Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Interviste me Mariza Ikonomi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 101
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Interviste me Mariza Ikonomi Empty
MesazhTitulli: Interviste me Mariza Ikonomi   Interviste me Mariza Ikonomi Icon_minitime18/12/2007, 15:45

Mariza Ikonomi kam vuajtur pėr dashurinė

Gjithmonė e veēantė nė gjetjet e saj, ashtu si edhe nė zė duket se kėngėtarja Mariza Ikonomi i ka kėto dy elementė, armėt mė tė forta tė daljes sė saj nė skenė. Duket se edhe kėtė vit, Festivali i Kėngės nė RTSH do tė sjellė njė tjetėr surprizė pėr kėngėtaren e suksesshme.Njė gjetje e veēantė, ndryshe nga herėt e tjera, “Malli i tretur” e sjell Marizėn nė njė stil “buda bar”, qė zbulon tipare tė tjera nė vokalin e saj. Ndėrkohė ende e padashuruar, kėngėtarja ia kushton pjesėn mė tė madhe tė kohės, muzikės.

Sėrish nė skenėn e festivalit.Duket se Marizės nuk i pėlqen tė mungojė aty…


Vendosa tė marr pjesė nė festival, sepse nė radhė tė parė mė pėlqen tė dal nė skenė dhe duke qenė se kėtu nuk ka shumė evenimente tė mėdha, ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr tė ndenjur afėr skenės. Unė nuk rri dot pa skenėn. Mė pėlqejnė emocionet e festivalit, sepse jam rritur me ato emocione, qė nė moshėn 11-vjeēare. Pėr mė tepėr festivali ka traditė dhe tė kėnduarit live ėshtė shumė ndryshe nga tė kėnduarit me play back, ku tregohen vlera tė vėrteta tė artistit.


Vjen me njė bashkėpunim tė Genti Lakos dhe Arben Dukės…


Ishte materiali i Gentit qė mė preku qė nė fillim dhe nėse ndodh kėshtu e di, qė do tė dalė njė material i bukur. Kjo mė bindi pėr tė qenė nė festival. Ėshtė njė material, qė nuk tregon potencial vokal, sepse publiku ėshtė mėsuar tashmė me kėtė potencial timin dhe ndaj e pranova me kėnaqėsi. Vėrtet ėshtė njė kėngė, qė besoj se publiku do ta kėndojė. Ėshtė njė kėngė e veēantė.

Ėshtė synim pėr ty pjesėmarrja nė “Eurosong”?


Sigurisht, por jo ndėr pikėsynimet mė tė mėdha. Ambiciet e mia shkojnė edhe mė tej. Pėrderisa i jam futur kėsaj gare, tė merr vetė rrjedha.

Ēfarė impenjimesh tė tjera ka Mariza pas festivalit


Momentalisht jam duke mbyllur edhe albumin, qė do tė dalė pėr Krishtlindje ose Vitin e Ri, duke qenė njė surprizė e bukur pėr audiencėn. Pėrveē materialeve tė mia, aty do tė ketė edhe disa nga krijimet tė mira tė flokut jugor, tė panjohura mė parė.

Kohėt e fundit tė kemi parė me luk tė ndryshuar, pas shumė vitesh. Si ndjehesh me pamjen e re?


Nė fakt doja tė zmadhohesha pak. Mendova se kishte ardhur njė moment qė duhet tė ndryshoja, sepse duke qenė vazhdimisht nė skenė ėshtė e nevojshme, ndonėse unė e kam shumė tė vėshtirė tė ndryshoj. Kisha shumė kohė me flokė tė gjata, tė zeza. Nuk jam penduar ndjehem mirė me kėtė luk.

Jashtė skenės je njė nga kėngėtarėt mė pak tė pėrfolura, por jo tė papėrfolura pėr jetėn private. Ke njė mashkull nė krah?


Sigurisht kam njerėz qė mė bėjnė tė ndjehem mirė, por nuk kam asgjė serioze.

Momentalisht je e dashuruar?


Jo. Ėshtė njė zgjedhje e imja, por edhe ēėshtje kohe. Fakti qė unė kam qenė shumė e zėnė nė kėtė periudhė, vėrtet nuk kam pasur mundėsi t’i pėrkushtohem njė lidhjeje.

E ndjen nevojėn e njė partneri, apo njė njeriu ku tė mbėshtetesh?


Unė jam mėsuar, qė e vogėl tė mbėshtetem nė shpatullat e mia, sepse mendoj se jam shumė e zonja pėr tė ecur edhe me forcat e mia.Pa mbėshtetjen e njė mashkulli.

Sa e rėndėsishme ėshtė pėr ty dashuria?


Sigurisht, qė ėshtė e rėndėsishme, por jo e vetmja, qė mund tė frymėzojė. Madje kėtu nė Shqipėri mendoj se ka shumė gjėra qė tė frymėzojnė. Njerėzit mund tė bėjnė edhe pa tė.

Je ndjerė ndonjėherė e tradhtuar nga dashuria?


Jo.

Ke vuajtur pėr dashurinė?


Kur kam dashuruar edhe i kam pranuar vuajtjet.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Interviste me Mariza Ikonomi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: