Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Interviste me kengetaren Rovena Dilo

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 101
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Interviste me kengetaren Rovena Dilo Empty
MesazhTitulli: Interviste me kengetaren Rovena Dilo   Interviste me kengetaren Rovena Dilo Icon_minitime29/12/2007, 05:22

Rovena Dilo dėshirat e mija pėr shqiptarėt e 2008

Interviste me kengetaren Rovena Dilo Th-foto8

Nė njė intervistė kėngėtarja e mirėnjohur flet pėr vitin qė po mbyllet dhe atė qė po afron.Por dhe mbi planet nė aspektin profesional, duke treguar detaje mbi videoklipin dhe albumin e ri qė do tė nxjerrė. Ndalet nė urimet pėr shqiptarėt duke treguar pse dėshiron tė ndalet nė ato qė i cilėson “halle tradicionale”. Si dhe me cilėt do tė kalojė mbrėmjen e shumėpritur tė ndėrrimit tė viteve.

-Jemi nė ditėt e fundit tė 2007-ės dhe pėr rrjedhojė pyetja ėshtė si ka qenė pėr ju ky vit?
Mund tė them se viti qė po mbyllet ishte i mbushur me veprimtari tė cilat nė aspektin profesional, atė tė kėngės, sollėn jo vetėm suksese por dhe risi. E them kėtė sidomos kur kam parasysh faktin se nė muajt e parė tė 2007-ės, nė tregun muzikor doli kėnga “Dorėzohem”, me njė videoklip qė mendoj se ishte i arrirė.


-Mė duhet tė ndėrhyj kėtu dhe tė kujtoj se jo vetėm qytetarėt, teleshikuesit e dėgjuesit, por dhe kritikėt e specialistėt e tjerė tė fushės, e kanė vlerėsuar klipin tuaj duke e cilėsuar si unik pėr vetė cilėsinė e tij. Citoj vlerėsimin se klipi juaj kishte pėrmasa gjigante A mund t’ju pyes sa ka kushtuar ai?
Ē’ėshtė e vėrteta ka kushtuar vėrtetė shumė. Por, e rėndėsishme ėshtė ajo qė cituat dhe ju. Arrita tė nxjerr njė videoklip risi, ndryshe nga pjesa mė e madhe e atyre qė shihen deri sot. Ai po transmetohet nė televizion prestigjioze si Top Channel, My Mucic, Supersonic TV. Ky i fundit qė i pėrket shtėpisė diskografike me tė njėjtin emėr, ka marrė pėrsipėr prodhimin dhe distribuimin e albumit “Dorėzohem” nė tė cilin gjenden edhe 11 kėngė tė tjera.

-Nė vigjilje tė Vitit tė Ri ēfarė do tė dėshironit t’ju sjellė 2008-a?
Sigurisht qė dėshirat janė tė mėdha, nė jetėn private dhe atė profesionale. Nė kėtė tė fundit, dėshiroj qė tė vij kėtė vit qė vjen, pėrpara publikut me njė videoklip tė ri. Ai do tė pėrgatitet pėr tė lanēuar kėngėn “Rrėfimi”. Kjo kėngė ka muzikėn e Armend Rexhepagiq dhe tekstin e Aida Barakut dhe ėshtė orkestruar nga Darko Dimitrov.

-Nė kėtė pikė, keni ju edhe tjetėr projekt muzikor pėr vitin qė po afron?
Po, gjatė vitit tė ardhshėm kam nė plan tė nxjerr njė tjetėr album me kėngė tė reja dhe pėrzgjedhje e ripunime tė disa perlave tė tjera nė kohė.

-Mbrėmja e ndėrrimit tė viteve mė 31 dhjetor ku do ta gjejė Rovenėn?
Kėtu nė ish-Bllok, nė lokalin tim ku edhe po flasim bashkė nė kėto momente. Do tė jem nė shoqėrinė e familjes sime, miqve dhe bashkėpunėtorėve por sidomos edhe tė klientėve tė “Bar Rovena”.

-Keni menduar tė bėni dhurata nė kėtė prag feste tradicionale?
Dua vetėm tė marr dhurata pėr kėtė festė. (Qesh)

-Sė fundi cili ėshtė urimi juaj pėr shqiptarėt nė prag tė Vitit tė Ri?
Urimi im. Fatkeqėsisht, pas afro dy dekadash postkomunizėm, urimi parėsor ėshtė qė tė kemi sa mė pak halle “tradicionale”. Domethėnė tė vuajmė sa mė pak nga mungesa e dritave, ujit, rrugėve dhe infrastrukturės nė tėrėsi. Mbi tė gjitha, pėr shqiptarėt e Kosovės, qė kėtė vit ta nisin me shtetin e tyre tė pavarur, qė po e presin me padurim, po aq shumė sa dhe e meritojnė. E padyshim, tė gjithė shqiptarėve brenda dhe jashtė kufirit tonė, i uroj njė vit tė mbarė, tė shėndetshėm dhe me sa mė shumė dėshira tė realizuara.

Interviste me kengetaren Rovena Dilo Th-foto1

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Interviste me kengetaren Rovena Dilo
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: