe kompozitoret nganjehere te vononin kenget dhe gjera te tilla,por tani me kane mbetur edhe 2 kenge dhe albumi do perfundohet.Kam premtuar se do te punoj ngadale e mire,dhe kete po e bej.Shpresoj te dale ne shitje per me pak se nje muaj.Kam bashkepunuar me kompozitor te ndryshem nga Maqedonia,Shqiperia dhe Kosova.Arsyeja pse nuk kam bere album (deri me tani jane bere 3 vite),ishte se doja qe kur ta bej albumin e ardhshem te verehen perparimet† e mija,si ne vokal,ashtu edhe ne interpretim,'look' etj.
Jeni perzgjedhur si perfaqsuesja e Shqiperise, ne “Festivalin Ballkanik te Kenges”. Me cilen kenge do te prezantoheni atje dhe a mund te na tregoni dicka me teper rreth ketij eventi? • Atje do jem me kengen ''As i fundit as i pari'' me te cilen edhe fitova te drejten me marr pjese ne kete festival.Ky eveniment do te mbahet per here te pare† ne Kosove dhe jam shume e gezuar qe do ta perfaqesoje vendin tim dhe normalisht do ta jap maksimumin.Ende nuk kam ndonje informate te rendesishme lidhur me festivalin,por une ndihem fituese me faktin qe do te jem aty per te perfaqesuar kulturen e kombit tim.
Cfare do vishni ne Festivalin Ballkanik?


 • Hahahahaha,natyrisht qe kjo do mbetet befasi.Garderobes i kushtoj shuuume rendesi,dhe kjo verehet,por kjo me ben te jem ne telashe pastaj hahaha.Edhe pse e vlen sepse jam e kenaqur me cdo paraqitje skenike qe kam pasur deri sot.Megjithate,le te mbetet nje befasi e cila shpresoj te jete me interesante sesa tek festivali,por dhe tek klipi.
A i keni degjuar kenget e tjera konkuruese (te Festivalit Ballkanik)? Si mendon se jane ne krahasim me kengen tuaj?


 • Jo.Mesa di une,nuk kam te drejte per momentin qe ti degjoj.Nuk e di kush, cka do kendoje,por e di se shume shtete ballkanike do te jene aty si: Maqedonia,Greqia,Turqia,Bosnja dhe Hercegovina,Kroacia,etj.Do te percillet nga shume shtete dhe nuk e imagjinoni sa e lumtur jam qe ne mesin e atyre kengeve,do jehoje dhe nje kenge e bukur shqipe.
"As i fundit as i pari" eshte videoklipi juaj me seksi deri me sot. Ai hapet me nje sekuence filmike ku ju dilni nga nje guacke qe te kujton "Lindjen e Venusit" te Botticellit. Cili eshte mesazhi pas kesaj "lindjeje"?

Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Normal_ZanfinaIsmaili


 • Oh,faleminderit,ti vertet ke aftesine te besh nje femer te ndihet si mbretereshe hahaha.Ishte ide e Adelines dhe pas ca medyshjeve e pranova.Ajo cmendet pas asaj sekuence te kenges.Une isha skeptike qe do te keqkuptohesha,por analizova me kujdes ato qe me sygjeronte i tere ekipi.Mund te them qe mesazhi ka te beje me rilindjen e se bukures.Qofte femer,kenge,menquri,etj.Por edhe primesa shume artistike qe ipet edhe ne melodi,me bindi qe sado pak te ik nga stereotipi dhe te prek artin e vertete (Botticellin,ne kete rast),dhe t'ia rikujtojme vetes qe ne vertete† dijme c'eshte bukuria ne art,mitologji dhe mund ta jetesojme pa nevojen e "komercit".Mesazhi mund te nderlidhet edhe me ate qe nuk eshte e thene qe cdo kengetare te jete "mjet perdridhes" me intelekt te limituar per te qene e pelqyer,por mund te jesh edhe shqiptare,edhe e ngritur intelektualisht.Pra,cdo gje ka te beje me rilindjen e se bukures,qofte ajo edhe artistikja† ne kenget e sotme.
.......


 • Po shikoja videoklipin dhe nuk e di perse, por nga fundi i videoklipit (10 sekondat e fundit) me jepet pershtypja sikur ju e dinit qe kenga do behej nje hit. Jepni nje buzeqeshje qe duket sikur te thote "Yep!Kjo kenge eshte HOT!"...Shikimet e mia nganjehere flasin shume,hahaha.Qe kenga ishte e suksesshme e kam ditur qe nga fillimi sepse kush e ndegjonte i pelqente dhe me thoshte: "Kukuuuu qfare kenge e mireee,sa bukur e ke vokaliiiin",dhe merrja vetem kritika te mira.Ndersa gjate xhirimit te klipit kam qene shume† e disponuar dhe asnjehere nuk e kam mbyllur gojen duke buzeqeshur hahaha.Falenderimet e mia me te medha shkojne ne adrese te Florit,atij qe krijoi kete kenge,i cili nuk di te beje kenge te dobet sikur kjo qe me vodhi zemren posa e degjova.E ndjeja se do ishte hit.E ndjenim te gjithe qe e degjuam.
Ju jeni pothuajse ne perfundim te "Fakultetit te Drejtesise" ne Kosove, Mbasi te merrni diplomen, premtoni se do te beni dicka per tu vendosur ligji i "Te drejtave te autorit" edhe ne Kosove?


 • Shpresoj qe deri atehere ky ligj te jete i aplikueshem dhe une ti kem duart plot pune.Gjithsesi qe premtoj dhe gjithashtu premtoj qe do te jem e pameshirshme ndaj padrejtesive te cilat u ushtruan mbi neve me dekada te tera.
Do ju keshilloja te mos beheshit kurrsesi gjyqtare† (avokate po dmth,
por jo gjyqtare), sepse djemte e Prishtines do benin namin, vetem per ta marre nje ndeshikim nga Zanfina ))))


 • Dyshoj hahahhahahahaha.Nuk besoj qe egoja e ndonje djali kosovar do te duronte te kete nje gjyqtare Zanfine shume te pameshirshme para krimit,si dua te behem.Prandaj dhe dyshoj hahahahaha.Ka edhe nje lajm tjeter pervec "As i pari as i fundit", qe po i "terbon" fansat tuaj. Flitet se jeni lidhur me futbollistin Lorik Cana e si rralle here, fansat e aprovojne kete lidhje.
A eshte e vertete apo kemi te bejme me nje thashethem te rradhes?


 • Eshte thashethem, sepse une Lorik Canen nuk e njoh personalisht.

Per ju egzistojne disa prej thashethemeve me te Cuditshme. Ne nje
prej tyre tregohet se kane dashur te ju rrembejne por ju kane shpetuar
bodigardet e kryeministrit???


 • Hahaha,faleminderit prej Zotit deri me tani asnjehere nuk ka pasur tentim kidnapimi ndaj meje,por kjo ndoshta eshte perzier nje ngjarje para disa muajsh tek ndertesa ku po jetonte kryeministri i atehershem (Bajram Kosumi) mua nje djal me mori qanten nga dora dhe iku,por qe ate e zuren dhe mua mu kthyen gjerat e mia.
......


 • Dhe ne mbyllje ju urojme sukses ne “Balkanvision”, shpresojme te merrni ndonje Cmim, sepse patjeter do jemi duke ju ndjekur nepermjet ekranit te tv.Me lejo te te falenderoj une ty per kete interviste e cila me beri te ndjehem kaq mire,gje qe nuk ndodh shpesh me tjera intervista.Sa i perket Ballkanvisionit,te falenderoj nga zemra per uraten,por une mendoj qe cmimin me te madh tashme e kam fituar duke mu besuar e drejta qe te perfaqesoj kombin tim.Megjithate une shpresoj te mos zhgenjej askend sepse ne kengetaret punojme per te kenaqur publikun.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 34
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Empty
MesazhTitulli: Zanfina Ismaili e kenaqur nga viti 2007   Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Icon_minitime15/1/2008, 15:21

Qe ne fillim te vitit 2007,ajo lansoi albumin e ri,i cili u shit ne numer rekord ne tregun shqiptar.Ne pranvere e shijoi pjesemarrjen ne festivalin me te madh te muzikes moderne shqiptare ‘Top Fest 4′ qe organizohet ne “Top Chanel” dhe u shperblye.

Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Normale_Zanfina_Ismaili


Ne vere ajo ishte e pranishme pothuajse ne te gjitha koncertet qe u organizuan ne qytetet shqiptare.Kengetarja Zanfina Ismaili mund te jete nje nder personat me te kenaqur per te mirat qe i ka sjell viti 2007.Albumi i ri,ne koncerte brenda dhe jashte Kosoves,pjesmarrja ne festivale dhe duartrokitjet e gjata te publikut e kane percjellur ate ne cdo eveniment ku ka marre pjese.Zanfina kete vit tregoi se mund te jete nje kengetare e suksesshme,madje me shume se qe mendohet.Zanfina Ismaili ne prag te nderrimit te motmoteve,per te gjitha sukseset e saj flet per gazeten tone.


A parashikoni tė lansoni album mė tė ri nė treg ashtu sikur bete vitin e kaluar?.Nėse po,a mund te tregoni se sa kohe ju nevojitet per te aranzhuar nje album?


Po e kam menduar kete,dhe do te filloj te punoj ne fillim te 2008 dhe do te kem perkushtim te madh njesoj si ne albumin e dyte.Ne albumin e dyte kam punuar dikund 2 vite dhe me kane dalur kenget ashtu siq kam deshiruar sepse mendoj se albumi i cili punohet per disa muaj s’mund edhe te jete shume i suksesshem.Do te punoj me gjate dhe me kujdes te madh.

Po kendoni shume ne Kosove dhe jashte saj. Si po priteni nga publiku?
Nga fillimi i vitit 2007 kam punuar shume kam qene shume e angazhuar,dhelirisht mund te them se deri me tani ka qene viti me i mire i karrieres sime.Si ne Kosove ashtu edhe ne diaspore kam kaluar shume mire,publiku ishte i hareshem,atmosfera ishte e mire.Kur i shtohet kesaj edhe doza e optimizmit te shqipetareve qe ka ekzistuar kete vit,atehere normalisht jam edhe me shume e kenaqur.

Kete vit keni marr pjese ne festivalin “Top Fest 4″. A do te merrni perseri pjese ne kete festival apo ndonje tjeter?
Ne TopFest kam konkuruar sepse mora ftese nga TopChanel qe te jem ne gare.Por edhe kisha nevoje qe kengen ta promovoja dhe kjo ishte menyre e mire promovimi.Dhe pata sukses.Kengen qe kendova ne ”TopFest”,ka ndodhur ta kendoj edhe dy here,pasi qe ate e kerkonte publiku.
Cila ka qene thashethemja me e embela dhe me e hidhura per ju gjate 2007?
Zakonisht thashathemet s’jane te kendshme sepse qe te jene me interesante ato behen ne menyre nganjehere edhe degraduese per njeriun.Me e hidhura ishte ajo per nje lidhje joekzistuese(thashethemja per lidhjen me futbollistin me Lorik Canen),ndersa me te embel nuk kishte fare hahaha.
Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Normale_Zanfina2

Tashme je nje nder kėngėtaret mė tė adhuruara nė Kosovė, sidomos gjatė kėtij viti.Cila ėshtė porosia e juaj pėr ashuruesit. Do tė bėni ndonjė spot ne fillim vit, apo pse jo tė merrni pjesė edhe nė ndonjė festival?
Per festivale nuk kam menduar,ndersa sa i perket spotit une kisha ne plan qe ne kete vite ta beja nje spot por pasi qe mundesite nuk ishin te mira e kam lene per ne janar dhe besoj se nga fundi i janarit do te jete neper Tv tona dhe do te jete
inovativ dhe me nderrim te stilit,sic kam bere disa here deri me tani.

Kush ju ka fyer me se shumti gjate ketij viti?
Askush ne veqanti,sepse nuk sjellem keq qe te sjellen keq me mua.Ndersa armiqve nuk u jap rastin as te flasin me dhe per mua.
A planifikoni te beni ndonje kenge me ndonje reper.Ai i preferoni bashkpunimet? Nese po me kend?
Bashkepunimet deri me tani nuk i kam pasur te shumta por kjo nuk do te thote qe nuk do te kete,ndersa me ndonje reper nuk e kam menduar ndonjehere por ne te ardhmen pse jo?
Dhe me kend?
Hmmm,nuk e di,kur te me ofrohet ndonje bashkepunim atehere do ta mendoj.

Cila ka qene dita me e piklluar e vitit?
Dita me e pikelluar ka qene 30 dhe 31 gushti dhe shpresoj qe gjate jetes mos
te kem me asnje dite te tille as te ngjashme.(Dita kur eshte vrare Triumf Riza i dashuri i Adelines).

A mendoni se koncerti i “50 Cent” ishte ngjarja me e madhe e vitit nga sfera e kultures?

Ngjarje kulturore kishte shume,ndersa ardhja e 50cent i ka hapur rruge yjeve tjera boterore qe te vijne ne Kosove dhe te shohin se ne jemi popull artadashes.

A do te kishit pasur deshire ta shihni veten te pranishem ne kete koncert?

Jo,sepse qysh ne fillim kur filluan reklamat per kete koncert me eshte bere kjo pyetje e njejte dhe jam pergjigjur se: Nuk dua te jem mysafire sepse ai eshte nje yll shume i madh ne bote dhe nuk besoj se une apo kushdo tjeter do te kalonte mire.Dhe ashtu doli.

Cila ishte dieta e preferueshme e Zanfines gjate 2007-tes?
Dieta per humbje peshe nuk kam mbajtur asnjehere sepse veshtire shtoj peshe.
A mund ta pershkruani puthjen e pare, nese nuk ju vjen keq?
Jo, kjo eshte dicka personale.

Publiku ju njeh me shume si kengetare,por nuk di shume per katakterin tuaj.Ju,a jeni vajze rebele,apo serioze ne jeten e perditshme?
Jam vajze serioze.Kur jam ne disponim te mire,atehere te gjithe qe jane afer meje ndihen mire,pasi di edhe te bej edhe shume humor.

Nė fund! Ēka i premtoni publikut kosovarė nė tė ardhmen?
I premtoj kenge te mira,klipe koncerte te shumta si dhe te mbetem kjo qe jam.
Ju falenderoj shume per intervisten dhe suksese.
Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Normale_107
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
Sponsored content
Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Empty
MesazhTitulli: Re: Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili   Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Intervista me kengetaren Zanfina Ismaili
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: