Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Intervista me kengetaren Jehona Sopi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 100
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Intervista me kengetaren Jehona Sopi Empty
MesazhTitulli: Intervista me kengetaren Jehona Sopi   Intervista me kengetaren Jehona Sopi Icon_minitime8/12/2007, 17:08

Intervista me kengetaren Jehona Sopi

November 24, 2007 3:04 pm admin AdmiraL

Intervista me kengetaren Jehona Sopi JehonaSuksesi ėshtė i gatshėm pas njė pune tė madhe, kėshilluar, organizuar dhe punuar nga profesionistėt. Kohėt e fundit po dėgjoj fjalė tė mira rreth projektit tim tė fundit dhe kjo mė gėzon shumė…
Ēfarė pune latė nė mes tani qė po komunikojmė bashkė?
Jehona : Kam lėnė disa gjėra, mirėpo tani mė e rėndėsishmė ėshtė qė jam para kompjuterit dhe po u pėrgjigjem pyetjeve. (Qesh)
- Ju nuk e keni shumė qejf postėn elektronike. Si ka mundėsi qė pranuat ta realizonim intervistėn nė kėtė mėnyrė?
- Jam tip klasik. Ndoshta kjo ėshtė njėra prej arsyeve pse nuk e kam shumė qejf postėn elektronike, por nuk mund tė mos them qė m’i
ehtėson punėt ndonjėherė…

- Jehona, sa jehonė ka bėrė klipi juaj i fundit?

- Suksesi ėshtė i gatshėm pas njė pune tė madhe, kėshilluar, organizuar dhe
punuar nga profesionistėt. Kohėt e fundit po dėgjoj fjalė tė mira rreth projektit tim tė fundit dhe kjo mė gėzon shumė…

- Ēfarė keni kundėr janarit qė e quani “tė mallkuar”?
- Jo, nuk jam kundra asnjėrit prej muajve tė vitit. Thjesht, kėnga ishte punuar
pėr t’u promovuar gjatė muajit janar dhe ky ka qenė njė frymėzim i tekstshkrueses, qė e ēmoj shumė…

- Cili ėshtė muaji juaj i preferuar?
- Nuk kam ndonjė muaj tė preferuar. Stina mė e dashur ėshtė pranvera…
- Cilat janė angazhimet tuaja, veē kėngės?
- Pėrveē angazhimeve nė muzikė kam filluar tė studioj nė degėn e Psikologjisė nė Universitetin “Dardania” nė Prishtinė. Tani ėshtė fillimi… Jam nė vit tė parė.
- Sa provime keni dhėnė?
- Kam dhėnė 4 provime gjithsej dhe kam dalė shumė mirė.
- Pse zgjodhėt pikėrisht kėtė degė?
- Unė i dua shumė njerėzit dhe dėshiroj t’i njoh mė mirė, pėrfshirė edhe njohjen e vetvetes…
- Jeni nė gjendje ta psikologjisni njė njeri vetėm me njė takim?
- Ėshtė shumė herėt pėr mua tė psikologjis nė mėnyrė profesionale, por ndoshta nga pėrvoja ime jetėsore dhe nga natyra qė kam, do tė mund t’i ndihmoj…
- Ēfarė tipi ėshtė Jehona?

- E zbulova pak veten nė njėrėn nga pyetjet e mėparshme, kur thashė se jam tip klasik, megjithatė, jo plotėsisht, pasi jam edhe moderne. Jam shumė energjike dhe e dua shumė jetėn.

- Si e kaloni kohėn tuaj tė lirė, gjithmonė nėse keni kohė tė lirė?

- Gjej gjithmonė kohė pėr familjen dhe pėr shoqėrinė time tė ngushtė. Ata janė kėnaqėsia dhe frymėzimi im pėr punė…
- Ku dhe si e shihni veten pas 5 vjetėsh?
- Pas 5 vjetėsh? Sigurisht, e shoh veten tė “diplomuar” nė tė gjitha sferat e jetės time, duke pėrparuar nė degėn ku po studioj. Si ēdokush, edhe unė kam ambiciet e mia qė shpresoj t’i arrij pa dėmtuar askėnd.

- Jeni mė shumė pėr idenė e njė femre nėnė apo nė karrierė?

- Me tė dyja kėto tė alternuara.
- Si do ta kishte emrin vajza e Jehonės?
- Nuk e di si do tė mund ta ketė emrin vajza ime e imagjinuar, mirėpo jam e bindur se sido qė ta ketė, do tė jetė me kuptim nė shqip…
- Njerėzit janė kuriozė tė mėsojnė nėse jeni e dashuruar?
- Nuk bėj komente pėr jetėn time personale…

- Pse meshkujt nga Kosova pėrgjithėsisht i duan femrat nga Shqipėria, kurse kėto tė fundit pėlqejnė meshkujt nga Kosova?

- Nuk e di se si qėndrojnė punėt nė kėtė aspekt…
- Planet tuaja mė tė afėrta?
- Kam shumė plane, disa prej tė cilave nuk do tė doja t’i zbuloja sepse nuk e di kur mund tė realizohen. Besoj se do t’i bėj njė surprizė tė kėndshme publikut… Pėrsa u pėrket koncerteve, do tė jem sa nė Kosovė, sa nė Diasporė. Shpresoj qė edhe nė Shqipėri tė kem ndonjė paraqitje shumė tė shpejtė…
- Si dotė donit ta mbyllnit kėtė intervistė?
-Desha tė pėrshėndesja juve dhe gjithė lexuesit…

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Intervista me kengetaren Jehona Sopi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: