Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Latest imagesLatest images  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Letėrsia shqiptare-Pasqyra e temave tė shkrimtarėve shqiptar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 38
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Letėrsia shqiptare-Pasqyra e temave tė shkrimtarėve shqiptar Empty
MesazhTitulli: Letėrsia shqiptare-Pasqyra e temave tė shkrimtarėve shqiptar   Letėrsia shqiptare-Pasqyra e temave tė shkrimtarėve shqiptar Icon_minitime22/9/2010, 16:56

Nė kėto faqe do tė gjeni informacione mbi jetėn dhe krijimtarinė si dhe krijimet e
325 letrarėve shqiptarė.


Kjo ėshtė pėmbledhja mė e madhe e letrarėve shqiptarė nė internet. Pėr realizimin e kėtij projekti (i cili ėshtė nė pėrpunim e sipėr...) falenderojmė anėtarėt dhe stafin e faqeve tona gjatė 2 vjeēarit tė kaluar.
©ALBANIA

Autorėt e Hershėm dhe Letėrsia e Bejtexhinjve:
Shek XV - Shek XVIII


Bardhi, Frang (1606 - 1643)
Barleti, Marin (1460-1513)
Bogdani, Pjetėr (1625 - 1689)
Budi, Pjetėr (1566 - 1622)
Buzuku, Gjon (1555)
Frakulla (Berati), Nezim (1680-1760)
Hoxha,Abdylmalih
Kamberi, Hasan Zyko (fundshek XVIII - XIX)
Keta, Nikollė (1740-1803)
Matrėnga, Lekė (1560 - 1619)
Naibi, Sulejman (1772)
Serembe, Zef (1844 - 1901)
Ulqinaku, Ali Riza (1855 - 1913)

Historik: Letėrsia E Bejtexhinjve
Asdreni,Aleksandėr Stavre Drenova(1872 - 1947)
Ēajupi,Andon Zako (1866 - 1930)
DeRada, Jeronim (1814 - 1903)
Fishta, Gjergj (1871-1940)
Frashėri,Naim (1846-1900)
Grameno, Mihal(1871 - 1931)
Gjeēovi, Shtjefėn (1874-1929)
Koliqi, Ernest (1901 - 1975)
Konica, Faik (1875 - 1942)
Kuteli, Mitrush (Dhimitėr Pasko) (1907 - 1967)
Mekuli, Esad (1916 - 1995)
Migjeni, Millosh Gjergj Nikolla(1911 - 1938)
Mjeda, Ndre (1866 - 1937)
Noli, Theofan Stilian (1882 - 1965)
Pasha,Vaso (1825 - 1892)
Poradeci, Lasgush (1899 - 1987)
Spase, Sterjo (1914 - 1989)
Stėrmilli, Haki(1895 - 1953)
Shantoja, Lazėr (1892-1945)
Shiroka,Filip (1859 - 1935)

Historik: Letėrsia e Rilindjes
Autorėt e Kohės sonė:
Fundshekulli i XX-tė - Shek XXIA

Abdylazis Islami
Abdullah Konushveci
Abdullah Zeneli
Adrian Christian Kyēyku
Adhurim Lako
Agim Dedej
Agim Doēi
Agim Faja
Agim Pepa
Agim Shehu
Agim Spahiu
Agron Shele
Agron Tufa
Aida Dizdari
Alban Bala
Alban Tartari
Albana Mėlyshi
Albert Gjoka
Albert Ukelli
Albert Zholi
Aleko Likaj
Aleksandėr Ēipa
Aleksandėr Moisiu
Alfred Ēapaliku
Ali Asllani
Ali Musaj
Ali Podrimja
Alma Papamihali
Altin Galanxhi
Anisa Proda
Anton Ēefa
Anton Pashku
Anton (Ndoc) Paplekaj
Arben Ēokaj
Arben Prendi
Arianit Roshi
Arian Leka
Arshi Pipa
Artur Spanjolli
Avni Elmazi
Azem Shkreli
Aziz MustafaB

Bahtir Hamza
Bardhyl Londo
Bedri Dedja
Behauddin Gashi
Ben Belushi
Beqir Musliu
Bertiana Simo
Besim Bokshi
Besnik Mustafaj
Betim Muēo
Bilal Xhaferi
Blerim Kasneci
Blerim Namani
Bora Pajo
Brisida Isufaj
Brunilda Boēova
Brunilda Zllami
Bujar MuēajĒ

Ēerēiz LoloēiD

Dalan Luzaj
Danel Cana
Daut Demaku
Dhimitėr Pilika
Dhimitėr Xhuvani
Dhimitraq Papando
Dhori Qiriazi
Diana Seitaj
Dilaver Asani
Din Mehmeti
Dituri Dizdari
Dorian Kulla
Drago Siliqi
Drita Ēomo
Dritan Zaimi
Dritėro Agolli
Driton ZenkuE

Edmond Tupja
Edmond Shallvari
Elida Demaj
Elinda Marku
Eliona Naēi
Elmiha Drishti
Elvira Dones
Endri Xhafo
Engjėll Koliqi
Enver Gjerqeku
Erion Selmani
Ervin Hatibi
Eva Hila
Evis QajaF

Fadil Shyti
Faik Ismajli
Faslli Haliti
Fatime Kulli
Fation Pajo
Fatmir Baci
Fatmir Gjata
Fatos Arapi
Fatos Kongoli
Fejzulla Duraku
Ferdinand Laholli
Ferit Lamaj
Ferit Ramadani
Flurans Ilia
Franco Esposito (arbėresh)
Fran Camaj
Frederik RreshpjaG

Gaspėr Pali
Gavril Dara (I riu)
Gentian Banaj
Gėzim Basha
Gėzim Hajdari
Gėzim Mekuli
Granit ZelaGJ

Gjekė MarinajH

Hiqmet Meēaj
Hafiz Ali Korēa
Hajredin Muja
Hajrush Indrizi
Halil Kajtazi
Halim Haziraj
Havzi Nela
Hida Halimi
Hil Mosi
Hiqmet Meēaj
Hyzedin HimaI

Ibrahim Abedini
Ibrahim Kodra
Ilir Kadia
Ilirian Zhupa
Irena Vreto
Irfan Bregu
Irma Kurti
Ismail Kadare
Isuf Luzaj
Iva Cipuri
Izet Shehu


J

Jakov Xoxa
Jonida Beqo
Jorgo Bllaci
Jorgo Telo
Jul Variboba
Jusuf GėrvallaK

Kasėm Trebeshina
Keze (Kozeta) Zylo
Kim Mehmeti
Klara Buda
Klito Fundo
Koēi Petriti
Koēo Kosta
Kolec Traboini
Kostaq Duka
Krenar Zejno
Kristina RasiL

Llambi Gjikuli
Lame Kodra
Lediana Kapaj
Leka Ndoja
Lekė Gjoka
Lindita Arapi
Lindita Dragusha
Llemadeo Dukagjini
Lorik Hasangjekaj
Luan Starova
Luigj Gurakuqi
Luljeta Danaj
Luljeta Lleshanaku
Luljeta Selimi
Lumnije HoxhaM

Majlinda Bashllari
Maks Gjerazi
Maku Pone
Mark Bregu
Martin Camaj
Mehmet Elezi
Mehmet Kraja
Merdena Kelmendi
Merita Bajraktari McCormack
Mihal Hanxhari
Mihal Zallari
Milazim Krasniqi
Mimoza Ahmeti
Mirko Gashi
Moikom Zeqo
Muhamed KėrveshiN

Naim Berisha
Namik Selmani
Nasi Lera
Ndoc Gjetja
Ndrekė Zalli
Ndue Hila
Ndue Marku
Neki Ago
Nexhip Ejupi
Nėnė Tereza
Nerinda Hysa
Net Izveizi
Niko Nikolla
Nikollė Filja
Nonda Bulka
Nuhi VinēaO

Ornela VorpsiP

Pandi Kordha
Pano Taci
Pėllumb Velo
Pėllumb Kulla
Petraq Kolevica
Petraq Risto
Petrit Palushi
Petrit Ruka
Petro Marko
Pierre-Pandeli Simsia
Piro Kuqi*(1942 - 2006)
Pjetėr Jaku
Polikseni Ninka
Preē Zogaj
Primo Shllaku
Proletar ZiljaQ

Qazim D. ShehuR

Ramadan Sinani
Rasim Selmanaj
Renato Rapi
Renis Nushaj
Rexhep Ajazi
Rexhep Elmazi
Rexhep Qosja
Riat Ajazaj
Ridvan Dibra
Rifat Kukaj
Risto Siliqi
Rita Petro (Filipi)
Riza Braholli
Riza Sheqiri
Robert Martiko
Robert Shvarc
Roland Gjoza
Rozi Theohari
Rrustem Geci
Rudina Berdynaj
Rudina Madani
Rudolf Marku
S & SH

Sabit Abdyli
Sabit Idrizi
Sadik Aliaj
Salajdin Saliu
Sali Bashota
Sami Frashėri
Sami Gjoka
Selim Ēerkezi
Serxhio Prelashi
Shazim Mehmeti
Shehrije Mustafa
Shkėlqim Ēela
Shpendi Sollaku Noč
Shpėtim Kelmendi
Shpresa Musaj
Shqipe Malushi
Skėnder P. Luarasi
Skėnder Mustafi
Skėnder Rusi
Skėnder Temali
Skifter Kėlliēi
Skiro Di Maxho
Sonila Reka
Stavri Pone
Suzana ZisiT & Th

Tanush Kaso
Tasim Aliaj
Teodor Keko
Thani Naqo
Timo Flloko
Trifon XhagjikaV

Valbona Bozgo
Vath Koresh
Vehbi Skėnderi
Vin Zefiri
Vinēenc Prennushi, At
Violeta Allmuēa
Violeta Gjoka
Virgjil Muēi
Visar Zhiti
Vjollca Dibra
Vorea Ujko
Vullnet MatoXH


Xhemal Gora
Xhevahir SpahiuY

Ymer BerbatiZ

Zef Zorba(1920-1993)
Zija Ēela
Ziko Ll. Kapurani
Zyhdi Morava
Tema tė tjera nė kėtė forum

1. 100 Poezitė mė tė mira tė shqipes
2. Rrėfime nga femrat e dhunuara gjatė luftės nė Kosovė
3. Fabula nga autorė Shqiptarė
4. Cikėl Patriotikp.s. faqja ėshtė duke u pėrpunuar


---------------------------------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 38
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

Letėrsia shqiptare-Pasqyra e temave tė shkrimtarėve shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Letėrsia shqiptare-Pasqyra e temave tė shkrimtarėve shqiptar   Letėrsia shqiptare-Pasqyra e temave tė shkrimtarėve shqiptar Icon_minitime22/9/2010, 17:20

Nėse jeni njė poet/shkrimtar shqiptar apo thjesht keni pasion tė shkruani, ju ftojmė qė tė regjistroheni nė forumin Albania pasi vetėm si anėtar i regjistruar ju do tė mund tė publikoni krijimtarinė tuaj. Nė kėtė mėnyrė, krijimtaria juaj do tė njihet nga njė publik i gjėrė shqiptar qė janė anėtarėt dhe vizitorėt e shumtė tė forumit.

Qe te regjistroheni, klikoni ketu. Nese hasni ne probleme, kontaktoni stafin e forumit ketu
Qė tė njiheni me pasqyrėn e temave te autoreve te huaj, shtypni kėtu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albania.123.st
 
Letėrsia shqiptare-Pasqyra e temave tė shkrimtarėve shqiptar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Letersia e Rilindjes...
» Letersia e bejtexhinjeve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: