Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Intervista me kengetarin Bertan Asllanin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 101
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Intervista me kengetarin Bertan Asllanin Empty
MesazhTitulli: Intervista me kengetarin Bertan Asllanin   Intervista me kengetarin Bertan Asllanin Icon_minitime8/12/2007, 16:57

Intervista me kengetarin Bertan Asllanin

November 24, 2007 2:59 pm admin AdmiraL

Intervista me kengetarin Bertan Asllanin Bertani
Elbino: Ku gjendeni ne keto momente e cfare jeni duke bere?

Bertan: Momentalisht jam ne Shkup, ku jam i angazhuar me koncerte si dhe me studion time qe do ta hap per nji kohe te shkurt.

Si ju shkojne punet me ndertimin e studios muzikore? Me cilet kengetare jeni duke punuar momentalisht?

Po, super me shkon, punoj ngadal qe ne fund te dal ajo qe une kam deshire.Perderisa jemi te kengetaret, ka shume te cilet kan deshire te incizojne tek une po endes s’eshte hap studio :))

Tek celesi muzikor kur dolet per te kenduar kengen “Fukara pa dashuri” pasi moret cmimin e dyte ju pershendetet me “Mami te dua shume”. Behej fjale per mamane tuaj apo”Big mamen”?
Jo, ajo ishte per nenen time te vertet AZRA . Per shkak se, ajo esht faktori qe un kam arrit ne ket shkall. Dhe me te vertet e dua shume!

Ju aktivizoheni ne shume aktivitete muzikore e nderkohe udhetoni shpesh.Si ka ndikuar karriera muzikore ne studimet shkollore?

Me heret e kisha me lehte , disi sikur kisha kohe te ndaj me teper kohe per oret e mesimit. Por , tani nuk kam kohe te mjaftueshme,megjithat nuk i lej anash oret e mesimit dhe detyrat e shtepise .Prapse prape, shkolla eshte primare e pastaj gjithcka tjeter.

Te qenit nje person i njohur, ju krijon me teper probleme me shoqerine e mesuesit ne shkolle apo me shume favore?

Ata te cilet i kam shoke te vertet gjithehere me kan dasht’ dhe s’ka kurrfar ndryshimi te ata,por, ka disa shoke ne shkolle qe jan paksa xheloze. Prapseprape sillem mire ndaj tyre.

Ju pelqen te jeni ne qender te vemendjes?

Po me pelqen te jem ne qender te vemendjes kur eshte koha dhe momenti per tu qene Intervista me kengetarin Bertan Asllanin Icon_smile .
Vec nuk kisha dasht’ cdohere, por ne vende te caktuara.

Ne kengen tuaj te fundit “Me fal” ndihej nje ritem i fuqishem regatoni .Me pare keni kenduar me se shumti pop-folk.Perrse ky ndryshim dhe a do te vazhdoni me kete ritem edhe ne albumin tuaj te ri?

Ne albumin e pare kishte kenge te rrymave pop , r’n’b,oriental-pop , a ne albumin e dyte do te kete kenge me stilin regaton . Do te mundohem te nxjer dicka nga studioja ime BMA Records nga e cila do ta degjoj cdo njeri .

Gjithashtu teksti i kesaj kenge thote: Te dua zemer bota le ta dije/Pa ty jeta s’ka kuptim/Me fal te lutem eja kthehu ti/ Te dua zemer une vuaj per ty. Eshte bazuar kjo kenge ne ndonje eksperience personale dhe a deshiron Bertani me i tregu botes nepermjet Albaniac, se kush eshte vajza e zemres se tij?

Teksti esht i shkruar nga Naxhije Berisha nena e kengeratres se njohur Erzana Berisha on (Bashkshortja dhe vajza e te ndjerit Agron Berisha). Keshtuqe une s’kam qen prezent kur ajo e shkroi tekstin , qe dmth. nuk eshte bazuar ne ndonje vajze (qe njoh une).

Cfare mund te na tregoni per albumin e ri, kengetaret me te cilet do bashkepunoni ne te, titullin, rryma muzikore dhe ndonje date te peraafert se kur mund te publikohet?

Ende nuk kam filluar te pergatis albumin e ri , por do te ket’ kenge te stilit r’n’b, pop , oriental pop , regetone . A per duet, ende s’kam planifiku dicka te tille nese ka ndoj te re do tju informoj…

Ne kenget tuaja kendoni shpesh per vajzat qe ju kane lenduar zemren.A e keni gjetur ilacin qe kerkonit? : )

Ende nuk kam hasur ne vajz e cila ma ka thyer zemren , por edhe nese ma ka thyer e kam gjet ilaqin :))

Kam vene re se stilin e veshjes e keni pak a shume si te skaters (djemte qe bejne skateboarding) A e ushtroni kete sport?

Me pelqen Skateboarding, por asnjiher nuk e kam provu Intervista me kengetarin Bertan Asllanin Icon_smile .Kam shoke qe miren me ket sport . Nuk do te thote se dukem ashtu te jem skater , Varet prej vendit ku jam dhe cka jam :))

Kur do te publikoni videoklipin e ri ?

Nuk dua tani te incizoj videoklip perderisa nuk e kam buxhetin e fort , me te cilin at’her do ta bej videoklipin fenomenal qe s’do ta ket askush : )
A keni ndonje plan per te ardhur tek komuniteti shqiptar ne Amerike per koncert ose per turne muzikor?

Ka shume organizator te cilet me ftojne per koncerte ne diaspore . Do te isha i lumtur te mbaj koncert ne Amerik per komunitetin shqiptar . Kur do te vij atje do te jeni te informuar :))

Bertan faleminderit per intervisten, suksese dhe gjithe te mirat!

Faleminderit dhe juve. Ju dua gjitheve.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Intervista me kengetarin Bertan Asllanin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: