Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Interviste me kengetaren Mihrije Braha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 100
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Interviste me kengetaren Mihrije Braha Empty
MesazhTitulli: Interviste me kengetaren Mihrije Braha   Interviste me kengetaren Mihrije Braha Icon_minitime26/11/2007, 16:52

Pėr Platorin mund tė lė edhe muzikėn

Interviste me kengetaren Mihrije Braha Normal_mihrie-braha-naim-abazi

Ka ardhur nė Tiranė, si anėtare e jurisė dhe e ftuar speciale nė festivalin “Kėnga magjike”. Por, si gjithmonė e mirėnjohura Mihrije Braha nuk ėshtė vetėm. Nė krah tė saj qėndron bashkėshorti i kėngėtares, Naim Abazi njė njeri i njohur dhe me reputacion nė botėn e spektaklit e tė muzikės kosovare. E ndėrsa tek Mihrija spikat gjithmonė imazhi i saj, i kuruar me shumė kujdes, qė tėrheq vėmendjen e tė gjithėve duket, se Naimi ėshtė mishėrim i njeriut tė qetė dhe tė ekuilibruar. Ēifti ka mbėrritur nė kryeqytet mesditėn e sė enjtes dhe tė dy janė treguar shumė tė duruar pėr t’i dėgjuar tė gjitha kėngėt e festivalit edhe njė herė tjetėr gjatė provave. Sepse, si profesionistė dhe anėtarė tė jurisė ata nuk mund tė gabojnė nė zgjedhjet e tyre. Por ndėrsa vizitat e saj nė Shqipėri kohėt e fundit nuk kanė qenė tė shpeshta, Mihrije Braha vazhdon tė jetė e impenjuar me muzikėn nė Prishtinė. Sapo ka pėrfunduar njė show televiziv, nė tė cilin ka qenė drejtuese sė bashku me Naimin, ndėrsa kėngėn mė tė re e ka prezantuar mbrėmė nė sallėn e Pallatit tė Kongreseve. Pėrtej skenės, dashuria mė e madhe e ēiftit ėshtė djali i tyre 13- vjeēar, Platori.

Si anėtare e jurisė nė festivalin “Kėnga magjike”, i keni dėgjuar tė gjitha kėngėt konkurrente dhe si ju duken krijimet e kėtij viti?

I kam dėgjuar pėr javė tė tėra dhe mendoj se janė kėngė shumė tė bukura.

Pa dashur, qė tė nxjerrim votėn tėnde ke ndonjė preferencė tė veēantė pėr kėngėtarėt e Kosovės nė raport me ata shqiptarė?


Absolutisht, qė jo. Unė tė gjithė i kam shokė, i kam kolegė dhe mbi tė gjitha janė
krjime shumė tė mira. Mund tė them, qė midis 6-7 kėngėve ėshtė shumė e vėshtirė tė vlerėsojmė mė tė mirėn.


Prej kohėsh nuk ju shohim nė Shqipėri si protagoniste nė evente muzikore. Me ēfarė jeni duke u marrė nė Prishtinė?


Sapo kam pėrfunduar njė show-televiziv, me adhurues dhe fansa tė mi, nė njė spektakėl shumė tė ndjekur pėr gjashtė javė sė bashku me Naimin. Kam realizuar njė kėngė tė re, e cila u prezantua mbrėmė nė “Kėnga magjike”, ku unė isha e ftuar. Paralelisht jemi duke punuar edhe pėr programin e vitit tė ri, ndėrsa pėr njė muaj mendoj tė nxjerr njė videoklip tė ri.


Gjithmonė je dalluar pėr look-un e veēantė. Cili ėshtė sekreti i pamjes tėnde?

Ndoshta jeta, qė bėj. Jam njeri i qetė, qė rrezatoj nė ēdo moment pozitivistet dhe bėj gjumė tė qetė.

Po trajtimet kozmetike apo fizkultura, sa pjesė kanė nė pamjen tuaj?

Kur kam kohė, bėj edhe trajtime. Megjithatė ju e dini shumė mirė, qė ne kemi shumė prenotime, lodhemi shumė. Them qė fizkultura ime ėshtė pikėrisht puna dhe lodhja qė kam. Kujdes tė veēantė kam tek kremrat qė pėrdor pėr lėkurėn dhe kam zgjedhur njė linjė zvicerane.


Ndėrkohė djali juaj ka shkuar tashmė 13 vjeē. E keni menduar pėr tė pasur edhe njė fėmijė tjetėr?

Jo, pėr momentin them qė jo.( qesh) Ndoshta mė vonė edhe mund tė mė ndryshojė mendja.

Cilat janė marrėdhėniet e tua me djalin?

Dua tė them, qė para ēdo gjėje tjetėr nė radhė tė parė ėshtė Platori. Falėnderoj Zotin, qė ai ėshtė nė linjė tė mirė, ėshtė inteligjent, ėshtė njė nxėnės i mirė dhe pėr momentin nuk kam probleme. Por, tani qė po vjen faza e pubertetit kam dėgjuar nga plot nėna, qė kanė probleme me fėmijėt e vet. Mė besoni, qė jam nė gjendje ta le edhe muzikėn, vetėm qė tė mos mė devijojė ēuni.


Ke kohė tė mjaftueshme pėr tė qėndruar me Platorin?

Relativisht edhe kam, sepse i programoj gjėrat. Deri nė ora 4 pas dreke i pėrfundoj gjithė punėt e mia dhe ai kur kthehet nga shkolla mė gjen nė shtėpi.

Po kur shkon nėpėr koncerte jashtė Kosovės?

Kur udhėtojmė jashtė Kosovės kujdesen prindėrit e Naimit pėr tė, ndėrsa kur ka
ndonjė festė e marrim me vete.

Po marrėdhėnia me Naimin? Pėrpara pak kohėsh u fol se mes jush kishte probleme...
Janė vetėm thashetheme. Njė artist gjithmonė ėshtė aktual dhe kur arrin pėrtej kulminacionit del dikush tė flasė diēka jo tė mirė pėr tė. Madje mund tė them, se fakti qė dukem bukur ėshtė edhe meritė e Naimit. Jam njė femėr me fat, qė e kam. Ėshtė njeri i madh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Interviste me kengetaren Mihrije Braha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: