Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Nga AdmiraL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:49

E dashura ime

Tė tė them se sot jam sentimental
Ndoshta ėshtė turp
Koha ėshtė bėrė bajate
Ajo kėshtu duket tek ėndrrimtarėt,
le tė shuajmė
e le tė vuajmė edhe pse nuk ėshtė e drejtė

E dashura ime lėkura na kėrcet,
pas zjarreve tė ndezura nė fėmijėri,
hutimi mbi atė diēka bajate sjell ujėrat e turbullta,
Pas turneut tė mėrzitshėm dhe apetiteve adoleshente
Ndihemi tė plakur nė rininė e hershme!

E dashura ime unė njėherė tė pata thėnė se ekziston
lumturia nė sytė e tė verbėrit,
pranė tė sėmurit me vdekje luten engjujt,
Rrugėt zbrazen nga kriminelėt,
atėherė kur funeralet qarkullojnė tė heshtura
nė kanalet e nėnvetėdijės sė rojeve tė natės!!!

E dashura ime tė uroj ditė tė kėndshme!..

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:50

PERSE ...

Perse jemi te ndare
Dhe sjemi te bashkuar
Perse zoti na ka vrare
Kaq shum jemi larguar

Perse syt e mi
Po rrjedhin vec lot,
Nga qe jemi larg
Dhe ste perkedhel dot

Zemra nuk me rreh
Se nuk degjon gexim
Sepse ti mungon
Ne kraherorin tim

Perse zemra sme rreh
Se per ty ka ndjenja
Perse syri sme shef
Se ti je rrezja,

Ta zgjedhesh nje rruge
Sa nuk eshte shume vone
Qe te vish tek un
Zemrat ti bashkojme

Une jam Pellumb
Ti je Pellumbeshe
Ne zemren time
Gjithmone do te jesh

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:50

NE XHDO HAP UN TE KERKOJ

chka tė them...si tja filloj ,as vet nuk e di se pse
jam e tretur ne mendime
..mendime vetėm pėr ty,e humbur nė rrugėt e largėta e
vetmuar ne netėt e
ftofeta..e lodhur nga lotėt e ngrohta,eci rrugėve
duke tė kėrkuar nė xhdo kalimtar ,duke
shikuar nė syt e tyre a mund
ta gjej dashurin time,i shikoj me plot mall dhe
dėshiroj qė tė jesh dikun prej
tyre..por ti nuk je,nuk je as pran meje..edhe se
tė mbaj ne
zemer edhe se e jotja sjam
por ty tė dua edhe se nė zemėr e shpirt vetėm me ty
kam lumturi..dashuri,shėrim ne shpirtin tim..me trego
i dashur si ta quaj
kėt dashuri?si ti them
zemrės time se do tė jetojn nė largėsi pa ty e pėr ty
ajo jeton,me trego drita e syve tė mi si nė shpirt e
vetmuar tė qėndroj kur se ti je i vetmi sherim.Ti mė
trego si te vazhdoj rregėt pa qėllim,pa syt e tu dhe
perqafimet tuaja?
tė kėrkoj nė krahėt e shpendeve qė tek unė
fluturojnė,tė kėrkoj nė xhdo pik
shiut qė nė dritarėn time troket,tė kėrkoj nė
melodit e erės qė nė veshin
tim si zani yt cingron,tė kėrkoj se tė dashuroj,se
pėr ty jetoj dhe pėr ty
do tė vdes!
por nuk tė gjej aty ku tė lypi,tė gjej vetėm nė ėnrat
e mija nga cilat nuk
dėshiroj qė tė zgjohem,nė netėt qe i lutem zotit mos
tė mbarojnė kurr,nė
rrahjet e zemrės time qė mė tregojn se egxistoj.Tė dua
ėshtė shum pak tė tė thėm ,per ty jetoj ėsht pak
ma shum se pa ty nuk e
dua jetėn dota them tė vėrtetėn!
DIKU LARG


Diku larg ne horizontin e perqafimeve ti ishe ngritur nga gjumi.Diku ne mengjezet e bukura rrezja e djellit te trazoj nga endrat ,diku atje ku deshirosha une te jem ajo rreze qe te perqafon ne mengjes ,ftyra jote e shendritshme u buzeqesh.Atje ku era te lurton si kur gishtat e mi nepr floket tuaja,atje ku valet e detit perputhen dhe tregojn se ne thelcin e zemres time gjindesh ti,atje te zbardhin ditet ,linden hana,shendrisin yjet.
E une edhe mram e shqetsuar nga dhimjet e embla ,dhimjet e shpirtit te dashuruar,kerkojshe te jam me ty ne endra.Nga syt e mi rrijedhshin lotet dhe nji nga nji pikojshin ne jastykun tim....mallin dhe dashurin ma te prehet si nje thik ne zemer e bani ora qe shikova ne ato momente.Nga buzet e thamuna nje za e lishova ,nje emer e thira por ti smu pergjigje.Te paramenojsha duke ecur rrugeve qytetit me ato hapa si kur nji engjull i bardh...me krahet e hapur dhe shkelqim ne sy...une deshirojsha ne ato momente vetem te jem me ty!Si te ishe djell dhe me rrezen time te zgjoj une nga gjumi ,te perqafoj dhe koken tande ne krahnorin tim e mbaj deri ti i chelen syt,si te isha era dhe me gishtat e mi floket tuaja i krefi,si te isha pellumbesh dhe ne pragun tand te pres dhe ta tregoj rrugen...eh,si te isha!Si te isha hana qe naten te ban drit mbi qytetin e dashuris dhe mos te lejoj qe netet te jen te errta,si te kishte mundesi ti uli yjet dhe te shendris me driten e tyre...eh,si te isha!Si te isha diku larg atje ku gjindesh ti,atje ku me pret me duart e hapura,me buzet e ngrofeta ,me zemer plot dashuri...eh,si te isha!
Diku pran teje si te isha,por pa dyshim me ty une jam,diku ne ato kalusat qe sot ne rrug takove si te qendrosha,por pa tjeter ne zemren tande une jetoj...te dua per ty shkruaj,te dua per ty jetoj,te dua per ty vuaj,se pse shum te dashuroj!NE XHDO HAP UN TE KERKOJ

chka tė them...si tja filloj ,as vet nuk e di se pse
jam e tretur ne mendime
..mendime vetėm pėr ty,e humbur nė rrugėt e largėta e
vetmuar ne netėt e
ftofeta..e lodhur nga lotėt e ngrohta,eci rrugėve
duke tė kėrkuar nė xhdo kalimtar ,duke
shikuar nė syt e tyre a mund
ta gjej dashurin time,i shikoj me plot mall dhe
dėshiroj qė tė jesh dikun prej
tyre..por ti nuk je,nuk je as pran meje..edhe se
tė mbaj ne
zemer edhe se e jotja sjam
por ty tė dua edhe se nė zemėr e shpirt vetėm me ty
kam lumturi..dashuri,shėrim ne shpirtin tim..me trego
i dashur si ta quaj
kėt dashuri?si ti them
zemrės time se do tė jetojn nė largėsi pa ty e pėr ty
ajo jeton,me trego drita e syve tė mi si nė shpirt e
vetmuar tė qėndroj kur se ti je i vetmi sherim.Ti mė
trego si te vazhdoj rregėt pa qėllim,pa syt e tu dhe
perqafimet tuaja?
tė kėrkoj nė krahėt e shpendeve qė tek unė
fluturojnė,tė kėrkoj nė xhdo pik
shiut qė nė dritarėn time troket,tė kėrkoj nė
melodit e erės qė nė veshin
tim si zani yt cingron,tė kėrkoj se tė dashuroj,se
pėr ty jetoj dhe pėr ty
do tė vdes!
por nuk tė gjej aty ku tė lypi,tė gjej vetėm nė ėnrat
e mija nga cilat nuk
dėshiroj qė tė zgjohem,nė netėt qe i lutem zotit mos
tė mbarojnė kurr,nė
rrahjet e zemrės time qė mė tregojn se egxistoj.Tė dua
ėshtė shum pak tė tė thėm ,per ty jetoj ėsht pak
ma shum se pa ty nuk e
dua jetėn dota them tė vėrtetėn!
** Tė kerkova nė ėnderr Pram **Te kerkova ne ender mram...ne ender me sy te hapur se pse nuk kisha qetsi
as deshir ti mbylli syt e mi,te kerkova ne hijet e nates..se pse kisha frig
se nuk to jesh me rrezet e para te djellit.Te kerkova ne lotet e mija qe
pikoshin ne jastykun tim,se pse deshirojsha qe aty te jet dora jote dhe tmi
shin faqet e lakta,te kerkova ne buzet thata duke nga dhimjet e zemres ata
u thaten,te kerkova por nuk te gjeta!
Zemra me dhimbte ,shpirti vajtonte,duret i mija ishin te nrgimuna ....e ku
ishe ti i dashuri im?
Ishe me mua e pran nuk te kisha,ishe me mua e njaqe shum me mungonte
buzqeshja jote,ishe me mua e deshirojshe qe te digjem dhe shkrihem ne buzet
tuaja...ishe me mua ,ne zemren time,ne syt e mi,ne shpirtin tim se aty
qendron vetem ti syni im!
E lodhur nga lotet,nga dhimjet e embla te dashuris ,kerkojsha qetsimin tim
shpirtror,kerkosha qe te kam pran,te jam me ty ,te lotoj ne krahnorin
tend,te msheli syt dhe jap shpirtin ne duart tuaja!E mallergosun nga malli
per ty kerkoja te jem nje pellumbesh ne prehnin tend dhe aty ti msheli
krahet dhe zemra tme nalet,aty ne duart tuaja ne preherin tand.....aty dhe
vetem aty pran teje ku fillon jeta dhe mbaron vetem per ty!
Te kerkova i dahsuri im ,te thira ne emer, a me ndigjove ndoshta kur me nji
fjal dhe vetem nji fjal kerkojasha qe te jem jeta yte ...qendresa e lumturis
tande dhe ajo qe te ban te lumtur!te kerkova dhe prap dote kerkoj ne zanin e
bilbilit,ne rrezen e djellit,ne yjet e nates ne bukurin e hanes .Dhe dote
gjej se ti jeton ne zemren time,ne shpirtin tim,ne syt e mi,ne duart e
mija,ne frymen time...aty je ti dhe aty dote ngelesh deri qe nga un nuk ka
me pas ma asnji shej jete!


Me kujto!


A do te pytesh ndonje here kur bije shi a' loton qelli a po engjujt qajn?
A do te shikosh ndonje here yjet dhe mendosh a jan ato meteore qe digjen a po flaka e zemres time?
A do te pytesh duke shetit kaltersin e detit me sy ,a do te mendosh ndanjeher ndoshta se ajo asht malli ne shpirtin tim?
Jo te lutem mos u pyt dhe mos mendo,mos kalo kohen duke kerkuar pergjigjet cilat akoma nuk i gjetme.
Jo mos urej shiun se aj shi nuk asht!Ato jan lotet qe ne tok pikojn nga syt e engjujve te dashuris,si kur se vetem ato me kuptojn,si kur se ato per mu lotojn,si kur se edhe ato te dashurojn.
Duan te jen pran dhe vetem me ty ,duan te jen duke i prekur dora jote por nuk guxojn ta pranojn qe ato jan vetem iluzjone prandaj lotojn!
Mos shiko yjet dhe mos i numro se ato nuk numrohen,ato jan zjari dhe flaka e
zemres time.Digjen... digjen dhe shendrisin diku nalt duke percjellur te
vetmuart,qendrojn ne shkelzimin e tyre duke dhuruar lumturi te
dashuruarve.Mos i numro te lutem se pse nga xhdo shikim i yti zjari dhe
flaka kulminon.
Dhe kur te jesh mbi kaltersin e detit,shiko,shiko dhe e shef se ajo asht
malli ne shpirtit tim.Shiko dhe ke me pa se ajo asht qendresa e nji shpirtit
qe jeton per dashurin dhe lumturin tende...shiko se aty dote shifsh se vetem lumturija jote asht knaqesija e ati shpirt!
Diku ne ato thelcinat e ati uj doti hidhsh dhe letrat dhe fjalet e mija,diku thel ku ma askush zdo ti gjeje,diku ku askush mbas teje zdoti lexoje dhe nigjoje!
Athere me kujto,me kujto kur qelli pikon lot,me kujto kur meteoret digjen!Me kujto kur valet e detit perputhen per mure te kalas,me kujto kur ta shikosh kaltersin e ujit paster,me kujto,,,me kujto dhe vetem nje buz qeshje ma dhuro!

PSE?!

Po pse pikon loti kur ska kush ta fshin
pse po buzqesh buza kur e shkret ka met,
po pse gjemon shpirti kur ti nuk e ndin
pse po dridhen duret kur kan mbetur vet!


Duke e dit ku je dhimjet smi largon
te percilli rruges hijen ta shiqoj,
duke te paramendu shikimin as djelli s'mjafton
ti terin kto lote qe ende pikojn!

Dhe pse me trathtoj jeta ,chka i bera vet
pse me lendoj fati ,borxhet e kuj i paguj,
pse te jem ajo qe vuan e mbet e shkret
po,pse ,pse mos te jem pran teje kur per ty po vuj!

Pse te jetoj une,pse te gezoj sotin
pse ti buzqeshi nesermes kur ala nuk zbardh,
pse duret e tuja ma nuk ma shin lotin
pse te qendroj e vrame per chka ta lus Zotin!?

Dhe sa her pytem,kend une te dves
se pse ne kyt jet asgja nuk asht e vertet,
dhe pse me mija heresh vet ti me ke than
mos me pyt ma se pergjigjen nuk di meta dhan!

Tash ska met ma gja vech nje varr pa sherim
tash nuk ka met tjeter vech vet te pergjigjem,
ne kto gjitha pse ,ne kto pytje plot,ne fjalet te pa thanuna,
ne kto dhimbje te shkreta dhe ne kyt shqetsim
e vetmja pergjigje ishte "TE DUA SHPIRTI IM"


Ti mendon

se unė tė kam harruar,

Mbase mendon

se unė s'kthehem mė.

Oh, mezi ē'pret

ky shpirt i pėrvėluar

Qė ballin tim

mbi varrin tėnd ta vė.

Kurrė mos mendo

se tė kam harruar,

Nėse nuk do

tė mė shohėsh tė brengosur.

E di ky shpirti im

i pėshtjelluar

Si dit' e natė

s'paskan kurrė tė sosur.

Prej teje

unė i marr gjithnjė fuqitė,

Prej teje

unė s' dorėzohem kurrė,

Oh, si po e pres

unė atė ditė

Kur ballin tim

ta vė mbi atė gur.

Dhe s'do mė duket bota

aq mizore,

E sigurt

do tė ndjehem pėrsėri,

S'do ndiej mė

ftohtėsinė njerėzore

Aty ku jeta

vdekjen ka kufi.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:50

Ku vete e dashur?

Midis dy botėve,
midis dy jetėve,
njėra e lėnė,
tjetra e panxėnė
ku vete e dashur?

nėna e braktisur ,
njerka e stolisur,
ti ėndėr e grisur..

Ėndesh rrugėve si hije
Me bukuri perėndie
Natyre pranvere pėrreth
Pėr ty asnjė shije ..

Mbetur pėrjashta
nė gysėm tė rrugės,
shpirtdjegur, gaztretur
Fytyrė e mermertė,
Me bardhėsi vdekje
Ėnde e pavdekur

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:50

Kur mė mungon ti …

Tė ėndėrroja edhe pse s’tė kamė
T’i imagjinoja ata syt a tu tė bukur
Qė mė shikojn si dy yje qielli
Dhe I dua ashtu tė imagjinuar
Nė thellėsitė e pafunda futem
Shoh dashurinė tėnde tė plotė
Mė buzėqeshin edhe dy buzėt
E tua qė I kujtoj
Dhe mė shprehin pasione tė thella
Ndjej mungesė tė tė shoh
Tė mė fusėsh nė krahėror
Tė ndjej ngrohtėsinė e zemrės
Dhe ajo qė me jep shpresė
Pėr tė jetuar mė shumė
Tani me je vetėm ti …
Akrepat me duken se ecėn ngadal
Kur nuk tė kamė pranė
Mungesa pėr ty
Mė bėn shenj se tė dua
Mė shumė se dje dhe nesėr mė shumė se sot
Tingujt e errėsirės
Shushurima e gjelbėrimeve
Dhe zėri yt I ėmbėl
Qė ndėgjohet herė- herė
Puthjet e tona
Hijet mbi asfaltin e njė
Qoshi tė Prishtinės
Paraqesin njė skenė tė paparė
Mė bėn tė lumtur ēdo gjė
Kur jamė vetėm me ty…

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:51

Leter

Nga nje tryeze poste
qe kurre s'mbetet shkrete
ku rrine kujtimi, brenga
zemra dhe heshtja vete
Posi pellumba letrat
degdisen qe me nate
i ndiej tek fluturojne
per ne shtegtim te gjate
Dhe ja ku jam rrethuar
me burra e me gra
plagosur nga mungesat
nga ndarjet e medha
Letra, pusulla, fjale
qe nisen ne hapesire
endrra ende pa celur
mendime ende pa gdhire.
Te gjitha marrin rrugen
drejt vatres e drejt pragut
si ndjenje derguar ndjenjes
si gjak derguar gjakut.
Dhe po te jem nen toke
qe vdiqa ti mos thuaj
me shkruaj edhe nen toke
se edhe une do te te shkruaj.
Nje shtrese e trashe pluhuri
mbulon letrat qe s'duhen
aty u zverdhen faqet
aty germat u shuhen.
Aty humbasin radhet,
ku mallet derdhur qene,
aty jep shpirt mellani,
pasi cepat u brene.
Aty rroposen thelle
hem ndjenjat e kaluara
hem dashurite e tashme...
Dhe po te jem nen toke
qe vdiqa ti mos thuaj,
Me shkruaj edhe nen toke,
se dhe une do te te shkuaj.
Dhe kur te shkruaj une
do dridhet kallamari,
do skuqet boje e zeze
me flakerima zjarri.
Se kur te shkruaj une,
do shkruajne eshtrat e mia,
do shkruaje gjaku im
gjithe ngulc nga dashuria.
Do mbetet letra udhes
si shpend ne zjarr kalitur
me dy flatra te vogla
dhe nje adrese te ndritur.
Si zog qe per foleqiell,
ajer do te kete
mishin gishterinjte e tu
dhe frymemarrjen vete.
Do mbetesh ti e zhveshur
tek dridhesh me ngadale
e gatshme ta ndiesh letren,
pas gjoksit tend te vale.
Dhe po te jem nen toke
qe vdiqa ti mos thuaj.
Me shkruaj edhe nen toke
se dhe une do te te shkruaj.
Nje leter dje kam pare
se si ngeli pa zot
mbi sy tek i flatronte
dikujt qe s'ngrihej dot.
Letra qe mbesin gjalle
dhe per te rene tregojne
qe regetijne si njerez
vec sy s'kane te shikojne.
Kur dhembeqenzit rriten
une ndiej prane veshit tim,
fermim'n e letres sate
tamam si nje gjemim.
Dhe mos e marsha zgjuar,
edhe ne gjume do ta marr ate leter
dhe do kullojne plaget
si kallamare te vjeter.
Dhe do celin buzet plaget
drejt puthjeve te tua
dhe tek levizin lehtas
do thone prap:Te dua!
Dhe po te jem nen toke,
qe vdiqa ti mos thuaj,
me shkruaj edhe nen toke,
se dhe une do te te shkruaj!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:51

Tė prita

Nė njė ditė pa diell tė prita tė mė vije,
e t’mė falje ndriēimin.

Nė njė natė pa hėnė tė prita,
tė mė falje dritė.

Nė njė ditė tė nxehtė tė prita
tė mė falje freskinė e shiut.

Nė njė mbrėmje tė vetmuar tė prita
tė mė bėje shoqėri.

Nė njė ditė tė pikėlluar tė prita
tė mė falje gėzim.

Por nė vend teje erdhi ankthi,
nė vend teje erdhi loti,
nė vend teje erdhi vetmia,
pėr tė mė falur trishtim,
pėr tė mė falur mjerim!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:51

Kenge dashurie ne pranvere!

Paradite diell
Mbasdite shi
Ja si kjo dite
Je edhe ti...
Ketu lodron, vrenjtesh aty
Cdo besh me mua, cdo bej me ty?
Hesht me fjale, flet me veshtrime
E ndrojtur behesh nga ndrojtja ime!
Ta ndjej frymemarjen, po ku je?
Do ta braktis veten do vij atje!
Nje flake e bardhe na prin ne shteg,
Vijme...Largohet...Shkojme...Na djeg!
Dicka nga une u dogj me gjeme
Thengjill te shkruaj cnuk kemi thene?
Une zbres thellesirash ti zbret prej pemesh,
tunde buz honesh, do te me trembesh...
Heshtim perballe e qajme pa lot,
Me ty srri dot, pa ty sbej dot
Floke e rrufese ndrizet ne shi
Dhe syri mallit loton ne sy...
Paradite diell...
Mbasdite shi...

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:51

E dashura ime !!!

Zgjidh atė!
Nėse do tė duhet tė zgjedhėsh....
midis meje dhe tij
sepse unė nuk dij te flas....
vetėm fjalet e duhura siē flet ai...
unė..nuk mund te bėj...
vetem gjėrat e duhura...siē i bėn ai,...
unė....nuk ia arrij....tė tregoj....
sa shumė tė dua....aq shumė....
sa qė tė tregon ai....
pėr tė bėrė tė lumtur....
Nėse unė...do tė kisha qenė ti...
s'do tė mė kishe zgjedhur kurrė mua!...
Zgjidhe atė..
Keshtu nuk e humb asnjėrin.....
Unė s'do tė pushoj kurrė....
nė ty,duke menduar!.....
unė..... humba.....!!!
gjithė ē'ka prej jetės sime.....
edhe pse jetoj..... tash nuk e di.....
qėllimin e vazhdimit.....
tė jetės sime.....
dhe si do perfundon kjo.....
nuk e di.....
me tė vėrtetė nuk e di.....!!!??
por...njė gjė e di dhe jam...
i sigurt tėr jetėn se zemrėn...
time do ta kesh gjithė njė...!!!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:52

E di se


E di se
buzeqeshjen time
ti dikur ma vodhe
e pluhur hodhe
shpirtit tim!

E di se e din
se edhe zogjet tė kane peshperitur
se sa shume me mungon...

E di se
sonte heshtja tė shoqeron,
ndoshta mendon pėr mua,
por c'te bėj unė
kur s'mė lejon tė tė tregoj
se sa shume tė dua??????


Shume larg sonte
nga Ti
shume larg
qė tė behemi bashkė

Ti atje diku
mbyt heshtjen
duke kenduar kengen tone
E une kėtu duke ėndėrruar
tė jem nė perqafimin tėnd!

Mė mungon njė pėrqafim
njė fjalė, njė puthje nga Ti!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:52

Pėr Ty !

Mos mė kėrko tė lutem
nėn dhe unė do tė futėm
Nė detin pa ngjyrė
se nuk kamė mė fytyrė.

Me gjoksin pėrpara
I fyer si herkule
Pa dashje tė thashė
ma s'do mė kesh kurr.

Nuk ishin fjalėt e zemrės
as ato tė shpirtit
dolėn nga goja ime
por nuk i thashė unė kurrė.

E di do mė kėrkosh
ndonjė ditė tė marr
e zemrėn akoma
do ta kesh si zjarrė.

Nė zemrėn e dashur
rrėnjet i kanė ven
njė ajzberg i vjetėr
dhe nuk ka mė vend
as pėr at fjalėn...lamtumirė
nuk do tė dua mė askend.

Tė kam dashur si jetėn
mė shumė se vetėvehtėn
dhe dua akoma
ato duar tė tua
qė pergdhelja e tyre
kishte shumė aroma.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:52

Pėrse...

Pėrse jemi tė ndarė
Dhe s'jemi tė bashkuar
Pėrse zoti na ka vrarė
kaq shumė jemi larguar?

Pėrse syt e mi
Po rrjedhin lot,
Nga qė jemi larg
Dhe s'tė pėrgdhel dot

Zemra nuk mė rreh
Se nuk dėgjon gėzim
Sepse ti mungon
Nė krahėrorin tim

Pėrse zemra s'mė rreh
Se pėr ty ka ndjenja
Pėrse syri s'mė sheh
se ti je rrezja

ta zgjedhesh njė rrugė
Sa nuk ėshtė shumė vonė
Qė tė vish tek unė
Zemrat ti bashkojmė

ti je pėllumbesh
Unė jam pėllumb
Nė zemrėn time
Gjithėmonė do tė jesh.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:53

"Bindju ndjenjės qė kam pėr ty"


Bindu ndjenjės qė kam pėr Ty....
me shiqim mė lėmon
sikur mė pėrgėdhel
dhe ēdo herė si tė jetė
hera e parė
une ēdo herė mendoj
se do ndalėt prej qetėsisė
sė pastėr do zhduket
dėshiroj..!!!
tė mos ndalėt,ti mė je nė gjak...

mė duhesh nė kėtė moment
kur nuk ndihem mirė
tė jesh pran meje
edhe pse je larg
afro shpirtin nga unė...

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:53

Shtrati i dashnorėve

Shtrati ynė do tė jetė i parfumuar
e divaneve pėr rreth,tė thellė si varre
stolisur plot lule tė rralla
mbledhur enkas nėpėr qiej.

Duke djegur prushin e fundit,
zemrat tona do tė bėhen pishtare
e do hedhin njė dritė tė dyfishtė
nė zemrat tona si dy pasqyra binjake.

Nė njė mbremje nė rozė e blu mistike
ne do tė reflektojmė tė njeten dritė
pėrzier plot vaj,rėnkime e lamtumira.

Pastaj njė engjull
duke hapur portat
e qiejve do na ringjallė
e flakėt e shuara do rimarrin jetėn
besnik e tė lumtur....!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:53

Syte e tu....

Here me mbysin ,here me ngjallin
Here me shuajn ,here me kallin
Here me shtangin,here me dridhin
Here me cmendin ,here me lidhin

Here sa embel me qetesojn
Here sa ashper me terbojn
Here sa bukur dine te flasin
Here sa tmerrshem dine te vrasin

Here me bejn te te dua
Here te te urrej deri ne pa fund
Here te te kem kudo me vete
Here te te mos shoh kurr ne jet

Edhe te bukur edhe te rrezikshem
Edhe te kendshem edhe te frikshem
Edhe lule edhe therre
Edhe drit edhe terr

Shum te quditshem megjithate
Perulju Zotit per ket dhurat
Se rrall jan ata qe mbajn
Sy qe syve tu u ngjajn............

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:53

TE DUA

Nuk mund te gjej fjale,nuk eshte pune,

Te te pershkruaj se cfare kam ndjere gjate gjithe kesaj kohe,

Cfare mund te bej qe ti te me duash ashtu sic te dua une?

Po te shihje ne syte e mi atehere do te me doje.

Qe c'do gje qe dua eshte te shtrengoj ne gjoksin tim,

Jam ndjere ne kete menyre per kaq kohe,

Fakti qe nuk jam me ty, do me vrase c’do nate deri ne agim.

Te jem me ty eshte gjithcka qe enderroj,

Zemra me dhemb e dua te therras

Une qesh vetem kur per ty mendoj.

Gjithmone imagjinoj prekjen tende te bute.

Sikur t'a dije se sa te ndjej...

Kur nuk jam me ty,digjem si nje fuci me barut...

Sepse nuk di si te jem te zemra jote i future?

Sikur t'a shihje dashurine ne syte e mi

Gjithe ato nate qe jam lutur.

Me shih mua si nje femi,

Mjafton te me therrasesh dhe une do te jem atje

Dhe diten qe do te vij tek ty, jeta do te me ndricohet

Dua te dish se sa deshiroj te jem i vetmi burri jot mbi dhe!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:53

Dashuria e vėrtetėLe tė ketė hapėsirė nė bashkėsinė tuaj,

e fryma hyjnore le tė vallėzojė mes jush.

Duajeni njėri tjetrin, e mos bėni lidhje dashurie,

Le tė bėhet ajo njė zjarr e prush,

mes brigjeve tė shpirtave plot hir lavdie.

Mbushni kupat njėri tjetrit, e mos

pini prej kupės sė njėjtė.

Jipni njėri tjetrit prej bukės suaj,

e mos hani prej copės sė njėjtė.

Kėndoni e vallėzoni sė bashku dhe dėfrehuni

e lejoni qė secili tė mbetet vetė.

Madje dhe telat e lahutės janė vetėm,

ndonėse fėrfėllojnė me muzikė qė asgjė se tret.

Dhuroni zemrat tuaja,

e mos i lini pranė njėra tjetrės nėn roje.

Se, vetėm lumi i jetės mund t'i kėnaqė zemrat tuaja.

Qėndroni sė bashku si bletė nė hoje

e prap se prap jo aq sė toku ne dherat e huja.

Edhe shtyllat e tempullit qėndrojnė tė ndara

e qielli me tokėn s'bashkohen kurrė,

dhe ahu dhe selvia nuk rriten nėn hijen e njėri tjetrit,

se nė tokė s'kemi re dhe nė ajer s'rriten drurė.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:54

BINJAKE SHPIRTEROREQė ditėn kur tė njoha ty

Mė nuk jam i vehtes sime...

E tash e tutje nuk jemi mė dy

Por vetėm nje o zemra ime.Pėr ty,orė e ēast mendoj unė

Dhe ti nė ēdo sekondė pėr mua.

Unė nė stuhi tė jam si njė gunė

Dhe ti nė shkretėtirė mė je krua.Dy "binjakė shpirtėrorė" o shpirti im.

Tash e tutje,unė jam ti e ti je unė.

Ti Mėngjez i bukur e unė Agim,

Nuk na tremb as Stuhi e as Furtunė...Njėshi nuk do qe asgjė o shpirti im

Dhe te dyshi unė ty tė gjeta,

Tė paēa binjake tė shpirtit tim

Sa te jenė Dielli, Ajri, Uji e Jeta !

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:54

Ē'ESHTE DASHURIA?

Le te isha me I zgjuari I botes

le te flisja te gjitha gjuhet e saj

po ti mungonte dashuria botes

do te isha nje motorr pa vaj.Ne se profet do te isha bere

te dija cdo mister ne bote,

te levizja nje mal te tere

pa dashuri do te ishte e kote.Nese trupin do tua falja

gjithe te varferve per ushqim

Pa patur nje dashuri te madhe

gjithecka nuk kishte kuptim.Nese do te gezohesha une

ne hare e lumturi pa cmire

perseri nuk eshte pune

pa dashuri do isha pus me hirre.Nese do te duroja gjithemone

ligesite e botes pa perjashtim

dhe po te fluturoja si shqiponje

pa dashuri jeta s'ka kuptim.Pa dashuri nje kumbim do te isha

I nje daulle bosh pa akordim

qe nuk pushon as dite as nate

ne kaos tingujsh pambarim.Dashuria jo kurre nuk rri vetem

vella ka besimin e moter shpresen.

Te na thote te verteten kush e di,

pa dashuri a do ta deshem jeten?

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:55

Takimi i Dashurisė sė parėUnė kurrė nuk kam qėnė aq i lumtur

Sa nė takimin e parė tė dashurisė sime.

Erė ėmbėla nė c'do qelizė mė qe futur

Dhe rrėmbeu pėr tėre jetėn zemrėn time.Fytyra ime mu zverdh nė atė ēast,

Kėmbėt refuzuan tė shkojnė tutje,

Ndjeva si miliona tė humbura nė bast

Dhe nuk e di pse pata njė si ngutje.Kujtoj qė gjaku mė vėrshoi nė fytyrė,

Sytė mu errėn,u ndjeva i zėnė nė faj.

Ajo,kopėsht i bukur nė shėmbėlltyrė

Dhe unė i tronditur,kopshtar i saj.Nė atė moment nuk kuptova asgjė

As si unė i nxorra dy fjale:"Tė Dua"!

Rruga ku ishim mu duk krejt pa gurė

Se tė gjithė gurėt ranė mbi mua.Lulen nuk e shikonja por i ndjeja erėn

Megjithėse ishte mezi i dimrit,janar

Thithja erėn e majit,jetoja pranverėn,

Ndihesha si kopshtari qe ka bėrė zarar.Ju betohem qė ne s'folėm asnjė fjalė.

E ē'mund tė flitet nė njė takim tė parė

Kur takohet vajza e bukur me njė djalė?

Mbaj mėnd qė e bukura vetėm ka qarė.Fytyrėn e saj e kam parasysh pėrherė,

Erėmirė,aq tė ėmbėl si Djelli nė agim.

Ē'do takim tjetėr kurrė s'ma dha atė erė,

Zemra ime edhe sot ėshtė nė atė takim.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:55

Dashuria e ParėOh Zot, sillma atė pėrsėri kėtė ditė,

Atė zjarrmi vibrante e aq tė ngrohtė

Qė mė mbushte ē'do ditė me dritė,

Atė Dashuri tė Parė si Hena e plotė.Kur mrekullia e dashurisė pėrrallore

Beri zemrėn time tė pėrmbytet nga ty

Dhe ditėt e mija njė parajsė tokėsore

Sepse ne u deshėm kaq shumė tė dy!Isha tepėr i pasur dhe shumė fukara

Dhe asgjė nuk mund ta fshija nga ty

Kur nė ty mė shndrohej gjithėcka...

Dhe asgjė pas teje s'mė hynte nė sy!

Ti ishe Bota,Lumturia dhe parajsa,

Asgjė s'ekzistonte pėrmatanė teje,

Oh dashuria e parė sapo un' tu qasa

Ti mė pėrmbyte si lumė nė deje!Oh,pushtoma zemrėn time pėrsėri,

Pėr kėtė lutja ime do tė jetė pėrherė

Qė tė bie nė atė tėnden magji,

Lė tė vdes, po tė kem edhe njė herė!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:55

SyRi Im..

Syri im mė verbonė..
ēanė dhe lotet mė pikojnė..
Sdua asgjė tė verteten..
Se ma para e mys veten..
Mė ke hėnjyar aē mateper..
Asgjė skam perpos vedveten..

Puthjet..

Puthjet e tua mė helemojnė..
Buzėn time e lendojnė..
Mė at puthje mė trishtonė..
Aspak se ndjejė veten si..
**PeRsOn**

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:55

Lotėt..

Lotet ne faqe rrodhen ngadale
-Te lutem,- te thashe,
-mos e thuaj ate fjale.
Perse kerkon shpirtin te ma brengosesh,
zemren te ma copetosh?
Kaq e veshtire eshte per ty.....valle
qe ta lesh zemren te lire dhe te dashurosh?
Mos e mbaj zemren ,te mbyllur ne kuti
lere te dashuroje ashtu sic zemra ime
te dashuron ty!!!!

Tani pyes veten pse diten me duken ndryshe
Tani qe jam kaq larg nga ty
Kujtoj te kaluaren ndihem vetem
Kurre me nuk mund te jemi te dy

Ne duelin e ndjenjave te dashurise dhe urrejtjes
kjo ndjenje do te triumfonte perfundimisht
dashuria u lodh,fryma e fundit mbaroi
valle ishte enderr apo vertet jetoi

Kurė tė them qė tė DUA..
Kur te them qe te dua..
Ta them me emer..
Mendoj dhe mendoj..
Dhe ta them me gjith zemėr..

Te dua-Te dua..
Me loqk e me shpirt..
Te dua- Te dua..
Per shkak dashuris..

Dot doja te isha Pikloti..
Te rrshisja ne faqen tende..
Dot doja te isha..
Loti ma i paq ne botė..
Por nuk doja te lotoja..
Per djalin qe e DUA fort..

Sjam xheloze..
As tradhetare..
Por jam Vajza e MITROS..
Me zemer shqiptare..

As nga qjelli..
As nga Deti..
Por nga Djenja..
Dhe lezeti..

Puthjen e par kur ta dhash..
Me gjith zemer e ke marr..
Me shith shpirt e pranove..
Por kur me the Jeta ime..
At'here me tranove..

E pa fat zdi qte bej..
Djalin qe dashuroj ne zemer me lendoj..

Larg ne mergim unė kam qillu..
As fatit tim nuk muj me i ndihmu..

Jam ni engjull i liris..
Kerkoj fatin e rinis..
Kerkoj zemra ne vetmi..
Tju ndihmoj ne dashuri..

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:56

Per ty Zemer

Kush Ishte ai Shpirt keq
Kush ai Dore e rende Qe
Te thyen Zemeren Dhe
Dashurine Tone Godet
Pse... pse zemer lejon
Pse degjon Te tjeret
Dashurine Te te udheheqin
Dhe zemeren te ta Lendojne
Nuk e sheh Para syve
ē"far ke dhe po Humbet
Nuk I beso Syte e E zemeres
Qe te sheh dhe te do fort
Qe te ndien dhe Te dashuro
Perse...perse e dashur mendon
dhe renkon dhe zemrat tona
dit E nate i le qe te Vajtojn


Aq Shi Bie Per nje vit

Aq shi bie Per Nje vit
Aq lot derdhi Une ēdo dit
Aq rreze dielli qe bien
Per Nje muaj
Aq per ty Une Po Vuaj
te kam Dashur shume
Te dua perseri
Edhe Pse ti Don Tjeter
Njeri te Lutem Por,me
Duaj Si me pare qe dashuria
Jote te mos me ēoje ne varr
Te kujtoj ēdo ēast qe kur
u njohem te dy Me tako
Perseri qe te dhuroj Nje dashuri
Kujto Ato Puthje,kujto ato
Ledhatime te Lutem Mos
Me bej Te Lendoj Zemeren time ???

Oh Sa te Kam Pritur

Oh sa te kam Pritur
Shume net me radhe
Me drite ndezur
Me zemer Plot Mall
Se dhe ne dritare
te trokisja Lehte
Naten te ma zgjasje
Edhe Nje mij vjet
Rreshqiti Nje lot
Nga syri Flori
e dija s"do Vije
ne Krahet e Mi
Ndriēo per Mua hene
Ndriēo Per Mua nate
Leri zogjte te
Fluturojne dhe te kthehen prape ????


Jam Zheloz Per ty

Jam Zheloz per syte e tu Kur dikujt
Tjeter I buzeqesh me duket Si kur ne
Ato ēaste zemeren time e perqesh
jam zheloz per zemren tende mos
Ma rrembejne Kam frike e te gjith
Per vete te kam prane nate e dit
Jam zheloz per ty
Se kam frike mos me harrosh
Dashurine E zemeres time
Duhet gjithmone ta kujtosh
jam zheloz per ty Se te dua
Marrezisht Ndjenjat e mia per ty
Do te jetojne Perjetesisht


Dua te them

Dua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se ēfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
S"dua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon


Me kujto

Nese Nje ēast Te gjithe te Kan Harruar
Dije se dikush Eshte duke te kutjuar
Nese gjith kohen Me ke harruar Kujtome pak
Dhe ngushulloje zemeren time te lenduar dhe
Nese vetem Nje ēast me kujton Nuk kerkoj
Me shume kaq me Mjafton


NATE TRISHTIMI

Nje nate e erresuar
Nje nate Me klithma
Degjoj zerin tend
E dashur dhe te dua
Bertisja Por ti koken
Se ktheve mua sme degjove
Me le ne vetemi per mua
Smendove do te rri ne vetemi
Do te rri dhe te Lotoj
Se vetem Ty e dashur Vetem Ty te Dashuroi


PUTHJA E PARE


Ishte Nate e ftohte
Era fryente si e marre
Ne dritet e qeriut
Me dhe Puthjen e pare
Nata Ishte e ftohte
E qeriu u tret
Ne erresiren e
Frikshme Puthja
Mbeti E shkrete
Humbem Ne per sy
Te dehur Te marre
e shtrejte Mbeti Puthja e PARE


ZHGENJIMI

U zhgenjeva sa shpejt nga ty
se ti me fole se te dua shpirt
Se per mua je si flori
Te dashurova qe me shikim te
pare qe ate ēast nga zemra
Nuk te kam ndare Me bere per
Vete te ndiqja hap pas hapi
Dhe me braktise ne meshir te fatit
Nuk ka vajze tjeter qe te zevendeson
Te dua vetem ty valle a e kupton
dal ne dritare po syte me jane thare
Shoh vendin Kur rrin bashke dhe me
Vjen per te qare nga zemra ime fillon
te pikoj gjak me thuaj ti te drejten
Te dhimbsem ndo pak Me vjen zor Nga
Vetja Qe rashe ne dashuri Mundohem
Te fsheh por ne sy dallohet ky trishtim
Ska emer tjeter veē fjale Zhgenjim
Te dua shume e dashura ime dhe pse jam
me zemer te copetuar dhe te them prape te dua ???PER TY O SHPIRT ""

Po i mbylla syte o shpirt
te lodhur Nga te qarit
Se vetem ne enderr
takohen te ndarit Le
te jete Jeta ashtu
Si e mendon ti
ne vdeksha une
Dua te me Varrosesh
ti ne qofte se ke mundesi


VEē TY TE KAM NE ZEMER""

Per ty i keputa keto lule
Dhe shpejt desha ti sjell por
Ti i shkrujte keto Vargje
Sdi valle a do te pelqejne
Veē ty te kam ne zemer
Me asnje njeri tjeter ste
Nderroj ndaj tendit emer
Me dashuri shqipetoj disa
Dit ndarje prej teje mua
Seē me hyri Nje trishtim
Ndrojtur u gjenda ne,mes
Njerezeve Por tek asnjeri
Nuk gjeta Ngushullim

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:56

PLAGET ME LOT---PER ty jetova nje jete te hershme --per ty po jetoj edhe sot--per ty syte e mi shum kane qare --per ty ne jete shum kam derdhur lot valle perse une ne jete jetova--valle perse me lote per ty Po qaja--ku e ka fundin me thoni kjo bot --perse plaget e mia ende po i laj me lot---do te digjem sikur qiriu do te tretem --ne kete bote asnje fije sdo mbetem--do te vdes me shprese dhe pikellim--qe se kuptove sa te deshti shpirti im-----a te them qe tani se koha e mbarimit--eshte afruar edhe koha e pikellimit--a te them se qdo gje tani duket kot--qe kuptove se ne jete per ty derdha lot-----gjithka qe shkoj per te takuar ty--e gjej vetem nje lot qe dikur me ra--ne toke dhe me beri zemren shkrumb--sepse me ty asnjehere nuk te kam pa---e di se je larg meje dhe me ste shoh --por e di se edhe zemra ime qan per ty --e di se ne jete mua do te me kujtosh --por e di se do te mbetem i verbuar ne sy---nje plage e thelle ne zemren time --sot eshte hapur dhe nuk mbyllet me --do te kuptoj tere bota per tradhetine--qe ti me bere dhe me le te qaj me ze----gjersa ty do te shoh tani vetem Ne enderr--do te Shoh Te Mendoj kujtimet qe kam ne ty --do te them se bota qenka e kaluar--do te besoj se qdo gje tani paska mbaruar----sdo te mundem as ne uje te mbytem --sdo te mundem me zemer as te pelcas--por do te shkoj sa me larg nga ti--do te nxjerr revolen dhe veten do ta vras---LAMTUMIRE DASHURI--LAMTUUMIRE TRADHETI--SE ME HUMBI KJO RINI --QE JETEN TA FALA TY


perse o zot krijove--vuajtje ne kete jete--perse me bere mua --qe ne vetmi me mbete--------perse o zot krijove --merzi edhe shum lot --perse me bere te jem --me i pikelluar ne bot--------nuk ka mjek qe me sheron --nuk ka hap qe me qeteson --nukka zemer qe jeton --per mua askush nuk mendon ------nuk ka vajze qe do te dua --nuk ka jete qe do me mbaje mua --nuk ka lot per ty qe spikon --sepse ende zemra ty te don--------me kujtohet kur per ty mendova --me kujtohet kur te ledhatova --me kujtohet kur te deshta me zemer '--se per mua ti ishe e vetmja femer--------bie shi e nuk ndalet --edhe lotet ashtu me pikojne--syte e mi per ate qe e deshta --me dhimbje te madhe lotojne----------nuk do te harroj kurre --se keto jane vetem fjale --do te jesh gjithmone ne ket zemer --se shum te deshti ky djale--------do te jeshe paharruar --per mua e vetmja ne jete --ne zemren time e kaluar --ajo qe e deshta me te vertete--------mos mendo se per ty --poezia ime ka marre fund --sepse fundi nuk i vjen kurre --edhe nese ty ste takoj askund--------do te vazhdoj te shkruaj --deri ne fundin e kesaj bote --dhe nuk do te harroj kurre --si me mashtroi dashuria jote


Vuajtje dhe merzi--lot e vetem lot --e kujtoj e dashur--ndarjen sikur sot--------e kujtoj ate dite --diten e veshtire --kur me thae zemer--mua Lamtumire--------kur ne syte e mi --loti te me pikoj --dije se ne zemren tende --me nuk ekzistoj----ne qastin e fundit --kur vdekja ka ardhe --do te pres e dashur --me fustan te bardhe------nese une per ty --ne rini e dhash jeten --do te me mbetet mbrese --qe se kuptova te verteten--------do te dua shume --edhe ne ate bote --sdo te jem i lumtur --por do te qaj me lote--------do te vuaj me zemer --edhe ahiret --se bota tjeter --te gjitheve do na pret ------ --ese e kupton nje dite --vuajtjen qe kisha per ty --do te kuptosh se te kam dashur --dhe te dua perseri--------te dua te thash nga zemra --askush te mos na ndaje --tani pa ty une mbeta --me lot ne sy te qaje--------dhe zemren ta dhurova --per ty nuk mu dhimb fare --sepse te deshta shum --se ishe nje femer Qe une U'ēmenda Fare --------per ty per ty jetova --zemren ne zjarr e hodha --por ti me ike pa meshire --duke te kerkuar kurr nuk u lodha --------nje lot per ty me mbeti --ne zemren time kujtim --per ty shpirti me treti --ku je o shpirti im

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Nga AdmiraL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 9 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: