Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Intervista me kengetarin Ermal Fejzullahun

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 100
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Intervista me kengetarin Ermal Fejzullahun Empty
MesazhTitulli: Intervista me kengetarin Ermal Fejzullahun   Intervista me kengetarin Ermal Fejzullahun Icon_minitime8/12/2007, 16:54

Intervista me kengetarin Ermal Fejzullahun

November 24, 2007 3:03 pm admin AdmiraL
Intervista me kengetarin Ermal Fejzullahun Erlami
Kėnga juaj e fundit u kthye nė njė hit kėtė verė. Kujt i thotė Ermali “E shkuar e harruar”?
Jo vetėm kėnga “E shkuar e harruar” por tė gjitha kėngėt e mia nuk kanė tė bėjnė aspak me jetėn time private kėshtu qė unė thjesht mundohem vetėm t’u jap maksimumin tim dhe t’i interpretoj sa mė mirė qė mundem.
Je tip qė kur i kthen shpinėn dikujt e harron pėrgjithnjė apo tė m-beten kujtimet e mira?
Nuk mė ka ndodhė qė t’i kthej shpinėn dikujt nė qofte se faji ka qenė i imi, por nėse mė humb besimi tek dikush s’behet fjalė qė tė kem kontakt ashtu si kam pasur mė parė.
Veē kėtij hiti, tashmė nė treg keni hedhur edhe njė klip tjetėr, si ia arrini tė realizoni kaq shpesh klipe?
Preferoj qė tė realizoj klipe duke qenė se ėshtė njė marketing i mirė pėr kėngėn dhe i jep mė tepėr emocion etj. Nė ēdo album timin kam patur nga dy ose tre videoklipe tė realizuara.
Mendoni qė -me anė tė klipeve do tė jeni mė i preferuar pėr publikun, apo ėshtė mėnyra mė e lehtė pėr tė bėrė njė album?
Deri tani kam realizuar tre albume dhe gjithė punėn qė e bėj pa kursyer asgjė, e bėj pėr tė realizuar njė tė tillė, qė mendoj se ėshtė shtyllė pėr njė kėngėtar, pra pėrmbledhja e kėngėve tė mira. Kurse klipet ashtu sikurse e theksova mė
art mė ndihmojnė pėr gjėra tė tjera.

Kė e konsideroni konkurent tė fortė, nė kuptimin e mirė tė fjalės?

Gjithė tregu muzikor ėshtė konkurencė, dhe kjo mė ndihmon mė shumė sepse mundohem tė punoj edhe mė shumė pėr tė arritur sukses tė mėtejshėm.
Cili ėshtė personi qė iu mbėshtet mė shumė nė punė, pėrveē prindėrve qė i keni
permendur shpesh?

Po sigurisht qė prindėrit mė ndihmojnė shumė, menaxheri im Jeton Dautaj, daja im Hysi dhe shoku i jetės Malėsori.
Shpenzoni shumė pėr klipet, veshjet e tė tjera gjėra qė nevojiten pėr punėn?
Shpenzoj pėr klipet. Pėr profesion shpenzoj shumė kurse nė jetėn e pėrditshme nuk shpenzoj shumė. Garderobėn ma blejnė prindėrit gjithmonė.
E vazhdon shkollėn, keni kohė tė lirė pėr tė studiuar?
Kam pėrfunduar shkollėn e mesme amerikane dhe studimet e larta mendoj t’i vazhdoj nė Fakultetin e Ekonomisė nė degėn e Marketingut.
Ēfarė po bėn aktualisht, pas p e r i u d h ė s s ė n g j e s h u r tė verės?
Vėrtet ka qenė njė periudhė shumė e ngjeshur nė vere kėshtu qė momentalisht jam i angazhuar fundjavave nėpėr diasporė, kurse ditėt e tjera merrem me sport e me gjėra qė mė bėjnė mua tė ndihem mire.
Adhuruesve padyshim ju intereson ana e fshehtė qe ju dini ta ruani mire, por qarkullojnė fjalė qė keni njė tė dashur me emrin Saranda, mund tė na flasėsh mė shumė pėr tė?
Nuk ėshtė aspak e vėrtete se kam njė tė dashur. Tė them tė drejtėn tani po e dėgjoj pėr herė tė parė kėtė. Unė jam i lire, falė zotit dhe ende nuk kam tė dashur.
Dilni gjatė mbrėmjeve me miq apo e keni kohėn tė kufizuar?
Nuk i preferoj shumė daljet ne orėt e vona dhe sigurisht unė jam shumė i zėnė dhe me punė tė ngjeshur.
Ke shumė adhurues nė Shqipėri, si e ndjen veten kur je para tyre?
Kam pasur shumė ēaste tė mira kur kam kėnduar nė Shqipėri, mbaj mend nė fillim kur dola nė skenė pėr herė tė parė nė Tiranė kam pėrjetuar emocione tė paharruara por s’duhet harruar se nė pėrgjithėsi publiku shqiptar si nė Kosovė ashtu edhe nė Shqipėri janė shumė tė zjarrte dhe shumė shumė tė mirė. Kėshtu qė ndihemi mirė kudo para tyre.
Dhe sė fundi, cilat janė planet afatshkurta, do tė angazhoheni nė fushatat elektorale?
Jam duke punuar dy kėngė tė reja tė cilat shpresoj se nė fund tė kėtij viti do jenė nė duart e adhuruesve tė mi, kurse nė fushatė nuk mendoj se do te kėndoj meqenėse politika nuk mė intereson shumė. Unė e dua artin dhe tė gjithė ata
q ė e p ė l q e j n ė m u z i k ė n t i m e , prandaj nuk bėj muzikė pėr arsye tė tjera.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Intervista me kengetarin Ermal Fejzullahun
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: